قوانین معافیت پزشکی پرولاپس

به اشتراک بگذارید

قوانین معافیت پزشکی پرولاپس

قوانین معافیت پزشکی پرولاپس ” : اگر شما هم یکی از مشمولان خدمت سربازی هستید که می خواهید برای دریافت معافیت پزشکی اقدام کنید . باید حتما از قوانین معافیت پزشکی پرولاپس اطلاع داشته باشید . اطلاع از قوانین معافیت پزشکی پرولاپس به حدی مهم تلقی می شود که همه ساله مشمولان زیادی صرفا به دلیل عدم اطلاع کافی از قوانین معافیت پزشکی پرولاپس از معافیت پزشکی پرولاپس باز می مانند . بنابراین مشولین معافیت پزشکی برای اطمینان از معافیت پزشکی موقت یا دائم حتما باید از قوانین معافیت پزشکی پرولاپس آگاهی کامل داشته باشند .با توجه به اهمیت اطلاع از قوانین معافیت پزشکی پرولاپس در ادامه به طور مفصل به قوانین معافیت پزشکی پرولاپس می پردازیم .


بیشتر بخوانید: قوانین معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری‌های دستگاه گوارش و جراحی عمومی کلیک کنید


 قوانین معافیت پزشکی پرولاپس,شرایط معافیت پزشکی پرولاپس,مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس,مراحل معافیت پزشکی پرولاپس,مدارک معافیت پزشکی پرولاپس

قوانین معافیت پزشکی پرولاپس : بیماری پرولاپس چیست ؟

پرولاپس رکتوم  نوعی بیماری است که در آن مخاط یا کل روده از ناحیه مقعد بدن انسان خارج می شود . چنان چه تنها مخاط روده از مقعد بیرون بیاید نوع ناکامل یا ناقص این بیماری تلقی می شود و در صورتی که علاوه بر مخاط ، تمام قسمت‌ ها اعم از عضلات نیز از مقعد انسان خارج شود ، نوع کامل پرولاپس رکتوم خوانده می‌شود .

این بیماری اغلب در کودکان بیشتر دیده می شود ، به طوری که از نه ماهگی تا سه سالگی سن شیوع آن در کودکان به حساب می آید . این بیماری در کودکان بیشتر از ۶ سال به ندرت اتفاق می افتد و در صورت وقوع حتما می بایست به پزشک مراجعه و تحت درمان قرار گیرد .

پرولاپس رکتوم از نظر میزان مقدار خروج مخاط به سه دسته بندی مختلف تقسیم بندی می‌ شود . در پرولاپس نوع اول که شدیدترین حالت این بیماری به حساب می آید ، مخاط روده  حدود ۵ سانتی‌ متر از مقعد بیرون زده می شود اما در نوع دوم این بیرون زدگی بین دو تا پنج سانتی متر می باشد . درجه سوم این بیماری زیاد قابل دیدن نبوده و پوشیده می باشد و در اصطلاح پرولاپس مخفی خوانده می شود بطوری که مخاط روده هنگام عمل دفع به بیرون کشیده می شود اما قابل مشاهده نمی باشد این درجه از بیماری در افراد با سن بالاتر دیده می شود .


بیشتر بخوانید: آخرین خبر های معافیت پزشکی


قوانین معافیت پزشکی پرولاپس : تاریخچه بیماری پرولاپس

هر اتفاقی که موجب افزایش فشار داخلی در ناحیه شکم شود همچون یبوست شدید ، زور زدن هنگام دفع مدفوع یا عق زدن می تواند باعث ایجاد پرولاپس رکتوم برای شخص شود . کودکان مبتلا به اورتریت که برای عمل ادرار مجبور به زور زدن می باشند یا بچه هایی که به تکرر دفع ناشی از ابتلا به اسهال‌های ویروسی ، عفونی یا انگلی دچار می باشند نیز ممکن است گرفتار پرولاپس شده و بیمار شوند .

این بیماری از سنین مختلف می تواند شروع شود و در سنین مختلف نیز علائم متفاوتی دارد . این بیماری در گذشته نیز وجود داشته و افرادی که طبق قوانین و ضوابط خاص شرایط حاد این بیماری را داشته باشند می توانند مشمول معافیت از خدمت سربازی قرار گیرند .

قوانین معافیت پزشکی پرولاپس,شرایط معافیت پزشکی پرولاپس,مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس,مراحل معافیت پزشکی پرولاپس,مدارک معافیت پزشکی پرولاپس


بیشتر بخوانید: ضوابط و مقررات معافیت پزشکی


قوانین معافیت پزشکی پرولاپس : علائم بیماری پرولاپس

خارج شدن روده از ناحیه مقعد بدن انسان یکی از مهم ترین و خاص ترین علائم این بیماری است و یکی از اصلی ترین  دلیل مراجعه مبتلایان به پزشک می باشد . از دیگر عوامل می توان به درد اطراف ناحیه مقعد ، ترشحات مخاطى و خون از مقعد ، بی اختیاری مدفوع ، یبوست شدید ، درد در هنگام اجابت مزاج و احساس زور پیچ از علایم دیگر این بیماری می باشد . در خانم ها بدلیل شل و ضعیف شدن لیگامانهاى داخل لگن همزمان افتادگى مثانه ، رحم و یا واژن نیز مشاهده می شود و در این مواقع عدم کنترل ادرار نیز جز علائم بیمارى می باشد .
بسیارى از علایم بیمارى پرولاپس مشابه بیماری همورویید می باشد و در بسیارى از مواقع تشخیص تفاوت دو بیمارى از هم بسیار سخت خواهد بود . معاینه دقیق توسط پزشک متخصص در افتراق دو بیمارى بسیار مفید خواهد بود .

بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات معافیت پزشکی


قوانین معافیت پزشکی پرولاپس : راه های درمان بیماری پرولاپس

روش اصلى درمان این بیمار جراحی می باشد . روش هاى جراحى متفاوتی براى درمان این بیماران وجود دارد .روش انتخاب نوع عمل جراحی به عوامل زیادی ارتباط دارد که می توان به  علایم بالینى شخص ، سن فرد ، توانایى و یا عدم توانایى در کنترل مدفوع ، همراهى افتادگى ارگان هاى دیگر مانند رحم ، مثانه ، واژن ، وجود یبوست شدید و در ضمن وجود بیماری هاى قلبى، ریوى بستگی داشته باشد .

بیشتر بخوانید: تفاوت معافیت موقت پزشکی با معافیت دائم چیست ؟


قوانین معافیت پزشکی پرولاپس,شرایط معافیت پزشکی پرولاپس,مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس,مراحل معافیت پزشکی پرولاپس,مدارک معافیت پزشکی پرولاپس

چرا اطلاع از قوانین معافیت پزشکی پرولاپس مهم است ؟

قوانین معافیت پزشکی  از آن جهت مهم تلقی می شود . که عدم آگاهی از آن می تواند صدمات جبران ناپذیری را بار آورد . بر طبق قوانین معافیت پزشکی پرولاپس روند رسیدگی به معافیت پزشکی در ۳ بخش صورت می پذیرد . پس از این سه بخش با توجه به قوانین معافیت پزشکی پرولاپس تصمیم نهایی برای معافیت موقت یا دائم فرد فرد مشمول گرفته می شود .مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش  با آگاهی کامل از ریز قوانین معافیت پزشکی پرولاپس به شما این اطمینان را می دهد . که در صورت دارا بودن شرایط معافیت پزشکی تا زمان دریافت کارت معافیت پزشکی با راهنمایی جامع معافیت پزشکی خود در کنار شماست . برای این امر شما مشمولان عزیز می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفن ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت سربازی


قوانین معافیت پزشکی پرولاپس,شرایط معافیت پزشکی پرولاپس,مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس,مراحل معافیت پزشکی پرولاپس,مدارک معافیت پزشکی پرولاپس

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

 

برای مشاوره در زمینه قوانین معافیت پزشکی پرولاپس

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

 


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

قوانین معافیت پزشکی پرولاپس

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه قوانین معافیت پزشکی پرولاپس

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068