مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع

مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع
به اشتراک بگذارید

مدارک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع چیست ؟

مدراک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع شامل موارد مختلف بسیاری است . به صورت کلی باید گفت که مدارک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع بستگی سطح بیماری بیاختیاری مدفوع دارد . لذا برای دریافت معافیت پزشکی باید مدراک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع را همراه داشته باشید . ممکن است برخی از سطوح این بیماری صرفا موجب معافیت پزشکی موقت شوند . باور ما در مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش این است که نکات ظریف و مهمی در مورد مدارک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع است . لذا داشتن اطلاع دقیق مدارک معافیت پزشکی بسیار حیاتی می شود . نکته دیگری که در زمینه مدارک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع مهم تلقی می شود این است که بیماری بیاختیاری مدفوع تا چه حد میزان جلو عملکرد روزانه فرد می گیرد .

پاسخ به سئوالات مدارک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع

برای پاسخ به این سئوالات و بسیاری از سئوالات دیگر در زمینه معافیت پزشکی  مطرح است . مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه و مشاوره معافیت پزشکی مشاوران حرفه ای را گرد آورده تا شما مشمولین سربازی عزیز در مورد مدارک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع ، که در اکثر موارد مدارک مختلفی را شامل می شود ، راهنمایی کنند .


بیشتر بخوانید: قوانین معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری‌های دستگاه گوارش و جراحی عمومی کلیک کنید


مدارک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,شرایط معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,قوانین معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,مشاوره معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع

مدارک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع : بیماری بیاختیاری مدفوع چیست ؟

بی‌ اختیاری مدفوع یا ناتوانی در کنترل اجابت مزاج باعث خروج غیر ارادی مدفوع از بدن انسان می‌شود . نام های دیگر این بیماری یا اختلال بی‌ اختیاری مقعد یا بی اختیاری روده نیز نامیده می شود . بی‌اختیاری مدفوع سندرمی است که به از دست دادن غیر ارادی مدفوع جامد یا مایع از بدن انسان منجر می‌شود . تعاریف متعددی از بی‌ اختیاری مدفوع شده است .

توانایی نگهداری مدفوع در بدن انسان نیازمند عملکرد طبیعی و صحیح سیستم عصبی ناحیه مقعد انسان می باشد . دو دسته از عضلات یعنی عضلات دریچه‌ ای بیرونی ( اسفنکتر مقعد خارجی ) و عضلات دریچه‌ ای درونی ( اسفنکتر مقعد داخلی ) در دیواره مقعد و رکتوم مسئول دفع و نگه‌ داشتن مدفوع در بدن انسان می باشند . در حالت عادی فرد توانایی درک وجود مدفوع و پری رکتوم را دارد و بدین طریق می‌تواند زمان نیاز به اجابت مزاج را متوجه شود . البته فرد باید از نظر روانی نیز به این حس عادت کرده و به آن توجه کند .


بیشتر بخوانید: روند رسیدگی به معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع : تاریخچه بیماری بیاختیاری مدفوع

بی اختیاری مدفوع خروج غیر ارادی مواد مدفوعی برای حداقل یک ماه در فردی با سن حداقل ۴ سال می باشد . شیوع این بیماری در ایالات متحده آمریکا ۰٫۵ تا ۱۱ درصد گزارش شده است . اکثر مبتلایان به این بیماری را زنان بالای ۶۵ سال تشکیل می‌دهند . این بیماری در زنان حامله نیز دیده شده است . نیمی از مبتلایان از بی اختیاری ادراری نیز رنج می‌برند .


بیشتر بخوانید: ضوابط و مقررات معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,شرایط معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,قوانین معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,مشاوره معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع

مدارک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع : علائم بیماری بیاختیاری مدفوع

این بیماری به طور معمول در در سنین بزرگسالی به جزء در مدت زمانی که فرد مبتلا به اسهال شدید باشد اتفاق نمی‌ افتد . افراد مبتلا به بی‌اختیاری مزمن و مکرر مدفوع حتی امکان دارد ممکن است در طول شبانه روز بار ها آن را تجربه کنند . علایم این بیماری ممکن است ناشی از ناتوانی محدود در کنترل دفع خود به خود گاز روده تا نشت مدفوع در طول فعالیت‌ های روزانه یا فوریت در دفع مدفوع و بی‌ اختیاری آن در مسیر رسیدن به سرویس بهداشتی متغیر باشد .
علائم و نشانه‌هایی که ممکن است با بی‌ اختیاری روده نیز همراه باشد می تواند موارد زیادی را شامل شود . چند مورد از علائم این بیماری عبارتند از :

 •  درد در ناحیه شکم بیمار
 •  نفخ
 • یبوست شدید
 • اسهال شدید
 • خارش در ناحیه مقعد
 • بی‌اختیاری ادرار

بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع : راه های درمان بیماری بیاختیاری مدفوع

امروزه با پیشرفت علم ، راه های درمانی متعدد و مؤثری برای درمان و بهبود بیماری بی‌اختیاری مدفوع موجود می باشد . بهبود این بیماری می‌تواند منجر به بهبود و بازگرداندن کنترل روده انسان شود . در بسیاری از موارد موجود، می توان آن را به طور کامل درمان کرد . اغلب ممکن است بیش از یک روش درمانی برای بهبود بیماری و کنترل علائم لازم باشد . درمان بصورت غیر جراحی به عنوان درمان اولیه برای بی‌اختیاری مدفوع انجام می شود . بسته به نوع بیماری ، درمان ممکن است شامل تغییر در رژیم غذایی شخص، تجویز داروهای خاص ، تمرینات ویژه‌ی کمک‌ کننده به کنترل روده و در نهایت عمل جراحی باشد .

از روش های دیگر برای درمان می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • منظم کردن اجابت مزاج
 • تقویت عضلات اسفنکتر
 • جراحی در مورد ضعف و اختلالات عضلانی

بیشتر بخوانید: جزییات معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,شرایط معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,قوانین معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,مشاوره معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع

مدارک معافیت پزشکی در چه مراحلی به کار می روند ؟

مطابق با آخرین تغییرات معافیت پزشکی ، اعتبار مدارک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع در درجه اول باید مورد تایید پزشک نظام وظیفه قرار بگیرد . پس از تایید پزشک اولیه ، مدارک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع برای بررسی بیشتر به تیم پزشکی بیمارستان ارائه می شود . در صورت تایید مدارک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع در مرحله بعد کمیسیون پزشکی نظام وظیفه بررسی های نهایی را انجام می دهند . در این مرحله بر طبق مدراک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع تصمیم نهایی برای معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع یا عدم معافیت پزشکی گرفته می شود . با توجه به مطالب گفته در صورتی که احتمال وجود این بیماری بیاختیاری مدفوع در بدن شما وجود دارد شما می توانید برای معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع اقدام کنید . برای راهنمایی جامع پیرامون این موضوع شما مشمول عزیز می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفن ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,شرایط معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,قوانین معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,مشاوره معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه مدارک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068