مدرک تحصیلی مورد نیاز برای امریه سربازی چیست؟

مدرک تحصیلی مورد نیاز برای امریه سربازی چیست؟

مدرک تحصیلی مورد نیاز برای امریه سربازی چیست؟

مدرک تحصیلی مورد نیاز برای امریه سربازی مبحثی است که معمولا متقاضیان دریافت امریه سربازی را دچار سردرگمی میکند. چرا که تصور میشود تنها افراد دارای مدارک تحصیلی بالا میتوانند برای امریه شدن در ادارات و سازمان های دولتی اقدام کنند. اما میتوانیم این مژده را به مشمولان علاقه مند به امریه بدهیم که در بیشتر مواقع نوع مدرک تحصیلی اصلا مطرح نیست و افرادی که شرایط لازم را داشته باشند(که شامل همان شرایط پنج گانه مثل معافیت از رزم، تاهل، سرپرستی خانواده، مشمولان مددجوی بهزیستی و کمیته امداد، خانواده ایثارگران و همچنین شرایط اختصاصی مورد نظر سازمان ها و ادارات میباشد) احتمال امریه شدنشان افزایش میابد.

گاهی مشاهده شده که فردی تنها به سبب مهارت هایی که دارد و با مدرک دیپلم به عنوان امریه جذب میشود، بنابراین توصیه میکنیم اگر میخواهید برای امریه شدن اقدام کنید، نگرانی در مورد مدرک تحصیلی مورد نیاز برای امریه سربازی نداشته باشید و با در نظر گرفتن شرایط، شانس خود را امتحان کنید.

اما تمام این موارد به این معنا نیست که مدرک تحصیلی هیچ تاثیری در امریه شدن شما ندارد بلکه منظور این است که نسبت به دیگر فاکتورهای مورد نظر از اهمیت کمتری برخوردار است.

نوع اداره یا سازمانی که میخواهید در آن امریه شوید نیز در تعیین مدرک تحصیلی و شرایط لازم برای امریه شدن، اثر گذار است. بنابراین بهتر است ارگان هایی را پیدا کنید که به مدرک تحصیلی شما نیز نیاز دارند. زیرا ادارات امریه گیر اغلب بر اساس نوع فعالیتی که انجام میدهند از بین فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با همان فعالیتشان، سرباز امریه جذب میکنند. این موضوع علاوه بر اینکه باعث راحت تر شدن دوره سربازی شما میشود، منجر به کسب مهارت، سابقه و تجربه کاری مرتبط با رشته ی تحصیلیتان نیز خواهد شد.

خدمت سربازی و امریه سربازی

امریه سربازی تقریبا همان خدمت سربازی است . تفاوت آن با خدمت سربازی در این است که به جای گذراندن خدمت در پادگان های نظامی , در سازمان های دولتی که وابسته به نیروهای مسلح می باشند و برای دریافت سرباز امریه اعلام نیاز می کنند مشغول می شوید . برای دریافت امریه سربازی باید سازماه هایی که اعلام جذب امریه می کنند را شناسایی کرده و با دانستن قوانین امریه سربازی و در صورت مشمول بودن برای جذب امریه اقدام به آماده سازی مدارک امریه سربازی کنید .

عضویت در خانواده ایثارگران و تأهل هر یک از جمله امتیازات برتری هستند که توسط آن می تواندشرایط امریه سربازی را ساده تر کرد . مشمولینی که موفق به کسب امریه می شوند بعد از گذراندن دوره ی دو ماهه ی آزمایشی خود در یکی از پادگان های نظامی کشور ، به سازمان های مربوطه معرفی می شوند . مزیت امریه سربازی در این است که متقاضی با لباس شخصی و به مانند یک کارمند عادی آن سازمان دوره خدمت خود را در آن محل می گذراند . البته باید به این نکته توجه کرد که چون جز نیروی های وظیفه هستند به اندازه ی سایر نیرو های وظیفه عمومی حقوق دریافت می کنند .البته در مواردی حقوق سربازان امریه کمی بیشتر می باشد و از امتیازات خاصی برخوردار می باشند .


بیشتر بخوانید : امریه سربازی چیست؟ قوانین و شرایط پذیرش آن چگونه است؟


شرایط مدرک تحصیلی مورد نیاز برای امریه سربازی

لیست سازمان ها و ارگانهای امریه گیر خدمت سربازی

در لیست زیر به برخی از سازمان های امریه گیر اشاره شده است. برای آگاهی بیشتر در مورد هر سازمان بر روی لینک مربوطه در جدول لطفا کلیک کنید.

سازمان ها یا وزارتخانه امریه گیرسازمان ها یا وزارتخانه امریه گیر
امریه وزارت نیروامریه سرباز معلم
امریه نیروهای مسلحامریه وزارت نیرو
امریه سازمان انرژی اتمیامریه بنیاد شهید و امور ایثارگران
امریه وزارت دفاعامریه وزارت بهداشت
امریه شرکت های دانش بنیانامریه وزارت صنعت، معدن، تجارت
امریه وزارت نفت و شرکت گازامریه جهاد کشاورزی
امریه وزارت راه و شهرسازیامریه سازمان ملی استاندارد
امریه قوه قضاییهامریه اداره اوقاف
امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامیامریه وزارت علوم و تحقیقات
امریه سربازی اداره برقاامریه سازمان بهزیستی
امریه کمیته امداد امام خمینیامریه وزارت اقتصاد و دارایی
امریه وزارت ورزش و جوانانامریه استانداری ها
امریه نهاد ریاست جمهوریامریه سربازی شهرداری ها

مدارک لازم برای امریه سربازی شامل چه مدارکی میباشد؟

مدارک لازم برای امریه سربازی و ارائه ی به موقع این مدارک به سازمان و ارگان مورد نظر یکی از مهم ترین مراحلی است که در روند دریافت امریه باید به آن توجه داشت. اهمیت آن در این است که بیشتر ارگان ها برای ارائه ی امریه به افراد واجد شرایط، آنها را بر اساس زمان مراجعه و ارائه ی مدارک اولویت بندی میکنند و اولویت با کسانی است که زودتر اقدام کرده و پرونده خود را تکمیل نمایند. برخی از مدارک لازم برای امریه سربازی به ترتیب زیر است:

 1. کپی کارت ملی و شناسنامه فرد مشمول
 2. یک قطعه عکس پرسنلی جدید از مشمول
 3. رزومه فردی که شامل مهارت ها و تخصص مشمول میباشد
 4. کپی آخرین مدرک تحصیلی

اما چند نکته درباره ارائه مدارک برای امریه وجود دارد که ذکر آنها خالی از لطف نیست:

مواردی که در بالا عنوان شد، مدارکی است که در زمان ثبت درخواست امریه، در بیشتر سازمان های امریه گیر نیاز است اما ممکن است هر سازمانی بر اساس قوانین و مقرراتی که برای جذب نیرو دارد مدارک دیگری نیز از شما بخواهد. بنابراین نوع ارگان مورد نظر نیز در تعیین مدارک مورد نیاز مهم است.

نکته ی دیگر ارائه ی برگه ی آماده به خدمت یا برگ سبز است. این برگه تاریخ اعزام به خدمت شما را دربردارد. شما باید دو یا سه ماه قبل از تاریخ اعزام این برگه را به ارگان مورد نظرتان ارائه دهید بنابراین اقدام به موقع برای اخذ این برگه بسیار اهمیت دارد.

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم افرادی که به عنوان سرباز امریه پذرفته میشوند معمولا یکی از شرایط پنجگانه امریه را دارا هستند بنابراین ارائه ی مدارک دال بر داشتن این شرایط نیز لازم است. مثلا افراد متاهل باید مدارک شناسایی همسر و مدارک مربوط به ازدواج خود را ارائه کنند.

امریه سربازی با دیپلم امکان دارد؟

امریه سربازی با دیپلم در برخی از ارگان های امریه گیر امکان پذیر است. همانطور که گفته شد نوع مدرک تحصیلی با توجه به تعداد بالای ارگان های امریه گیر و شانس بالای واجدین شرایط خیلی مطرح نیست. مشمولان دارای مدرک تحصیلی دیپلم تا دکتری میتوانند متقاضی دریافت امریه شوند. یکی از این ارگان ها که از افراد با مدرک دیپلم نیز برای امریه دعوت میکند، سازمان محیط زیست، شهرداری ها و… است. اما در نظر داشته باشید که از زمان دریافت مدرک دیپلم و فارغ التحصیلی نباید بیش از یک سال گذشته باشد. چرا که بعد از گذشت یک سال مشمول به عنوان غایب تلقی میشود و دیگر نمیتواند از امریه سربازی استفاده کند. البته افرادی که در این زمان به دلایل موجه و مورد تایید سازمان وظیفه غیبت کرده باشند، بعد از توجیه غیبت خود، میتوانند درخواست امریه خود را ثبت کنند.

البته نیاز سازمان های امریه گیر تعیین کننده جذب امریه سربازی با دیپلم است و ممکن است بر حسب نیازشان در یک سال اقدام به جذب سربازان امریه با مدرک دیپلم کنند و سال بعد اینطور نباشد.

بنابراین شما باید لیست همه ی ارگان هایی که در زمان اعزام شما اقدام به جذب سرباز امریه با مدرک دیپلم میکنند را تهیه کنید و بعد از بین آن ها یکی را انتخاب کنید و مراحل بعدی را انجام دهید. پس به طور کلی میتوان گفت اخذ امریه حتی برای دارندگان مدرک دیپلم نیز امکان پذیر است.

امریه سربازی با فوق دیپلم چگونه است؟

امریه سربازی با فوق دیپلم و چگونگی دریافت امریه با مدرک فوق دیپلم از سوالات و ابهاماتی است که مشمولان علاقه مند به دریافت امریه با آن مواجه هستند. جذب امریه از بین متقاضیان دارای مدرک فوق دیپلم نیز مانند دیگر مشمولان امکان پذیر است و با نظر و تشخیص سازمان های امریه گیر مشخص میشود. افراد دارای مدرک فوق دیپلم باید به سازمان هایی که متناسب با رشته تحصیلیشان فعالیت میکنند، مراجعه کنند. مثلا فردی که مدرک فوق دیپلم در یکی از رشته های کشاورزی دارد بایستی به سازمان هایی همچون جهاد کشاورزی و… مراجعه کند. البته دارندگان مدارک تحصیلی همچون کامپیوتر و حسابداری و… در اغلب ارگان ها و سازمان ها به کار گرفته میشوند. این سازمان ها در هر رده های شغلی مختلف، تعداد مشخصی نیرو نیاز دارند که ممکن است از بین دارندگان مدرک تحصیلی فوق دیپلم نیز انتخاب شوند.

پذیرفته شدگان امریه سربازی با مدرک فوق دیپلم با همان لباس های شخصی خود مشغول به کار میشوند و از انجام فعالیت های نظامی و رزمی پادگان ها راحت میشوند. ساعت کاری برای سربازان امریه دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم نیز مانند کارمندان سازمان مربوطه و دیگر سربازان امریه میباشد که اغلب به شکل نصف روز است. یکی از نهادهایی که معمولا از بین دارندگان مدرک فوق دیپلم سرباز امریه میگیرد، آموزش و پرورش میباشد. این افراد نیز بعد از فارغ التحصیلی تنها زمان محدودی فرصت دارند که برای امریه اقدام کنند.

نظام وظیفه

اخذ امریه سربازی با لیسانس چگونه ممکن است؟

امریه سربازی با لیسانس در تعداد زیادی از ارگان ها و سازمان های دولتی و غیر دولتی امریه گیر امکان پذیر است. چرا که دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی یا لیسانس مهارت های زیادی در حوزه تخصصی خود کسب میکنند. لذا این افراد گزینه های مناسبی برای ورود به عرصه ی کاری مرتبط با رشته تحصیلیشان هستند. از این طریق نیروی کار مورد نیاز این ارگان های امریه گیر نیز تامین میشود و از طرفی کارشناسان تازه فارغ التحصیل شده نیز تجربه ی شغلی مناسبی کسب میکنند که این تجربه ها در آینده به کمکشان خواهد آمد. تعدادی از ارگان هایی که پذیرش امریه سربازی با لیسانس دارند به قرار زیر است:

 • سازمان میراث فرهنگی
 • وزارت نیرو
 • پتروشیمی ها
 • سازمان ثبت اسناد و املاک کشور
 • وزارت اطلاعات
 • امریه دانشگاه ها
 • و…

گاهی برخی از ارگان ها برای امریه سربازی با لیسانس شرایط خاصی را مطرح میکند. یکی از این شرایط داشتن حداقل معدل مورد تایید این ارگان میباشد که ممکن است به تشخیص سازمان مربوطه از 14 تا 17 متفاوت باشد. علاوه بر این گاهی نوع دانشگاهی که در آن تحصیل کرده اید نیز در پذیرش یا عدم پذیرش شما به عنوان سرباز امریه با مدرک تحصیلی لیسانس تاثیر دارد. مثلا ارگان هایی همچون وزارت نفت و پتروشیمی ها از بین افراد دارای معدل بالاتر که از دانشگاه های برتر کشور فارغ التحصیل شده اند بیشترین پذیرش را دارند.

امریه سربازی با فوق لیسانس و شرایط آن چگونه است؟

امریه سربازی با فوق لیسانس یکی از شرایطی است که سازمان وظیفه عمومی برای دارندگان این مدرک فراهم آورده است. اغلب مشمولانی که دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس هستند میتوانند به عنوان سرباز امریه و در یکی از ارگان های مورد نظر خود، به کار گرفته شوند. یکی از ارگان های مهمی که از بین فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد و به شکل گسترده به عنوان امریه پذیرش دارد، سپاه پاسداران میباشد که امریه شدن در آن طرفداران زیادی دارد. البته امریه شدن در سپاه مانند هر سازمان دیگر شرایط خاصی دارد که از آن جمله میتوان به داشتن سابقه بسیج اشاره کرد. علاوه بر این تعداد زیادی از متقاضیان امریه سربازی با فوق لیسانس به مناطق روستایی و محروم محل زندگیشان اعزام میشوند تا از تخصص این افراد در مناطق کم برخوردار استفاده شود و به توسعه هر چه بیشتر این مناطق کمک کنند.

وزارت علوم نیز یکی دیگر از ارگان هایی است که اقدام به جذب مشمولان دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس میکند. درباره مشمولان دارای مدرک کارشناسی ارشد نیز داشتن یکی از شرایط پنجگانه و همچنین شرایطی که هر سازمان اعلام میکند الزامی است. توجه کنید که در زمان ثبت درخواست امریه بایستی مدرک تحصیلی خود را به همراه داشته باشید.

امریه سربازی با دکتری به چه صورت می باشد؟

امریه سربازی با دکتری در برخی از ارگان های امریه گیر انجام میشود. امریه برای آن دسته از مشمولان دارای مدرک دکتری که به دنبال گذراندن دوره سربازی به شکل راحت تری هستند، میتواند گزینه ی مناسبی باشد. با توجه به اینکه دارندگان مدرک دکتری تجربه و تخصص کافی رادارند لذا احتمال قبولی آنها به عنوان سرباز امریه بیشتر است و روزومه قابل قبول تری خواهند داشت. اما باید ببینید که کدام اداره به مدرک تحصیلی و تخصص شما نیاز دارد و بعد اقدامات لازم را انجام دهید. اما چند نکته ی مهم درباره امریه شدن فارغ التحصیلان دکتری وجود دارد که در زیر به آنها پرداخته ایم:

 • طول دوره امریه سربازی با دکتری دو سال میباشد و اغلب امکان استفاده از کسری خدمت وجود ندارد.
 • حقوقی که سربازان امریه با مدرک دکتری دریافت میکنند با توجه به مدرک تحصیلی بالاتر، بیشتر از سایر سربازان امریه است اما حقوق دریافتی آن ها مثل کارمندان اصلی اداره نمیباشد.
 • یکی از شرایطی که برای امریه شدن وجود دارد این است که شما با هیچ کدام از کارمندان اداره مورد نظرتان نسبت فامیلی نداشته باشید که این شرط برای امریه با مدرک دکتری نیز صدق میکند و مشمول باید گواهی مربوطه را ارائه دهد.

مدرک تحصیلی مورد نیاز برای امریه سربازی چه می باشد؟

رشته های مناسب برای امریه سربازی کدامند؟

رشته های مناسب برای امریه سربازی را میتوان همان رشته هایی در نظر گرفت که بازار کار بهتری دارند چرا که نیاز جامعه به افراد متخصص در این حوزه ها بیشتر است و اکثر سازمان ها نیز به خاطر صرفه جویی و مزیت هایی که جذب سرباز امریه دارد نیروی مورد نیاز خود را از بین مشمولان فارغ التحصیل از این رشته ها جذب میکنند. مثال هایی از این رشته ها و ارگان های جذب کننده آن ها در ادامه شرح داده شده است:

 • امریه سربازی رشته حقوق: یکی از رشته های مورد پذیرش در ارگان هایی همچون دادگستری ها و قوه قضاییه رشته حقوق میباشد که با شرایط مختلف، از بین فارغ التحصیلان مقاطع مختلف این رشته پذیرش صورت میگیرد.

 • امریه سربازی برای رشته عمران، به منظور بهره بردن از مهارت مشمولان در انجام پروژه ها و فعالیت های عمرانی ارگانهای مختلف انجام میشود. امریه مهندسی عمران در سپاه و وزارت راه و شهرسازی از جمله مواردی است که مورد توجه مشمولان است. لازم به تذکر است که در این ارگان ها امریه سربازی برای رشته معماری نیز وجود دارد.

 • امریه رشته روانشناسی اغلب در سازمان بهزیستی امکان پذیر است، با توجه به فعالیت های این سازمان جذب افراد دارای مهارت و تخصص در زمینه روانشناسی اهمیت دارد که بخشی از این نیروها از بین مشمولان نظام وظیفه تامین میشود.

 • امریه مهندسی شیمی و امریه مهندسی پزشکی در وزارت نفت و پتروشیمی ها و دانشگاه ها ممکن است که اغلب از بین دانش آموختگان دوره های کارشناسی و بالاتر انجام میشود.

 • امریه مهندسی مکانیک در دانشگاه ها، وزارت نفت، شهرداری ها و… یکی از اهداف مشمولان خدمت سربازی میباشد.

 • امریه سربازی به انگلیسی برای فارغ التحصیلان زبانهای خارجی و افراد مسلط به زبان کاربرد دارد که ممکن است از شرایط برخی ارگانها باشد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

اولویت های جذب سرباز امریه

پس از اطلاع از مدارک امریه سربازی و ارگان های ارائه دهنده امریه سربازیموضوع بسیار مهم دیگر این است که چه کسانی برای امریه سربازی در اولیت هستند ؟ . در پاسخ به این سوال باید گفت غالبا افرادی که متاهل هستند یا جز خانواده شهدا و جانبازان هستند یا … در اولیت برای جذب امریه در سربازی می باشند . در ادامه باید به این نکته توجه کرد که برای تمام سازمان هایی که سرباز امریه جذب می کنند همانند مدارک امریه سربازی منحصر به فردی که مطالبه می کنند ، فاکتور های مهمی نیز برای جذب امریه سربازی حائز اهمیت می باشد .

از این رو اطلاع از اولویت های بعضا بخشی ازقوانین امریه سربازی نمی باشند بسیار مهم تلقی می شود . البته باید به امر تذکر داده شود که اولویت های جذب امریه به معنی جذب قطعی در امریه سربازی نیست . بنابراین امکان پذیرش افرادی که هیچ یک از فاکتور های لازم برای دراولویت قرار گرفتن در لیست امریه سربازی را ندارند نیز وجود دارد .

گواهی های مدارک امریه سربازی

در صورت داشتن هر یک از گواهی های زیر امکان جذب متقاضی بیشتر می شود . در زیر به چند مورد از گواهی ها جهت اخذ امریه سربازی اشاره می کنیم .

 • گواهی از بنیاد شهید برای مشمولین خانواده شهیدان و جانبازان .
 • گواهی از سازمان بهزیستی برای مشمولین مربوط به سازمان بهزیستی .
 • گواهی کمیته امداد برای مشمولانی که تحت پوشش کمیته امداد می باشند .

برای اطلاع از این اکه با گواهی های فوق می توانید در کدام سازمان ها مشغول به امریه سربازی شوید . می توانید با مشاوره نظام وظیفه ما که به صورت تخصصی در زمینه امریه سربازی فعالیت می کنند تماس گرفته و پاسخ سئوالات خود را بگیرید .

مدرک تحصیلی مورد نیاز برای امریه سربازی

سوالات متداول

مدارک لازم برای امریه سربازی کدامند؟

کپی کارت ملی و شناسنامه فرد مشمول، یک قطعه عکس پرسنلی جدید از مشمول، رزومه فردی که شامل مهارت ها و تخصص مشمول میباشد، کپی آخرین مدرک تحصیلی و گواهی مربوط به بهزیستی، بنیاد شهید و… از مدارک لازم برای امریه سربازی است.

امریه سربازی با دیپلم امکان دارد؟

مشمولان دارای مدرک تحصیلی دیپلم تا دکتری میتوانند متقاضی دریافت امریه شوند. یکی از این ارگان ها که از افراد با مدرک دیپلم نیز برای امریه دعوت میکند، سازمان محیط زیست، شهرداری ها و… است. اما در نظر داشته باشید که از زمان دریافت مدرک دیپلم و فارغ التحصیلی نباید بیش از یک سال گذشته باشد

امریه سربازی به انگلیسی به چه معناست؟

امریه سربازی به انگلیسی برای فارغ التحصیلان زبانهای خارجی و افراد مسلط به زبان کاربرد دارد که ممکن است از شرایط برخی ارگانها باشد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره امریه خدمت سربازیبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

مدرک تحصیلی مورد نیاز برای امریه سربازی چیست؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 42 نظر:
 1. سلام من دانشجو ارشد ژئوتکنیک هستم از آزمایشگاه های مکانیک خاک میتونم امریه بگیرم؟

  1. با سلام جهت اخذ امریه، بعلت اینکه شما دارای مدرک ارشد می باشید شانس بالایی را جهت اخذ امریه در ارگانهای دولتی وزارت نیرو، وزارت راه و شهرسازی و وزارت ت صمت را خواهید داشت، البته اگر مواردی را که دارای اولویت ب ای امریه همچون، معاف از رزم بودن، متاهل بودن، شرط معدل بالا و ایثارگران را داشته باشید شانس شما مضاعف خواهد شد

 2. سلام بنده لیسانس علوم سیاسی از دانشگاه علوم و تحقیقات ام از کجا به نظرتون میتونم امریه سربازی بگیریم

 3. سلام وقتتون بخیر
  من در شرکتی مشغول به کار هستم
  و میخوام در آنجا امریه بگیرم
  اما در ارشد به علت طول کشیدن مدت تحصیل، از ادامه تحصیل محروم شده ام
  با مدرک کارشناسی میتوانم اقدام به امریه کنم؟

  1. سلام برای گرفتن امریه شرکت های دانش بنیان از مقطع کارشناسی هم میتوانید اقدام کنید.

 4. سلام من در حوزه امنیت سایبری تخصص و رزومه عالی دارم ولی رشته تحصیلی من مدیریت بازرگانی هست آیا میتونم برای امنیت سایبری امریه بگیرم یا نه باید بیا مدرکم مرتبط باشه؟

 5. سلام خسته نباشید
  با مدرک کاردانی مکانیک خودرو می‌توان امریه گرفت؟؟؟

  1. سلام برای گرفتن امریه باید حداقل مدرک لیسانس را داشته باشید.

 6. سلام
  آیا میشود با مدرک کاردانی در رشته مهندسی حرارت مرکزی تهویه مطبوع امریه گرفت

 7. سلام
  من در ارشد اخراج مشروط شدم
  آیا امکان گرفتن امریه با مدرک کارشناسی دارم؟
  تا اواسط شهریور سال بعد غیبت نمیخورم

  1. سلام
   امکان گرفتن امریه ی اداره ی اتشنشانی وجود دارد اما یک سری شرایط دارد که با کارشناسان ما صحبت کنید

 8. با عرض سلام
  فوق لیسانس سینما میتونه امریه بگیره؟برای رشته ی سینما امریه هست؟

 9. سلام مدرک رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار رو اگه لیسانسش رو داشته باشیم میتونیم برای برنامه نویسی امریه بشیم؟ یا فقط از رشته مهندسی نرم افزار برنامه نوسی میگیرن. در مورد رشته مهمدسی تکنولوژی نرم افزار بگم تفاوتش اینه که کاردانی رو میخونیم بعد کارشناسی رو. اگه میشه یه توضیح کامل بدید

  1. سلام وقت شما بخیر .بستگی به شرایط سازمان مورد نظر دارد

 10. سلام ، من فارغ‌التحصیل کاردانی کامیپوتر هستم ، در مشهد کجا برای امریه میتونم برم؟

 11. سلام وقتتون بخیر
  من دو سال هستش در یک شرکت دانش بنیان کار میکنم
  فوق دیپلم دارم میتونم امریه این شرکت رو بگیرم؟

 12. سلام دارای سابقه ۱۰سال رشته رزمی موی تای دفاع شخصی مسابقات آزاد رینگی دارم ن دیپلم ن مدرک تحصیلی دارم جزع خانواده شهید یا جانباز و کمیته نیستم کسب مقام استان وکشوری دارم ایا میتونم اقدام کنم براامریه ورزشی؟….

  1. سلام وقت بخیر متاسفانه به دلیل نداشتن مدرک تحصیلی مربوطه مجاز به اقدام نیستید .

 13. سلام
  میخواستم ببینم افراد که دارای مدرک کاردانی مهندسی مکانیک هستند می‌توانند جزء این طرح باشد

 14. سلام ، آیا افراد زیر دیپلم هم میتونن امریه سربازی بگیرن؟؟ من رشته ی الکترونیک خوندم فقط دوتا درس رو افتادم دیپلمم کامل نشد”غیبت هم دارم ، ولی توی زمینه ی تعمیرات و برق تخصص دارم

 15. با سلام و وقت بخیر
  در صورتی که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد هر کدام در دو رشته ی متفاوت باشد(تغییر رشته) برای گرفتن امریه کدام مدرک و رشته ی تحصیلی مبنا قرار خواهد گرفت ؟

 16. سلام وقتتون بخیر
  من رشته تحصیلیم عمرانه (مقطع کارشناسی)، ولی شغل اصلیم IT. میتونم برای امریه IT اقدام کنم؟
  ممنون

  1. سلام وقت بخیر اگر شرکت دانش بنیان باشد می تواند با شما همکاری داشته باشد

 17. سلام وقت بخیر
  ایا مدرک تحصیلی بین لیسانس و ارشد برای اولویت اخذ سرباز جهت امریه تفاوت ایجاد میکند؟

  1. سلام بستگی به ارگان ونیروهای موردنیاز آنجا دارد.

 18. سلام. من در حال حاضر در یک شرکت خصوصی دانش بنیان در زمینه نرم افزار و IT مشغول به کار هستم و امکان جذب برای امریه را دارم. منتها بنده ترم دیگه تازه از کاردانی نرم افزار فارغ التحصیل می شوم. آیا از نظر نظام وظیفه محدودیت یا کف مدرک خاصی وجود داره؟ مثلا حداقل کارشناسی؟ یا با همین کاردانی هم میتونم اقدام کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله معمولا امریه در مقطع کارشناسی و ارشد امکان پذیر است. البته باز هم بسته به نیازمندی شرکت دارد

 19. سلام.من رشته اویونیک هواپیما دارم مقطع کاردانی امکان امریه گرفتنم هست چون گفتن با کارشناسی به بالا باشه لطفا راهنمایی کنید

  1. با سلام برای امریه مقطع کارشناسی و ازشد لازم است .

 20. سلام…من ترم اخر کارشناسی میکروبیولوژی (از دانشگاه های زیرنظر وزارت علوم) ایا میتونم امریه بیمارستان های وابسته به سپاه رو بگیرم؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله از منابع انسانی و یا کارگزینی بیمارستان اقدام کنید

 21. سلام من دانشجو ارشد هستم. برای ثبت نام در امریه سرباز معلم باید اخرین مدرک تحصیلی رو ارایه بدم. ولی من یکی دوماه بعد از تاریخ برگزاری فارغ التحصیل میشم. این یعنی باید مدرک لیسانس رو بدم؟

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز
   برای ثبت نام امریه باید تاریخ اعزام داشته باشید. یعنی منتظر باشین تا مدرکتون اماده شه

 22. سلام، من دانشجوی ارشد هستم. برای ثبت نام در امریه سرباز معلم که معمولا فروردین یا اردیبهشت برگزار میشه باید اخرین مدرک تحصیلی رو ارائه بدم؛ ولی من یکی دوماه بعدش فارغ التحصیل میشم. این یعنی باید همون مدرک لیسانس رو تحویل بدم؟

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز
   برای ثبت نام امریه باید تاریخ اعزام داشته باشید. یعنی منتظر باشین تا مدرکتون اماده شه

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1402/12/3

جمعه

1402/12/4

شنبه

1402/12/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید