مدت دوره آموزشی معاف از رزم 1402 + شرایط تقسیم سربازان

مدت دوره آموزشی معاف از رزم 1401 + شرایط تقسیم سربازان

یکی از مهمترین دغدغه های سربازها، زمانی است که دارای نقص جسمانی و یا روحی هستند و نمی توانند برخی فعالیت های مربوط به سربازی را انجام دهند؛ و همچنین مشمول معافیت پزشکی نیز نمی شوند.

این افراد چگونه می توانند دوره سربازی بگذرانند بدون این که کارهایی که سلامت آن ها را به خطر بیندازد را انجام دهد؟ برای دریافت پاسخ به این سوال در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

معاف از رزم بودن به چه معنی است؟

برخی از افرادی که قصد رفتن به خدمت سربازی را دارند و دچار بیماری خاصی هستند و در نتیجه نمی توانند کارهای سنگین سربازی را انجام دهند، این سربازان، معافیت از رزم دریافت می کنند تا سلامت شان حفظ شود.

برای اخذ معافیت از زرم باید به سازمان نظام وظیفه و پلیس +10 مراجعه شود.

بیماری های مشمول دریافت معافیت از رزم، شامل بیماری های دسته اعصاب و روان، غدد، پوستی، گوارش، قلب و عروقی و بیماری های خون می شود. سازمان نظام وظیفه با توجه به بخشنامه ها و قوانین مربوطه، بررسی های پزشکی انجام داده و فرد را معاف از رزم می کند.

پس از اخذ معافیت از رزم، سرباز کارهای طاقت فرسایی مانند رژه و حمل تفنگ و غیره را انجام نداده و بلکه کارهای سبکی که فرمانده به آن ها محول می کند را انجام خواهند داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، پیشنهاد می کنیم مقاله وظایف سربازان معاف از رزم چیست؟ را مطالعه بفرمایید.

معاف از رزم بودن به چه معنی است؟

مدت دوره آموزشی معاف از رزم 1402 چقدر است؟

سازمان نظام وظیفه بسیاری از قوانین خود را در دو سال گذشته تغییر داده است. دوره آموزشی از مدت 2 ماه به یک ماه کاهش یافته است.

مشمولان پس از طی دوره کوتاه مدت آموزش، به خدمت سربازی اعزام می شوند. اگر فرد توانست مدت آموزشی معاف از رزم دریافت کند، با توجه به مندرجات دفترچه به خدمت خواهد رفت.

کاهش دوره آموزش بستگی به شرایط جسمی فرد دارد. بیماری های حادی مانند مشکلات تنفسی یا عفونی به احتمال قوی از دوره آموزش معاف هستند. سازمان نظام وظیفه برای افرادی که مشمول خدمت سربازی آسیب پذیر مدت دوره آموزشی را دو هفته را در نظر گرفته است.

برای کسب اطلاعات دقیق و بیشتر بهتر است با مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه مدت دوره آموزشی معاف از رزم 1402 + شرایط تقسیم سربازان با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مزایا و معایب معاف از رزم دوره آموزشی خدمت

معافیت از رزم برای مشمولینی است که توان جسمانی بالایی برای فعالیت های سنگین ندارند. آن ها در دوره آموزشی کارهای سختی مانند حمل اسلحه را نمی توانند انجام دهند اما در عوض کارهای سبکی را به تشخیص فرمانده انجام می دهند.

این افراد شرایط استخدامی در برخی از ارگان ها را دارند اما در عوض در ارگان هایی که توان جسمانی بالایی طلب می کند نمی توانند استخدام شوند؛ اما توصیه این است که از معافیت رزم استفاده نکنید.

برای سنجش شرایط، مزایا و معایب معافیت از رزم بودن در طول دوره سربازی، مقاله مزایا و معایب معاف از رزم خدمت سربازی چیست؟ را مطالعه بفرمایید تا در تصمیم گیری انتخابتان، دقیقتر عمل نمایید.

مزایا و معایب معاف از رزم دوره آموزشی خدمت

بخشنامه مدت آموزشی خدمت سربازی 1402

پیشتر گفتیم که به علت شیوع کرونا، مدت زمان دوره آموزشی از دو ماه به یک ماه کاهش پیدا کرده است؛ اما این بخشنامه برای سربازان گروه های مختلف متفاوت است.

پونزبرخی از موارد این بخشنامه عبارتند از:

با گذراندن دوره تکمیلی بسیج، نیازی به حضور در دوره آموزشی خدمت نیست.

طول دوره آموزشی سربازان که معاف از رزم هستند، 2 هفته می‌باشد.

دوره آموزشی افرادی که در مناطق عادی خدمت می کنند، به یک ماه کاهش یافته است.

دوره آموزشی مرزبانان از سه ماه به 45 روز تبدیل شده است.

طول دوره خدمت مامورین یک ماه است.

تا زمانی که شرایط کشور به وضع عادی برگردد و سلامتی و مصونیت از کرونا حاکم شود، دوره آموزشی خدمت سربازی به این میزان پابرجا خواهد بود. در مناطق مختلف با توجه به وضعیت شیوع کرونا، دوره آموزشی کمتر از شهرهایی با وضعیت نارنجی خواهد بود. بنابراین مدت آموزش معاف از رزم نیز متفاوت خواهد شد.

برای دریافت آخرین اخبار در مورد معاف از رزم با مرکز مشاوره آویزه تماس بگیرید.

مدت آموزشی معافیت از رزم سربازان مرزبان چگونه است؟

دوره آموزشی مرزبانان قبل از شیوع کرونا، سه ماه بود؛ این به دلیل مهارت بالایی است که مرزبانان باید در حفاظت از مرزها داشته باشند. اما در حال حاضر این دوره آموزشی به 45 روز کاهش یافته است.

اگر شما جزو افرادی باشید که معاف از رزم هستید، بنابراین در گروه مرزبانان قرا نخواهید گرفت.

مدت آموزشی معافیت از رزم سربازان مرزبان چگونه است؟

مدت آموزش معاف از رزم دارندگان مدرک تحصیلی چقدر است؟

داشتن مدرک تحصیلی معتبر در کاهش دوره آموزش تاثیری ندارد. دوره خدمت سربازی برای تمامی سربازان مدت یکسانی خواهد بود؛ اما داشتن مدرک تحصیلی بالا در طول مدت سربازی شرایط را برای سربازان راحت خواهد کرد.

آیا مدت آموزشی معاف از رزم روی استخدامی تاثیر دارد؟

هر سازمانی برای استخدام، شرایط خاصی از لحاظ تحصیلی و جسمانی در نظر گرفته است. با این که معافیت از رزم روی کارت پایان خدمت نوشته نمی شود و ممکن است برای استخدام با مشکلی مواجه نشوید اما در صورت استفاده از معافیت رزم، در ارگان هایی مانند سپاه، ارتش و نیروی انتظامی و برخی ارگان‌های دیگر، امکان استخدام را نخواهید داشت.

بنابراین بهتر است قبل از اینکه بخواهید برای معافیت از رزم درخواست بدهید شرایط سازمان ها را مطالعه کنید.

نحوه تقسیم بندی سربازان بعد از دوره آموزشی

مشمولین نظام وظیفه پس از پر کردن دفترچه سربازی بر حسب مدرک تحصیلی، در یکی از چهار ارگان نظامی به خدمت سربازی اعزام می شوند.

سازمان نظام وظیفه در تقسیم بندی سربازان هیچ نقشی ندارد؛ این سازمان فقط برای اعزام مشمولین اقدام می کنند و تقسیم بندی و اعزام سربازان پس از طی دوره آموزشی، در ارگانی که دوره آموزشی خود را سپری کرده باشد، صورت گرفته و به منطقه موردنظر اعزام می شوند.

نحوه تقسیم بندی به صورت تصادفی و بر اساس نیازی است که آن منطقه دارد. برای اینکه اطلاعات بیشتری در زمینه تقسیم بندی داشته باشید، مقاله نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی را برای شما آماده کرده ایم، مطالعه آن را از دست ندهید.

تاثیر معافیت از رزم بر تقسیم سربازان

سربازان پس از طی دوره آموزشی بر حسب تاهل، سابقه بسیج و معافیت از رزم بودن، تقسیم بندی می شوند. افرادی که معافیت از رزم دارند در مکان های اداری و ارگان هایی که نیاز به حمل اسلحه نباشد، می توانند مشغول به انجام خدمت سربازی شوند.

تاثیر معافیت از رزم بر تقسیم سربازان

سخن آخر

معافیت از رزم یکی از انواع معافیت های پزشکی برای سربازی است و افرادی را شامل می شود که قادر به انجام امورات رزمی مانند حمل اسلحه و مواردی از این دست نیستند.

این افراد در حین خدمت سربازی به انجام کارهای سبک در طی تدبیرات فرمانده مربوطه مشغول می شوند.

اگر قصد رفتن به خدمت سربازی را دارید و سوالاتی در این زمینه دارید، با مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید. این مرکز با داشتن مشاوران باتجربه به سوالات شما در این زمینه پاسخ خواهند گفت.

سوالات متداول

سوال علامتآیا در کارت پایان خدمت کلمه معاف از رزم درج می شود؟

نخیر؛ بر روی کارت اطلاعاتی در این مورد درج نمی شود.

سوال علامتآیا فردی که معاف از رزم است، می تواند مرزبان شود و در نقاط مرزی کشور خدمت کند؟

نخیر؛ به علت شرایط خاص و حمل اسلحه، فرد معاف از رزم نمی تواند مرزبان شود.

سوال علامتفردی که معاف از رزم است آیا می تواند در ارتش استخدام شود؟

نخیر؛ به دلیل شرایط جسمانی خاص فردی که این نوع معافیت را دارد نمی تواند در ارتش استخدام شود.

سوال علامتآیا طول مدت آموزش را می توان کم کرد؟

نخیر؛ دوره آموزشی برای سربازان با هر مدرک تحصیلی یکسان است.

مدت دوره آموزشی معاف از رزم 1402 + شرایط تقسیم سربازان

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مدت دوره آموزشی معاف از رزم 1402 + شرایط تقسیم سربازان

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژهبا تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 179 نظر:
 1. سلام،من ماه پیش رفتم تو آموزش هستم الان دو هفته فلان مونده تموم کنم ولی یکی از فرمانده ها داره میترسونه میگه شاید دو هفته هم تمدید بشین عاشورا فلان رفتین مرخصی آموزشتون عقب مونده،والله میان دوره هم ندادن،حالا ک من متاهل هستم برام مهم زود تموم بشه خواستم ببینم داره کما میده برامون یا امکانش هس

 2. سلام من معاف از رزم هستم شکستگی استخوان نازک پا و پلاتین گذاشته شده ولی در مرزبانی ناجا آموزشی می‌گذرانیم آیا ممکنه بعد از آموزشی در مرزبانی بیفتم و آیا احتمال اینه در استان خودم باشم هست ؟

  1. سلام بله معمولا محل خدمت در استان خود شخص تعیین میشود. در صورتی که در استان دیگری تعیین شد میتوانید تحت شرایط خاصی درخواست جابه جایی بدهید.

 3. سلام من تنگی نفس خفیف و تو ران پام پلاتین هست معاف از رزم هستم یاخیر و اگر هستم تو کارت پایان خدمت مینویسن معاف از رزم یا موارد خواص

  1. سلام وقتتون بخیر احتمال معاف از رزم هست ومینویسندگروه Bویامعاف ازرزم امانوع وبه چه دلیل شومثل معافیت داعم نمینویسند

 4. اگر معافیت رزمی به دلیل یک بیماری گذرا باشد و پس از مدتی این بیماری با عمل جراحی یا . . . برطرف شود.آیا میتوان در سپاه و ارتش استخدام شد؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر اگر عمل جراحی انجام داده باشیدویامشکل پزشکی داشته باشید متاسفانه هیچ ارگان نظامی ای استخدام تون نمیکنن

 5. سلام من متاهلم متولد ۶۷ معاف ازرزم شدم از سلاح واز رژه وچیزهای سنگین وازشب معاف شدم. دوره اموزشی دارم یانه

  1. سلام بله هر فردی که وارد دوره خدمت میشود باید دوره آموزشی را بگذراند فقط شما کارهای سنگین و مانور های سنگین را در دوره آموزشی میتوانید شرکت نکنید

  1. سلام دوره آموزشی خدمت سربازی یه دوره چهل و پنج روزه الی پنجاه روزه میباشد که در این حین شما میتوانید از حداکثر پانزده روز مرخصی که هست استفاده کنید

 6. سلام وقتتون بخیر.مدت دوره آموزشی سربازان معاف از رزم چقدره؟ اگه کسی معاف از رزم باشه سپاه نمی افته؟

  1. سلام وقت بخیر، تقسیم یگان شما کاملا به صورت رندوم صورت می‌گیرد و انتخابی نمی‌باشد.

 7. سلام و درود خدمت کارشناسان اویژه.
  من به خاطر تاتو و زدن تیغ روی دستم
  معاف از رزم شدم .
  احتمالا تایم اعضامم یک شیش
  ایا میشه کاری کرد که معاف رزم را باطل کرد
  مثلا دباره تشکیل پرونده بدم درخاست کنم اعتراض کنم یا هرچیزی

  1. بله امکان پذیر میباشد به این صورت که جهت لغو معافیت اقدام کنید و گواهی و مدارکی مبنی بر اینکه سلامت خود را بدست اورده اید ارایه دهید

 8. سلام ببخشید گفتید آموزشی بین 30 تا 60 روزه به چه چیزی بستگی داره این مدت؟

 9. سلام وقتتون بخیر.. درسته که میگن دوره آموزشی برای رشته های پیراپزشکی و پرستاری حذف شده و مستقیم وارد یگان میشیم؟

 10. من نامزدم ولی رسمی نیستیم بابل شهر خودش اموزشی افتادع معاف از رزم هم هست .میخاسم بدونم اونجا بایددچکارا بکنه . و اینکه اموزشیش چقد میشع . و بعد اموزشی دوره سربازیش ممکنه همون بابل باشع؟؟؟؟

  1. با سلام، ملاک برای تقسیم سرباز براساس نیاز ستاد کل نیرو های مسلح میباشد ولی هدف این هستش که شما به نزدیکترین محل سکونت خود منتقل شوید و از طرفی نیز شما البته چون بصورت رسمی عقدنامه ندارید در شمول متاهل بودن نیستید واگر ازدواج شما رسمی باشد معمولا سربازان متاهل به محل سکونت خود برای ادامه خدمت فرستاده خواهند شد، و یا شرایط انتقالی نیز به راحتی خواهید داشت با وجود متاهل بودن

 11. سلام ،سال ۱۴۰۲ اموزشی افراد معاف از رزم ۲ هفته هست یا مثل بقیه ۲ ماه؟

 12. سلام ببخشید معاف از رزم ها بعد چند روز میان دوره بهشون میدن

  1. به طور معمول در دوره اموزشی بین دو ماه مرخصی میان دوره صورت میگیرد

 13. سلام میخواستم بدونم سربازای ک متهل هست کجا نیوفته از باخرز

 14. سلام وقت بخير
  من اعزام یک اردیبهشت 1402 بودم ولی بخاطر عید فطر 4 رفتیم برای آموزشی میخواستم ببینم این 4 روز جز آموزشی حساب میشه یا نه؟؟ و اینکه دزفول آموزشی 6 هفته هست یا 8؟؟

 15. سلام،
  در طول آموزشی از داخل پادگان دسترسی به کامپیوتر و اینترنت وجود داره؟
  پادگان سربازی چطور؟
  من اگه بخوام پروژه کسر خدمت بگیرم کامپیوتر و اینترنت لازم دارم، پادگان سایت مخصوص داره؟
  خیلی از سربازها رو دیدم حین خدمت روی پروژه تحقیقاتیشون کار میکنن، چطور ممکنه؟

  1. سلام خدمت شما.گرفتن پروژه کسری خدمت در حین خدمت ممکن نیست . مگر اینکه ارگان مربوطه نیاز به داوطلب داشته باشد. در صورتی که ارگان موضوع ارائه دهد ، به شما امکان دسترسی به کامپیوتر و اینترنت را می دهند.

 16. سلام همسر من اعزام سپاه بابل پادگان المهدی هست ومعاف از رزم میخواستم بدونم اموزشی چند روزه

  1. سلام دوره ی اموزشی در هر حالت 30 الی 60 روز میباشد

 17. سلام
  وقت بخیر
  میخواستم ببینم اعزام ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ آموزشی چند روزه؟ و برای معاف از رزم چند روز هست؟
  و قانون کوتاه کردن موی سر چطوریه و با درجه چند باید بزنیم؟ مدرکم لیسانس هست و وزارت دفاع شهید جواد نیا محل آموزشم هست.

  1. سلام من ۲۵ سالم از وقت خدمت گذشته ولی میخواستم برای سربازی اقدام کنم خواستم بدونم اضافه خدمت دارم

   1. از اخرین مدرک فارغ التحصیلی به مدت یکسال معافیت تحصیلی دارید در صورت عدم معافیت غیبت و اضافه خدمت صورت میگیرد

 18. با سلام خدمت شما بنده 1 ابان اعزامم و اینکه از بچگی اختلال تنفسی داشتم و نمیدونستم که مریضی مهمیه به طوری که تا چند وقت پیش در هنگام خواب نفس تنگی میگرفتم و حدود یک ماه پیش به پزشک مراجعه کردم و برام اسپری سالبوتامول و اسپری سرتاید تجویز کردن ولی بعد از اتمام روند استفاده دوباره مثل قبل نفس تنگی دارم. حالا میخواستم بدونم که ایا میتونم معاف از زرم بشم در حین خدمت و اینکه چند ماه اموزشی برایم حساب میشه؟

  1. سلام
   در هر حالتی مدت زمان اموزشی بین 30 الی 60 روز میباشد و باید پرونده ی پزشکی شما توسط کارشناسان ما بررسی شود لذا با کارشناسان ما تماس بگیرید

 19. سلام ببخشید دوره ی اموزشی برای معاف از رزم ها چند روزه

   1. من افتادم پدافند ارتش مشهد میخواستم بدونم عینک آفتابی میشه ببرم ؟ چون تابستون هست

    و اینکه آموزشی ما ۴۲ روزه دیگه ؟

    مرخصی میان دوره هم میدن بهمون ؟

    1. طول مدت دوره آموزشی سربازی دو ماه است و این مدت به طول دوره خدمت سربازی افزوده می شود.
     مرخصی دوره آموزشی میان دوره: این مرخصی‌ معمولاً گذراندن اولین ماه دوره آموزشی به سربازان اختصاص داده می‌شود که بین 3 الی 7 روز می‌باشد.
     عینک افتابی جزئ لوازم ممنوعه در دوره سربازی نیست پس بردن در بلامانع می باشد

 20. سلام معاف از رزم ها،تعیین تاریخ اعزامشون دست خودشونه؟

 21. سلام اعزامی ۱۴۰۱/۷/۱ معاف از رزم چند روز اموزشی دارن؟ بخشنامه جدیدی اومده برای این ماه ؟

 22. سلام وقت بخیر
  میشه مدت آموزشی 07 کرمان معاف از رزم بگید لطفا ؟؟

 23. خسته نباشيد
  اعزامي اول شهريور ١٤٠١ به شهيد اديبي مرزن اباد كه معاف از رزم هم هست چند روز اموزشي داره؟

 24. سلام خسته نباشید پسران اعضامی برج ۶ پادگان عجب شیر معاف از رزمه چن روزآموزشی دارن ممنون از شما

 25. سلام وقتتون بخیر ، میخاستم بدونم اگه معاف از رزم باشیم و اموزشی هم در شهر خودمون باشیم ، میتونیم وقتی که داریم دوران اموزشی رو سپری میکنیم مثلا عصرها یا شب ها به خونه بریم و همون اول صبح به پادگان بریم؟ همچنین من رباط و مینیکسم پاره هستن و برای عمل نیاز دارم که هرشب فیزیوتراپی برم . با تشکر

 26. سلام وقتتون بخیر ، میخاستم بدونم اگه معاف از رزم باشیم و اموزشی هم در شهر خودمون باشیم ، میتونیم وقتی که داریم دوران اموزشی رو سپری میکنیم مثلا عصرها یا شب ها به خونه بریم و همون اول صبح به پادگان بریم؟ همچنین من رباط و مینیکسم پاره هستن و برای عمل نیاز دارم که هرشب فیزیوتراپی برم . با تشکر

  1. با سلام هیچ نوع مرخضی ای وجود ندارد جز میان دوره یا اخر هفته ها

 27. سلام،من واریکوسل دوطرفه دارم و به احتمال زیاد معاف از رزم میشم،دوره آموزشی من چند ماه هست؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر تقریبا دو ماه اما بستگی به شرایط دارد.

 28. سلام وقت بخیر
  برادر من 1401/5/1 اعزام شد
  دوره اموزشی مشمولان معاف از رزم پادگان شهید بیگلری فراجان مشکین شهر چند روز هست براشون الان ۳۷ روزه که هستش چند روز باید بمونه؟

 29. سلام وقت بخیر
  دوره اموزشی مشمولان معاف ار رزم پادگان شهید بیگلری فراجان مشکین شهر چند وقت است

 30. سلام وقت بخیر
  کسایی که معاف از رزم هستند مدت آموزشیشون مثل بقیه ست؟ یا کمتر؟
  من معاف از رزم شدم میخوام بدونم منم 2 ماه اموزشی دارم؟ یا کمتر؟

 31. سلام . دوره اموزشی ۴۵ روز است ولی سربازان مرداد ماه پادگان ولیعصر اباده را به علت رژه ۳۱ شهریور نگه داشته و دوره اموزشی بیش از ۶۰ روز میشود ؟ ایا این کار امکان پذیر است درست است یا شایعس؟ توروخدا جواب بدین

 32. سلام . دوره اموزشی سپاه ۴۵ روز است ؟ چرا سربازای این ماه رو بخاطر رژه ۳۱ شهریور نگه داشته اند و دوره اموزشی ۶۱ روز میشود ؟؟؟ صحت دارد یا شایعه است لطفا جواب بدین

   1. ۶٠روزه هست فرقی ندارن معاف از رزم باشی یا نباشی بازم بهت اصلح میدم فقط بستگی به فرمانده ات داره

 33. سلام
  در حال حاضر چیزی بنام معافیت از کل دوره آموزش داریم؟؟

 34. دوره اموزشی مردادماه ۱۴۰۱الان میگن دوماه هست ایادرست میگن من الان ۳۳روزهستش هنوزم محل اموزشی هستم ایاواقعادوماه شده

 35. سلام وقت بخیرمن‌معاف ازرزم دفترچه ی هستم دوره اموزشی مردادماه ۱۴۰۱هستم دورهای قبل معاف ازرزم یکماهه بوده الان میگن کلادوماهه شده ایادرست میگن الان دوره اموزشی من ۳۳روزمیگذره هنوزم توپادگان محل اموزشی هستم لطفابگین ایادرست هست دوماهه هست دوره معاف ازرزم یاکمترازدوماه هست

  1. سلام،
   از داخل پادگان دسترسی به کامپیوتر و اینترنت وجود داره؟
   من اگه بخوام پروژه کسر خدمت بگیرم کامپیوتر و اینترنت لازم دارم، پادگان سایت مخصوص داره؟

 36. مدت اموزشی معافین ازرزم چندروزه است من مهرماه اعزامم هست ممنون میشم جوابدید

   1. ۶٠روزه هست فرقی ندارن معاف از رزم باشی یا نباشی بازم بهت اصلح میدم فقط بستگی به فرمانده ات داره

 37. سلام وقت بخیرمن مهرماه تاریخ اعزامم هست ومعاف ازرزم هستم میخاستم بدونم دوره اموزشی بنده چند روزه است،ممنون میشم جواب بدید

 38. سلام خسته نباشید ،، من معاف از رزم به خاطر دیسک کمر شدم ،، محل خدمتم زاهدان مرکز آموزش یگان ویژه هست ،،،به ما گفتن که دوره آموزش ۶۰ روز برای همه هست ولی من شنیدم معاف از رزم یک ماه آموزشی می‌ره و منم واقعا در توانم نیست ۶۰ روز ،،آیا میشه من یک ماه آموزش برم ؟ اجازه میدن؟

 39. سلام . مدت دوره اموزشی پادگان ولیعصر اباده چند روز است ؟؟؟؟ چرا همه میگن ۴۵ روزه ولی پادگان اعلام کرده که ۶۰ روز است ؟

 40. سلام.من بخاطر ضعیف بودن چشم معاف ازرزم هستم مدت اموزشی من چقدر است؟اعزام ۱۴۰۱

 41. سلام وقت بخیر و خسته نباشید.
  من اعزام ۱۴۰۱/۵/۱ و معاف از زرم هستم. مدت دوره اموزشی من چند ماه است؟

 42. سلام وقت بخیر من یک مهر ماه اعزاممه معاف ازرزم هستم مدت دوره اموزشی سی روزه؟

 43. سلام ببخشید من معاف از رزمم و افتادم سپاه الان دوره آموزشیم چند روزه مناطق عادی هم هستم البته تکمیلی بسیج دارم ولی بهم گفتن آموزشی باید برم

  1. شما که دوره تکمیلی داری آموزشی نداری که
   45 روزکامل شرکت کردی؟

 44. سلام معاف از رزم های اعزام تیرماه چند روز دوره آموزشی دارند؟

 45. سلام مدت آموزشی. چند ماه هست پسرم معاف از رزم نیرو هوایی اصفهان افتاد. اول پنج رفته

 46. سلام
  مدت زمان آموزشی سپاه معاف رزم اعزامی ۱مرداد چند روزه؟

 47. خبر اومد دو تاش ۲ماه هست من معاف از رزم هستم اعزامم مرداد

 48. سلام خسته نباشید.من اموزشی ۱۴۰۱/۵/۱ در سپاه و معاف از رزم هستم می خواستم ببینم دوره اموزشی چندروزه هست

 49. سلام من اعزامی ۵/۱ نیرو هوایی ارتش هستم دوره اموزشی چند ماهه؟ تو پادگان میگن ۶۰ روزه درسته؟

 50. سلام خسته نباشید من اعزامی 1401.5.1آباده هستم معاف از رزم هم هستم دوره ما باز هم 45 روزه هست

 51. سلام من 1 مرداد 1401 معاف از رزم بودم اعزام شدم لطفا مدت دقیقشو کسی میدونه بگه
  چون تو پادگان هرکی یک چیزی میگه و میگن از مرداد بیشتر شده کسی میدونه ممنون میشم بگه چند روزه

 52. سلام من اعزامی ۰۵/۰۱ هسم مدت آموزشی ارتش نیروزمینی چقدره

 53. سلام خسته نباشید ، من اعزامی ماه شهریورم و معاف از رزمم میخواستم بدونم دوره اموزشی چند روز شده و تغییری هم کرده با بیشتر شدن امار فوتی ها و کرونایی ها ؟

 54. سلام ، من نامزدم معاف از رزمه ، سی و هفت روزه آموزشیه ولی اینارو نمیفرستن… علتش چیه؟ همه جا نوشته یک ماهه ولی این یک ماهم رد کرده هنوز اومدنشون معلوم نیست

 55. من معاف رزمم افتادم مرزبانی اصلاندوز مدت آموزشیم چقدره؟

 56. سلام ببخشید من لیسانس پرستاری هستم که به علت خودزنی که روی دستم داشتم معاف از رزم شدم ، برای لغو معاف از رزم در کمیسیون پزشکی پیگیر شدم که بهم گفتن قانون کمیسیون پزشکی برداشته شده و دیگه کمیسیون تشکیل نمیشه ، الان میخواستم بدونم معاف از رزم برای آینده شغلی و استخدام من در وزارت بهداشت بعنوان پرستار تاثیر منفی خواهد داشت؟

 57. سلام. خسته نباشید و تشکر بابت مطالب مفیدی که بیان کردید.
  بنده معاف از رزم به علت هیپرئیدروز شدید هستم و جذب پیام آوران بهداشت (امریه رشته های گرایش پزشکی) شدم.تاریخ اعزام بنده جهت اموزشی یکم مرداد ماه هست.
  مدت آموزشی برای این موارد 2 هفته خواهد بود یا 45 روز؟

 58. سلام برادر ، خسته نباشید ،
  من اعزام 1401/5/1 هستم ، با توجه به وضعیت کشور و اوج گیری بیماری کرونا و موج ۷ بیماری ، بازم دوره آموزشی 1 ماه شده یا نه ؟!

   1. سلام خسته نباشید من هم اعزامی 1401.5.1هستم خو معاف از رزم هم هستم برج 5 دوره یک ماه هست

 59. سلام من یک مرداد اعزامم ۰۵ کرمان و معاف از رزم هستم مدت آموزشی چقدره و مدارکی برای معاف از رزم چی باید ببرم ؟

  1. سلام مدت زمان اموزش 45 روزه
   ۱٫ برگه وضعیت مشمول
   ۲٫ برگه معاینه اولیه مشمول
   ۳٫ برگه واکسیناسیون
   ۴٫ گواهی فراغت از تحصیل
   ۵٫ برگه های هویت شخصی مشمول

   1. مدت اموزشی 05 کرمان اعزام شدگان یک مرداد 1401 چند روزه هست ؟ معاف از رزما چی؟

 60. سلام چرا سربازان امریه هزینهای خرید پتو ملافه حوله ساعت وخیلی چزهارو باید از جیب خود هزینه کند مگه برای این کشور خدمت نمیکنه باید تمامی هزینهرو دولت بدهد

   1. سلام ببخشید اموزشی چند روزه همسر من یک مرداد رفته اموزشی سپاه ارومیه مالک اشتر چندروزه اموزشی تروخدا بگین بچم دلتنگه میشه بگین

 61. سلام خسته نباشید من معاف از رزمم ولی متاهلم شش ماه اضاف خدمت پشت دفترچه ای سنواتی دارم ایا درسته ک میگن بخشیده نمیشه

 62. سلام خسته نباشید ایا اضافه های سنواتی معاف از رزم ها بخشیده نمیشود

 63. سلام ببخشید راسته که اموزشی نیرو انتظامی 60 روزه هست؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   برای همه ی ارگان ها 60 روز است اما بسته به ایین نامه ارگان ها بعضا 45 روز هم هست

 64. سلام من علیرضا هستم من به بیرجند آموزشی آمدم متاهل هستم میخواستم بدونم مدت آموزشی چند هست خواهش ممنون

  1. سلام وقتتون بخیر بستگی به شرایط شما دارد ولی معمولا دوماه.

 65. سلام.وقتتون به خیر.من اعزامی ۱ تیر ۱۴۰۱ هستم.من به دلیل آسم معاف از رزم شدم.این واقعیت داره کسایی که مشکل تنفسی دارن آموزشی ندارن یا نه و اگر واقعیت نداره مدت آموزشی چه قدره؟

 66. سلام من ۱تیر اعزامم
  درسته که میگن طول دوره آموزشی در تیرماه 1ماهه ست؟

 67. سلام.وقتتون به خیر.من اعزامی ۰۱/۰۴/۰۱ هستم.به خاطر آسم معاف از رزم شدم.تو مطلب نوشته شده که کسایی که مشکلات تنفسی دارن آموزشی ندارن.واقعیت داره یا اگر نداره مدت آموزشیم چه قدره؟

 68. سلام لطفا جواب بدید
  مدت زمان آموزشی فردی ک اول اردیبهشت1401 رفته به مرزبانی محمد رسول الله بیرجند چقدر است؟

 69. سلام من اعزامی اول خرداد پادگان 05 کرمان هستم
  مدت آموزشی من چند روز خواهد بود؟

 70. سلام.وقت بخیر.من اعزامی ۱۴۰۱.۴.۱هستم.به دلیل پرانتزی بودن پاهام معاف از رزم شدم.مدت آموزشی من چقدر است؟

   1. گویا به خود سربازها در 05 کرمان گفته شده که حتی معاف از رزم هم دوماه نگه داشته میشن! سی روزه بودن معاف از رزم برمبنای بخشنامه جدید مگر نیست؟

  1. پسر من هم معاف از رزم به خاطر پارانتزی پا ست مدت آموزش چند ماه هست

 71. سلام برادر من معاف از رزم به دلیل پرولپس دریچه میترال و افت قند خون هستش ۱ اردیبهشت هم اعزامش به کرمان بوده آموزشی چقدره؟

    1. از دو ماه پیش نیرو انتظامی معاف از رزم هارو توی یگان جدا نمی گزارد و طول مدت اموزشیش با سربازان عادی یکی شده

   1. سلام وقت بخیرمن معاف ازرزم شدم یک هفت اعزامم هستش اموزشیم چندروزه است ممنون میشم لطفی کنیدجواب بدید

    1. سلام وقت بخیر تقریبا دوماه بستگی دارد به موارد مختلف.

 72. سلام وقت بخیر ببخشید برادر من دوره آموزشی نیروی انتظامی کرمان هستش و معاف از رزم میخواستم ببینم در حال حاضر مدت آموزشی چقدر هستش؟

 73. سلام من معاف از رزم نیستم
  ۱ اردیبهشت اعزام هستم
  می‌خوام ببینم حالت عادی آموزشی چند روزه هست

 74. سلام من معاف از رزم نیستم
  ۱ اردیبهشت اعزام هستم
  می‌خوام ببینم حالت عادی آموزشی چند روزه هست

  1. سلام من الان۶ روز در دوره اموزشی ارتش هستم ۰۲ شهید انشائی و چشم هام ضعیفه آیا الان که در حالا گذراندن خدمت اموزشی هستم میتونم اقدام کنم برای معاف از رزم؟

   1. سلام. بله اما در صورت ارجاع به کمسیون ممکن است تجدید دوره شوید در اینصورت باید دوره آموزشی را دوباره بگذرانید.

 75. سلام من معاف از رزم شدم افتادم پادگان محمد رسول الله بیرجند مدت زمان اموزشی چقدر هست؟

 76. سلام خسته نباشید ببخشید من ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  اعزام هستم و به دلیل چاقی مفرط
  معاف از رزم هستم
  چه مدت آموزش دارم؟؟
  )برگه سبز هم دارم )

 77. سلام من بخاطر تتو ک رو دستم داشتم و چندتا خط رو دستم نوشته معاف از رزم بیماریهای اعصاب و روان انواع اختلالات شخصی ° میخاستم بدونم مدت اموزش سربازیم ۲ هفتس یا بیشتر

   1. سلام وقتتون بخیر نامزد من اعزامی ۷/۲بود و امروز رفت مبخواستم ببینم دوره ی اموزشی چندماه و اینکه بعد از چندروز اجازه دارن تماس بگیرن

 78. سلام
  من اعزامی ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ هستم
  مدت آموزش من در مناطق عادی چقدر میباشد؟
  ممنون

   1. دوستان عزيز ادمين . اين چه طرز پاسخ دادن به سربازهاي بدبخت هست لااقل جوابهاتون يكنواخت باشه .در پاسخ به مدت اموزشي طبق گفته هاي خمكارانتان مبني بر اينكه ميگويند.:برخی از موارد این بخشنامه عبارتند از:

    با گذراندن دوره تکمیلی بسیج، نیازی به حضور در دوره آموزشی خدمت نیست.

    طول دوره آموزشی سربازان که معاف از رزم هستند، ۲ هفته می‌باشد.

    دوره آموزشی افرادی که در مناطق عادی خدمت می کنند، به یک ماه (30 روز )کاهش یافته است.

    دوره آموزشی مرزبانان از سه ماه به ۴۵ روز تبدیل شده است.

    طول دوره خدمت مامورین یک ماه است.
    پس چرا دقيقا مشخص نميكنيد .كه سربازها بدانند تكليفشان چيست .با تشكر

 79. سلام من معاف از رزم شدم میخواستم بدونم مدت دوره آموزشی معاف از رزم ها اعزامی در تاریخ اردیبهشت ۱۴۰۱ چقدر هست ؟

  1. سلام وقت بخیر مدت زمان این مورد دو هفته است ولی با توجه به نوع بیماری میتواند حذف یا افزایش یابد .

 80. سلام برادرم اعزامی ۱۲/۱ است معاف از رزم است تو مرزبانی افتاده کرمانشاه

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1402/7/10

سه شنبه

1402/7/11

چهارشنبه

1402/7/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید