قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم

قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم,شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مشاوره معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم
به اشتراک بگذارید

قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم

قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم ” : اگر شما هم یکی از مشمولان خدمت سربازی هستید که می خواهید برای دریافت معافیت پزشکی اقدام کنید . باید حتما از قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم اطلاع داشته باشید . اطلاع از قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم به حدی مهم تلقی می شود که همه ساله مشمولان زیادی صرفا به دلیل عدم اطلاع کافی از قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم از معافیت پزشکی ژیگانتیسم باز می مانند . بنابراین مشولین معافیت پزشکی برای اطمینان از معافیت پزشکی موقت یا دائم حتما باید از قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم آگاهی کامل داشته باشند .با توجه به اهمیت اطلاع از قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم در ادامه به طور مفصل به قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم می پردازیم .


بیشتر بخوانید: قوانین معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری های غدد مترشحه داخلی کلیک کنید


 قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم,شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مشاوره معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم

قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم : بیماری ژیگانتیسم چیست ؟

بیماری ژیگانتیسم یا غول پیکری یکی از بیماری هایی است که برخی افراد به آن مبتلا می شوند . این بیماری در اثر ترشح بیش از اندازه هورمون رشد در بدن افراد ایجاد می شود . یکی از ویژگی ها و مشخصه های اصلی این بیماری ، قد خیلی بلند در افراد می باشد . هورمون رشد در بدن انسان ها به وسیله غده هیپوفیز قدامی ترشح می شود . اگر ترشح این هورمون در دوران کودکی بیش از مقدار معین باشد ، منجر به رشد بیش از اندازه استخوان های بدن از نظر طولی و بیماری ژیگانتیسم یا غول پیکری می شود .

در بیماری ژیگانتیسم ، قد افراد از دو متر و ده سانتیمتر نیز بیشتر می شود . حتی بعضی از ورزشکاران معروف و مشهور نیز به بیماری ژیگانتیسم مبتلا می باشند . همان طور که در بالا اشاره شد این بیماری ممکن است برای افراد در دوران کودکی رخ دهد . افرادی که به بیماری ژیگانتیسم مبتلا می باشند ؛ می توانند از قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم استفاده نمایند . تا بتوانند از خدمت سربازی معاف شوند .


بیشتر بخوانید: آخرین خبر های معافیت پزشکی


قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم : تاریخچه بیماری ژیگانتیسم

آیا فرزند شما کوتاه تر یا بسیار بلندتر از بچه دیگر هم سن و سالش دیده می شود ؟ این مورد می تواند طبیعی باشد ولی گاهی که کودکان نسبت به هم سن و سال های خودش کوتاه تر یا بلندتر باشد ، برای والدین نگران کننده می باشد . بیماری ژیگانتیسم همان طور که گفتیم در اثر ترشح بیش از اندازه هورمون رشد در بدن ، به وجود می آید . این بیماری از دوران اولیه تاریخ وجود داشته است . اما این بیماری به صورت نادر وجود دارد . تعداد افرادی که به این نوع بیماری مبتلا هستند ، کم می باشد . فردی که دچار این بیماری می شود انگار به کلی به آدم متفاوتی تبدیل شده است . بیماری ژیگانتیسم ، علاوه بر افزایش قد افراد ، موجب بروز تغییراتی در صورت ، بافت عضلانی و حتی صدای افراد نیز می شود .

بهترین فردی که می تواند وجود این بیماری را در فرزندان تشخیص دهد ، والدین این افراد می باشند . زیرا والدین بیشترین فرصت را دارند که رشد فرزندان را مرحله به مرحله و به وفور می بینند . والدین متوجه کوچکترین تغییرات در فرزندان نیز می شوند . اختلال هورمون رشد بیشتر بستگی به وزن فرد ، بلوغ جنسی و حتی دیگر ویژگی های فرد می باشد .

قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم,شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مشاوره معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم


بیشتر بخوانید: ضوابط و مقررات معافیت پزشکی


قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم : علائم بیماری ژیگانتیسم

هر بیماری که افراد به آن مبتلا می شوند ، به وسیله یکسری علائم و مشخصه ها تشخیص داده می شوند . بیماری ژیگانتیسم نیز خود دارای تعدادی ویژگی ها و علائم مخصوص به خود می باشد . در ادامه به تعدادی از علائم و نشانه های این بیماری می پردازیم .

 • افرادی که مبتلا به بیماری ژیگانتیسم هستند ، قد آن ها بیش از دو متر می باشد .
 • استخوان های این افراد بسیار پهن و بلند می باشد .
 • صورت این افراد بسیار پهن می باشد .
 • بیش از ۹۰ درصد اعضای بدن این افراد بزرگ تر از حد عادی می باشد .

بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات معافیت پزشکی


قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم,شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مشاوره معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم

قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم : راه های درمان بیماری ژیگانتیسم

یکی از راه های درمان این بیماری ، انجام عمل جراحی بر روی غده هیپوفیز می باشد . از دیگر راه های درمان این بیماری ، دارو درمانی و درمان با اشعه ایکس و یا ترکیبی از موارد گفته شده می باشد . اما به طور کل می توان گفت ، درمان با استفاده از جراحی ، نخستین راه درمانی ژیگانتیسم می باشد . راه های درمان به ترتیب در زیر آورده شده است .

 1. جراحی غده هیپوفیز
 2. استفاده از پرتو درمانی : اگر پزشک از جراحی غده هیپوفیز نتیجه مطلوبی دریافت نکند ، از پرتو درمانی استفاده می کند . در این روش ، روند کاهش هورمون رشد ، با سرعت پایین تری انجام می شود .
 3. استفاده از دارو

افراد مبتلا به این بیماری می توانند از قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم  استفاه نمایند و از خدمت سربازی معاف شوند . برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم می توانید با مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .


بیشتر بخوانید: تفاوت معافیت موقت پزشکی با معافیت دائم چیست ؟


چرا اطلاع از قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم مهم است ؟

قوانین معافیت پزشکی  از آن جهت مهم تلقی می شود . که عدم آگاهی از آن می تواند صدمات جبران ناپذیری را بار آورد . بر طبق قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم روند رسیدگی به معافیت پزشکی در ۳ بخش صورت می پذیرد . پس از این سه بخش با توجه به قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم تصمیم نهایی برای معافیت موقت یا دائم فرد فرد مشمول گرفته می شود .مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش  با آگاهی کامل از ریز قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم به شما این اطمینان را می دهد . که در صورت دارا بودن شرایط معافیت پزشکی تا زمان دریافت کارت معافیت پزشکی با راهنمایی جامع معافیت پزشکی خود در کنار شماست . برای این امر شما مشمولان عزیز می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفن ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت سربازی


قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم,شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مشاوره معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

 

برای مشاوره در زمینه قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

در استان تهران با ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و در سایر استانها با تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

 


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068