مدت دوره آموزشی معاف از رزم + آیا معاف از رزم آموزشی دارد؟

مدت دوره آموزشی معاف از رزم

مدت آموزشی سربازان معاف از رزم چقدر است؟ ساعت کاری سربازان معاف از رزم به چه صورت است؟ آیا معاف از رزم آموزشی دارد؟ این‌ها سوالاتی است که برای افرادی که به دنبال کسری خدمت دوره‌ آموزشی هستند، پیش می‌آید و باید به آن پاسخ داد.

سربازان معاف از رزم به سربازانی گفته می‌شود که بیماری‌هایی مانند نقص عضو یا شرایط ویژه‌ای دارند و در طول دوره‌ی آموزشی نمی‌توانند فعالیت‌های سنگین انجام دهند. در این مقاله مرکز مشاوره آویژه با قانون جدید آموزشی معاف از رزم و مدت زمان آموزشی معاف از رزم آشنا می‌شوید؛ پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

معاف از رزم بودن به چه معناست؟

معاف از رزم به سربازانی تعلق می‌گیرد که شرایط خاصی مانند نقص عضو، بیماری‌های اعصاب و روان، بیماری‌های قلبی و… داشته باشند. این سربازان نمی‌توانند کارهای سنگین و طاقت‌فرسا مانند حمل اسلحه یا رژه صبحگاهی را انجام دهند. به همین علت آنها به اصطلاح معاف از رزم می‌شوند.

اگر سربازی معاف از رزم باشد و در طول خدمت بیماری‌اش و تشدید شود، می­تواند جهت دریافت معافیت دائم پزشکی از طریق بهداری یگان محل خدمت سربازی اقدام کند.

برای دریافت این معافیت باید به پلیس +10مراجعه شود تا معاف از رزم به آنها تعلق بگیرد. در صورتی که این معافیت مشمول سربازی شد، فعالیت‌های سبک‌تری به او محول می‌شود تا سلامت او به خطر نیفتد.

مراحل دریافت معاف از رزم خدمت سربازی

برای دریافت معافیت از رزم لازم است به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کرده و پس از آن دفترچه­ی نظام وظیفه را خرید و سایر مراحل درخواست معافیت را انجام دهید. به ترتیب مراحل زیر برای شما ذکر شده است:

مرحله­ اولپس از دریافت دفترچه اعزام به خدمت، نزد پزشک رفته و از نظر روحی و جسمی معاینه می­شوید و سپس واکسن­های مورد نیاز جهت اعزام به خدمت سربازی را تزریق می­کنید
مرحله­ دومبرگه­ی معاینه­ی اولیه را همراه با مدارک مورد نیاز به یکی از دفاتر پلیس +10 تحویل دهید تا درخواست شما برای معافیت رزمی در سامانه نظام وظیفه ثبت شود.
مرحله­ سومپس از چند روز دعوت­نامه­ای پیامکی برای حضور شما در بیمارستان ارسال می­شود و باید در زمان مقرر به بیمارستان ذکر شده رفته تا معاینه شوید تا پرونده­ی پزشکی برای شما تشکیل شود.

 

مرحله­ چهارماگر بیماری شما در معاینه­ی شورای پزشکی تایید شد، منتظر دعوت­نامه­ای پیامکی برای حضور در شورای پزشکی نظام وظیفه باشید.

 

مرحله­ پنجماگر بیماری شما در شورای نظام وظیفه تایید شد، شما معاف از رزم شناخته می­شوید.

تفاوت معاف از رزم اعصاب و روان و بیماری­های جسمانی

بیماری­هایی که منجر به دریافت معافیت از رزم می­شوند، به دو دسته­ی جسمی و اعصاب و روان تقسیم می­شوند.

کسانی که به دلیل بیماری­ های جسمی معاف از رزم شده­اند، فشار کمتری را تحمل می­کنند و از انجام برخی از فعالیت­های سنگین معاف می­شوند. اما تقسیم یگانی، طول دوره­ی آموزشی و حتی ساعت کار آنها تفاوتی با سایرین ندارد.

کسانی که به دلیل بیماری­های اعصاب و روان معاف از رزم هستند، به گروه ب معروف می­باشند. گروه ب شرایط خاصی را دارند که منجر به کسب امتیازات زیر می­شوند:

 • تقسیم بومی در یگان خدمتی
 • معاف از نگهبانی با اسلحه
 • معاف از نگهبانی ­های شبانه
 • معاف از فعالیت­ های سنگین
 • روز برگ شدن سرباز
 • امکان دریافت انتقالی در حین خدمت سربازی

تفاوت این دو گروه در استخدام افراد در آینده است. مثلا ارگان­های دولتی بدون تایید سلامت روان، فردی را استخدام نمی­کنند. همچنین استخدام در ارگان­های نظامی برای افراد گروه ب غیرممکن است. مشمول گروه ب در دریافت گواهینامه محدودیتی ندارد. برای کسانی که به دلیل بیماری جسمی معاف از رزم شده­اند، خلالی در استخدام آنها به وجود نمی­آید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید: معافیت اعصاب و روان

تفاوت کارت پایان خدمت معاف از رزم با کارت سایرین

برای تمام افرادی که دوره­ی خدمت را به پایان می­رسانند، کارت صادر می­شود. در این کارت اطلاعات شخص، درجه نظامی، شماره کارت پایان خدمت و دلیل معافیت ثبت شده است. در تراشه­ی الکترونیکی کارت کسانی که معاف از رزم بوده­اند، این موضوع و دلیل معافیت آنها درج می­شود.

از سال 1401 در انتهای کارت پایان خدمت افراد معاف از رزم، جمله­ی «معاف از خدمات رزمی» درج می­شود؛ اما اشاره ­ای به دلیل معافیت نمی­شود. این تنها تفاوت کارت افراد معاف از رزم با کارت­ های سایرین است. جمله­ درج شده بر روی کارت پایان خدمت می­تواند در استخدام سرباز در برخی ارگان­ها تاثیرگذار باشد.

آیا معاف از رزم آموزشی دارد؟

تفاوت معاف از رزم در ارتش و سپاه

تمام ارگان­ های نظامی از قانون واحد از سوی ستاد کل نیروهای مسلح تبعیت می­کنند. به همین علت قوانین و شرایط خدمتی برای همه­ سربازان در تمام ارگان­ های نظامی مشابه است. ممکن است قوانین درون سازمانی با توجه به یگانی که مشمول معاف از رزم در آن خدمت می­کند، متفاوت باشد.

تنها تفاوت چشم­گیری که وجود دارد در تقسیم افراد بعد از دوره­ی آموزشی است. سربازانی که در ارتش تقسیم می­شوند، پس از گذراندن دوره­ی آموزشی خود به محل بومی سکونت اعزام می­شوند. این موضوع در سپاه به صورت خود به خود انجام می­شود و چه فرد معاف از رزم باشد و چه نباشد، به صورت بومی تقسیم خواهد شد.

اگر اطلاعات مفیدی در مورد راه های کاهش خدمت سربازی می خواهید حتما این مقاله را بخوانید: انواع کسری خدمت سربازی

نحوه تقسیم سربازان معاف از رزم

در تقسیم دوره آموزشی، معاف از رزم بودن فرد، مجرد یا متاهل بودن یا شرایط دیگر در تقسیم سربازان نقشی ایفا نمی‌کند و سربازان ممکن است به هر منطقه‌ای اعزام شوند.

دوره‌ آموزشی سربازان معاف از رزم متفاوت است؛ اما در تقسیم محل دوره‌ آموزشی آنها، معاف از رزم بودن تاثیری ندارد.

درمورد تقسیم یگانی، سربازان معاف از رزم بیشتر در محل­های بومی تقسیم می­شوند.

بیشتر سربازان مبتلا به بیماری­ های اعصاب و روان به مناطق بومی اعزام می­شوند. حتی اگر در حین خدمت سربازی، مشمولی دچار بیماری اعصاب و روان گردد، می­تواند با دریافت انتقالی به مناطق بومی منتقل شود.

به صورتی کلی، برای کاهش هزینه ­ها تلاش بر این است که هر سربازی به منطقه­ بومی خود اعزام شود. اما ممکن است کسانی در اولویت قرار بگیرند و سرباز مشمول به منطقه­ای بغیر از منطقه­ بومی خود برای خدمت سربازی اعزام شود.

مدت زمان آموزشی معاف از رزم

در گذشته مدت زمان آموزشی معاف از رزم دو ماه بود. اما با تغییراتی که در این سال‌های اخیر رخ داده است، این مدت به یک ماه کاهش یافته است. اگر سربازی موفق به دریافت معافیت از رزم شود، با توجه به مندرجات سازمان نظام وظیفه به خدمت سربازی می‌رود.

کاهش دوره‌ی آموزشی سربازی که معاف از رزم است، به شرایط روحی و جسمی او بستگی دارد. ممکن است اگر سرباز بیماری‌های خاص و سنگین را داشته باشد، حتی از دوره‌ی آموزشی معاف شود.

مدارک تحصیلی هیچ تاثیری بر مدت زمان دوره‌ آموزشی سربازی ندارد. افرادی که معاف از رزم هستند و مدرک تحصیلی بالاتری دارند، دوره‌ی آموزشی کوتاه‌تری را تجربه نمی‌کنند. اما داشتن مدرک تحصیلی بالا در طول مدت خدمت سربازی، شرایط را برای سربازان راحت‌تر می‌کند.

مزایا و معایب معاف از رزم در خدمت سربازی

مزایا و معایب معاف از رزم در خدمت سربازی

از مزایای معافیت از رزم، سبک‌تر شدن برنامه‌ی دوره‌ی آموزشی سربازی است. سربازی که معافیت از رزم را دارد، فعالیت‌های سنگینی مانند حمل اسلحه و رژه را انجام نمی‌دهد. همچنین مزایای دیگری از جمله انتقالی، معاف از نگهبانی‌های شبانه، روز برگ شدن، انجام امور دفتری و اداری و معاف از تیراندازی در میدان را دارند.

با وجود تمام مزایای معاف از رزم، ما این معافیت را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم. زیرا محدودیت‌هایی برای شما در آینده به همراه دارد.

در جدول زیر مزایا و معایب استفاده از معاف از رزم آورده شده است که شما می‌توانید با یک مقایسه‌ی ساده بررسی کنید که آیا دریافت معافیت از رزم برای شما مناسب است یا خیر.

مزایای استفاده از معاف از رزممعایب استفاده از معاف از رزم
معاف از فعالیت‌های سنگینمحدودیت در دریافت گواهینامه و تمدید آن
معاف از رژهصدور گواهینامه با مدت زمان کمتر
معاف از مانورهای نظامیکاهش شانس استخدام در مراکز دولتی
معاف از نگهبانی با اسلحهکاهش شانس استخدام در مراکز نظامی و عملیاتی
معاف از نگهبانی‌های شبانهمحدودیت های شغلی در دستگاه های خصوصی
امکان روز برگ شدن
دریافت انتقالی کاهش مدت دوره‌ی آزمایشی
انجام اموز دفتری و اداری
معاف از تیراندازی

بخشنامه مدت آموزشی سربازی 1403

طبق لیست زیر، بخشنامه مدت زمان آموزشی معاف از رزم برای شما آورده شده است. بخشنامه‌ی زیر برای سربازان گروه‌های مختلف متفاوت خواهد بود:

 1. اگر سربازی دوره‌ تکمیلی بسیج را گذرانده باشد، لازم به گذراندن دوره‌ی آموزشی سربازی نیست.
 2. طول دوره‌ی آموزشی سربازانی که معاف از رزم هستند، دو هفته است.
 3. دوره‌ی آموزشی سربازانی که در مناطق عادی خدمت می‌کنند، یک ماه است.
 4. دوره‌ی آموزشی مرزبانان از سه ماه به 45 روز کاهش یافته است.
 5. مدت زمان دوره خدمت مامورین یک ماه است.
مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

سخنی از مشاوران آویژه

معافیت رزمی با توجه به مزایای زیادی که دارد، ممکن است شما را به خود جذب کند. اما توجه داشته باشید در صورت درج شدن معافیت از خدمات رزمی در کارت پایان خدمت شما، مشکلاتی برای استخدام در ارگان­ های دولتی و نظامی خواهید داشت.

به همین علت مشاوره نظام وظیفه آویژه دریافت معافیت از رزم را به شما توصیه نمی­کنند. در صورتی که نیاز به مشاوره درمورد گرفتن معاف از رزم دارید، با مشاوران آویژه تماس بگیرید تا در اسرع وقت به جواب پرسش خود برسید. در این مقاله با مدت زمان آموزشی معاف از رزم آشنا شدید و از تمام جزئیات آن آگاه شدید. برای اینکه از اخبار روز باخبر بمانید، سایت آویژه را دنبال کنید.

سوالات متداول

سوال علامتچه کسانی می­توانند معافیت از رزم را دریافت کنند؟

اگر دارای بیماری اعصاب و روان باشید و یا بیماری جسمی خاصی داشته باشید، می­توانید معافیت از رزم را دریافت کنید.

سوال علامتآیا معاف از رزم نگهبانی شبانه دارد؟

درصورتی که معاف از رزم باشید، نگهبانی­های شما معمولا بدون اسلحه خواهد بود و وظایف کمتری نسبت به سایر سربازان به شما محول می­شود.

سوال علامتآیا معاف از رزم در کارت پایان خدمت درج می­شود؟

در تراشه­ی الکترونیکی کارت کسانی که معاف از رزم بوده­اند، این موضوع و دلیل معافیت آنها درج می­شود. از سال 1401 در انتهای کارت پایان خدمت افراد معاف از رزم، جمله­ی «معاف از خدمات رزمی» درج می­شود؛ اما اشاره­ای به دلیل معافیت نمی­شود.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

مدت دوره آموزشی معاف از رزم + آیا معاف از رزم آموزشی دارد؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 225 نظر:
 1. سلام وخت بخیر. معاف از رزم ها باید از سالم ها بیشتر خدمت کنند. یا. اندازه سالم ها است

 2. باسلام و احترام در صورت امکان میشه راهنمایی بفرمایید که
  تا چند روز مرخصی استعلاجی در حین آموزش رزم مقدماتی شامل تجدید دوره نمیشه ممنون

  1. درصورتی که ۲۰ روز کمتر فردی در آموزشی بگذراند مجدد برایش تجدید دوره می‌خورد برای بررسی بیشتر شرایط تان با مشاورین مرکز آویژه تماس بگیرید

 3. من مشکل عصبی دارم و از سال ۱۳۸۸ قرص صرع و تشنج(دی والپروئکس سدیم ۵۰۰)مصرف میکنم و گواهی دکتر خودم هم توی پروندم درج شد.چند روز دیگه جوابش میاد خواستم فقط ببینم بنظر شما من معاف میشم یا معاف از رزم؟؟؟

  1. با سلام شما جهت اخذ معافیت صرع شانس بالایی را خواهید داشت البته اگر این بیماری شما مقاوم به درمان باشد و در مراکز کلینیکی و دارا کلینیکی نیرو های مسلح صحت این موضوع تایید گردد،

 4. فرد گروه ب میتواند پاسپورت بگیرد؟
  و برای آینده مشکلی ندارد؟

 5. سلام من فردا اعزامم میتونم اونجا معاف از خدمت را بگیرم چون الان یادم اومده و دیگه اینجا نمیتونم درستش کنم

 6. سلام قربان ببخشید منی که معاف از رزم هستم وسط خدمت از معاف ازرزمی خودمو دربیارموسالم بشم ،ممکن هستش از اون به بعد با منم مثل سربازای سالم برخورد بشه هنگام پست دادن با اسلحه باشم یا به مرزانتقال بدن یعنی کلا مثل سربازای سالم برخورد بشه باهام،اگه اینجوری باشه منی که آموزشم باسربازای سالم فرق داشت توی طریقه ی رفتارم یا توطریقه ی استفاده از اسلحه و… به مشکل نمیخورم.ممنون میشم پاسخ بدید

  1. سلام در صورتی که معافیت از رزم برای شما لغو شود باید کار با اسلحه و پست دادن هم انجام دهید.

 7. سلام خسته نباشید
  بنده معاف از رزم قلبی هستم میخاستم بدونم آموزشی من کوتاه تره یانه

  1. در معافیت از رزم تغییری برای زمان اموزشی وجود ندارد ولی امکان میان دوره وجود دارد

  2. سلام بنده مشکل شمارو دارم آروز از آموزشی اومدم بعد ۲ماه

 8. سلام وقت بخیر اقا باد فتق همچین بیماری شامل معاف از رزم میشه یا اموزشی کمتر میشه ؟

  1. انواع فتق ها با گرید 1 و 2 شامل معافیت از رزم میشود

 9. سلام،من ماه پیش رفتم تو آموزش هستم الان دو هفته فلان مونده تموم کنم ولی یکی از فرمانده ها داره میترسونه میگه شاید دو هفته هم تمدید بشین عاشورا فلان رفتین مرخصی آموزشتون عقب مونده،والله میان دوره هم ندادن،حالا ک من متاهل هستم برام مهم زود تموم بشه خواستم ببینم داره کما میده برامون یا امکانش هس

  1. سلام اونایی ک معاف از رزم میشن دفترچه پست میکنن چندماه بعد اعزام میشن

 10. سلام بنده معاف ار رزم هستم ولی منو دادن مرز اصلان دوز
  چکار میتونم انجام بدم

 11. سلام من معاف از رزم هستم شکستگی استخوان نازک پا و پلاتین گذاشته شده ولی در مرزبانی ناجا آموزشی می‌گذرانیم آیا ممکنه بعد از آموزشی در مرزبانی بیفتم و آیا احتمال اینه در استان خودم باشم هست ؟

  1. سلام بله معمولا محل خدمت در استان خود شخص تعیین میشود. در صورتی که در استان دیگری تعیین شد میتوانید تحت شرایط خاصی درخواست جابه جایی بدهید.

 12. سلام من تنگی نفس خفیف و تو ران پام پلاتین هست معاف از رزم هستم یاخیر و اگر هستم تو کارت پایان خدمت مینویسن معاف از رزم یا موارد خواص

  1. سلام وقتتون بخیر احتمال معاف از رزم هست ومینویسندگروه Bویامعاف ازرزم امانوع وبه چه دلیل شومثل معافیت داعم نمینویسند

 13. اگر معافیت رزمی به دلیل یک بیماری گذرا باشد و پس از مدتی این بیماری با عمل جراحی یا . . . برطرف شود.آیا میتوان در سپاه و ارتش استخدام شد؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر اگر عمل جراحی انجام داده باشیدویامشکل پزشکی داشته باشید متاسفانه هیچ ارگان نظامی ای استخدام تون نمیکنن

 14. سلام من متاهلم متولد ۶۷ معاف ازرزم شدم از سلاح واز رژه وچیزهای سنگین وازشب معاف شدم. دوره اموزشی دارم یانه

  1. سلام بله هر فردی که وارد دوره خدمت میشود باید دوره آموزشی را بگذراند فقط شما کارهای سنگین و مانور های سنگین را در دوره آموزشی میتوانید شرکت نکنید

  1. سلام دوره آموزشی خدمت سربازی یه دوره چهل و پنج روزه الی پنجاه روزه میباشد که در این حین شما میتوانید از حداکثر پانزده روز مرخصی که هست استفاده کنید

 15. سلام وقتتون بخیر.مدت دوره آموزشی سربازان معاف از رزم چقدره؟ اگه کسی معاف از رزم باشه سپاه نمی افته؟

  1. سلام وقت بخیر، تقسیم یگان شما کاملا به صورت رندوم صورت می‌گیرد و انتخابی نمی‌باشد.

   1. سلام خسته نباشیدبنده معاف ازرزم هستم ولی درسامانه نظام وظیفه سالم‌ برام خورده امکانش هست روی کارتم بنویسند

    1. سلام خیر معافیت از رزم بر روی کارت پایان خدمت عنوان نمیشود

 16. سلام و درود خدمت کارشناسان اویژه.
  من به خاطر تاتو و زدن تیغ روی دستم
  معاف از رزم شدم .
  احتمالا تایم اعضامم یک شیش
  ایا میشه کاری کرد که معاف رزم را باطل کرد
  مثلا دباره تشکیل پرونده بدم درخاست کنم اعتراض کنم یا هرچیزی

  1. بله امکان پذیر میباشد به این صورت که جهت لغو معافیت اقدام کنید و گواهی و مدارکی مبنی بر اینکه سلامت خود را بدست اورده اید ارایه دهید

 17. سلام ببخشید گفتید آموزشی بین 30 تا 60 روزه به چه چیزی بستگی داره این مدت؟

 18. سلام وقتتون بخیر.. درسته که میگن دوره آموزشی برای رشته های پیراپزشکی و پرستاری حذف شده و مستقیم وارد یگان میشیم؟

 19. من نامزدم ولی رسمی نیستیم بابل شهر خودش اموزشی افتادع معاف از رزم هم هست .میخاسم بدونم اونجا بایددچکارا بکنه . و اینکه اموزشیش چقد میشع . و بعد اموزشی دوره سربازیش ممکنه همون بابل باشع؟؟؟؟

  1. با سلام، ملاک برای تقسیم سرباز براساس نیاز ستاد کل نیرو های مسلح میباشد ولی هدف این هستش که شما به نزدیکترین محل سکونت خود منتقل شوید و از طرفی نیز شما البته چون بصورت رسمی عقدنامه ندارید در شمول متاهل بودن نیستید واگر ازدواج شما رسمی باشد معمولا سربازان متاهل به محل سکونت خود برای ادامه خدمت فرستاده خواهند شد، و یا شرایط انتقالی نیز به راحتی خواهید داشت با وجود متاهل بودن

 20. سلام در سال جدید مدت زمان اموزشی سربازان معاف از رزم چقدر است؟

 21. سلام ،سال ۱۴۰۲ اموزشی افراد معاف از رزم ۲ هفته هست یا مثل بقیه ۲ ماه؟

 22. سلام ببخشید معاف از رزم ها بعد چند روز میان دوره بهشون میدن

  1. به طور معمول در دوره اموزشی بین دو ماه مرخصی میان دوره صورت میگیرد

 23. سلام میخواستم بدونم سربازای ک متهل هست کجا نیوفته از باخرز

 24. سلام وقت بخير
  من اعزام یک اردیبهشت 1402 بودم ولی بخاطر عید فطر 4 رفتیم برای آموزشی میخواستم ببینم این 4 روز جز آموزشی حساب میشه یا نه؟؟ و اینکه دزفول آموزشی 6 هفته هست یا 8؟؟

 25. سلام وقت بخیر
  اگر در دوران آموزشی برای معافیت چشم به بهداری مراجعه کنم امکان دارد ایست خدمتی یا تجدید دوره داده بشه درصورت معاف نشدن دائم؟

 26. سلام من به خاطر چشم هام معاف از رزم شدم نمره چشمم 3 هست هیچ مشکلی جسمی ندارم ایا امکان استخدامی برای من هست؟

  1. بله ولی برخی ارگان ها سختگیری اعمال میکنند

 27. سلام وقت بخیر میخوام راهنماییتون کنم
  من سربازم و لیسانس دارم همچنین معاف از رزمم
  درضمن مرزبانیم افتادم شهر خودم چونکه الان بومی حسابم بخاطر معاف از رزمی بجای ۱۷ماه خدمت الان ۴ ماه اضافه باید خدمت کنم ۲۱ماه اما اگه بومی نباشید بجای ۱۷ماه ۱۸ماه خدمت میکنید

 28. سلام پسرمن اعزامی 1/12/1401 هست پادگان سپاه شهیدقاضی تبریز ومعاف از رزم هست آموزشی چند ماهه بعداز آموزشی تقسیم بشه به شهر خودش میوفته

 29. سلام خدمت سربازان پزشک بعدازآموزشی در نیروی انتظامی چگونه هست ؟آیا قانونی وجوددارد که به مدت 4ماه درمرزبانی خدمت کنند؟

  1. سلام اگر نیاز به سرباز داشته باشند میگیرند اما قطعیتی وجود ندارد

 30. سلآم فرزندم سرباز ۱،۱۰،۱۴۰۱ اعزام شده، خودش هم دکتر تشخیص داده ناراحتی اعصاب روان آموزشی این چقدر و شرایط تقسیم شدنش آیای میشه به منظره خودش بیاد و خودمم تحت پوشش کمیته ام دادم تک فرزندی ام است

 31. عرصه و سلام و خسته نباشید من گروه ب هستم اموزشیم تموم شده برای تقسیم بندی ‌امکان داره داخل شهر خدمت کنن یا تیپ نیافته

 32. سلام برادرم ب اصلاندوز افتاده نیروی انتظامی هس مدت آموزشش چقدر است ؟
  مرخصی داره ؟
  ار روز اجازه حرف زدن دارن ؟

 33. سلام ما خانوادگی ارث فشار خون داریم و متاسفانه بخاطر این مورد و همچینین کمی چاقی توی 25 سالگی قرص فشار خود مصرف میکنم هر روز میخاستم بدونم فقط یه مورد فشار خون بالا باعث میشه معاف از رزم بشم؟

  1. سلام بله در صورتی که فشار خون شما در بیش از 60 درصد اندازه گیری ها در بازه تعیین شده نظام وظیفه باشد میتوانید معافیت از رزم یا معافیت دائم بگیرید.

 34. سلام،
  در طول آموزشی از داخل پادگان دسترسی به کامپیوتر و اینترنت وجود داره؟
  پادگان سربازی چطور؟
  من اگه بخوام پروژه کسر خدمت بگیرم کامپیوتر و اینترنت لازم دارم، پادگان سایت مخصوص داره؟
  خیلی از سربازها رو دیدم حین خدمت روی پروژه تحقیقاتیشون کار میکنن، چطور ممکنه؟

  1. سلام خدمت شما.گرفتن پروژه کسری خدمت در حین خدمت ممکن نیست . مگر اینکه ارگان مربوطه نیاز به داوطلب داشته باشد. در صورتی که ارگان موضوع ارائه دهد ، به شما امکان دسترسی به کامپیوتر و اینترنت را می دهند.

 35. سلام همسر من اعزام سپاه بابل پادگان المهدی هست ومعاف از رزم میخواستم بدونم اموزشی چند روزه

  1. سلام دوره ی اموزشی در هر حالت 30 الی 60 روز میباشد

 36. سلام
  روزتون بخیر خدا قوت عزیزان
  لطفامن را راهنمایی کنید پسرم در تاریخ 401/9/1 اعزام به خدمت سربازی در پادگان 01 ارتش تهران می باشد
  ایشان معاف از رزم هستند
  1-دوره آموزشی این افراد چند هفته می باشد
  2- آیا در طی دوره آموزشی از اسلحه برای آموزش استفاده می کنند یا فقط کار های دفتری انجام می دهند
  3- آیا در مواقع ضروری از افراد دوره آموزشی معاف از رزم یا افراد معمولی در تجمعات برای کمک استفاده می کنند

 37. سلام وقت بخیر
  پسر من معاف از رزم هستش اول آذر ماه ۱۴۰۱ اعزام هستش میخواستم بدونم دوره آموزشیش چقدر هستش ممنون از لطفتون

 38. سلام
  وقت بخیر
  میخواستم ببینم اعزام ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ آموزشی چند روزه؟ و برای معاف از رزم چند روز هست؟
  و قانون کوتاه کردن موی سر چطوریه و با درجه چند باید بزنیم؟ مدرکم لیسانس هست و وزارت دفاع شهید جواد نیا محل آموزشم هست.

  1. سلام من ۲۵ سالم از وقت خدمت گذشته ولی میخواستم برای سربازی اقدام کنم خواستم بدونم اضافه خدمت دارم

   1. از اخرین مدرک فارغ التحصیلی به مدت یکسال معافیت تحصیلی دارید در صورت عدم معافیت غیبت و اضافه خدمت صورت میگیرد

 39. با سلام خدمت شما بنده 1 ابان اعزامم و اینکه از بچگی اختلال تنفسی داشتم و نمیدونستم که مریضی مهمیه به طوری که تا چند وقت پیش در هنگام خواب نفس تنگی میگرفتم و حدود یک ماه پیش به پزشک مراجعه کردم و برام اسپری سالبوتامول و اسپری سرتاید تجویز کردن ولی بعد از اتمام روند استفاده دوباره مثل قبل نفس تنگی دارم. حالا میخواستم بدونم که ایا میتونم معاف از زرم بشم در حین خدمت و اینکه چند ماه اموزشی برایم حساب میشه؟

  1. سلام
   در هر حالتی مدت زمان اموزشی بین 30 الی 60 روز میباشد و باید پرونده ی پزشکی شما توسط کارشناسان ما بررسی شود لذا با کارشناسان ما تماس بگیرید

  2. تو فکر کنم بخاطر تنگی نفس که داشته باشی کلن معاف بشی از سربازی ولی با دکترت حرف بزن

 40. سلام ببخشید دوره ی اموزشی برای معاف از رزم ها چند روزه

   1. من افتادم پدافند ارتش مشهد میخواستم بدونم عینک آفتابی میشه ببرم ؟ چون تابستون هست

    و اینکه آموزشی ما ۴۲ روزه دیگه ؟

    مرخصی میان دوره هم میدن بهمون ؟

    1. طول مدت دوره آموزشی سربازی دو ماه است و این مدت به طول دوره خدمت سربازی افزوده می شود.
     مرخصی دوره آموزشی میان دوره: این مرخصی‌ معمولاً گذراندن اولین ماه دوره آموزشی به سربازان اختصاص داده می‌شود که بین 3 الی 7 روز می‌باشد.
     عینک افتابی جزئ لوازم ممنوعه در دوره سربازی نیست پس بردن در بلامانع می باشد

 41. سلام معاف از رزم ها،تعیین تاریخ اعزامشون دست خودشونه؟

 42. سلام اعزامی ۱۴۰۱/۷/۱ معاف از رزم چند روز اموزشی دارن؟ بخشنامه جدیدی اومده برای این ماه ؟

 43. سلام وقت بخیر
  میشه مدت آموزشی 07 کرمان معاف از رزم بگید لطفا ؟؟

 44. خسته نباشيد
  اعزامي اول شهريور ١٤٠١ به شهيد اديبي مرزن اباد كه معاف از رزم هم هست چند روز اموزشي داره؟

 45. سلام خسته نباشید پسران اعضامی برج ۶ پادگان عجب شیر معاف از رزمه چن روزآموزشی دارن ممنون از شما

 46. سلام وقتتون بخیر ، میخاستم بدونم اگه معاف از رزم باشیم و اموزشی هم در شهر خودمون باشیم ، میتونیم وقتی که داریم دوران اموزشی رو سپری میکنیم مثلا عصرها یا شب ها به خونه بریم و همون اول صبح به پادگان بریم؟ همچنین من رباط و مینیکسم پاره هستن و برای عمل نیاز دارم که هرشب فیزیوتراپی برم . با تشکر

 47. سلام وقتتون بخیر ، میخاستم بدونم اگه معاف از رزم باشیم و اموزشی هم در شهر خودمون باشیم ، میتونیم وقتی که داریم دوران اموزشی رو سپری میکنیم مثلا عصرها یا شب ها به خونه بریم و همون اول صبح به پادگان بریم؟ همچنین من رباط و مینیکسم پاره هستن و برای عمل نیاز دارم که هرشب فیزیوتراپی برم . با تشکر

  1. با سلام هیچ نوع مرخضی ای وجود ندارد جز میان دوره یا اخر هفته ها

 48. سلام،من واریکوسل دوطرفه دارم و به احتمال زیاد معاف از رزم میشم،دوره آموزشی من چند ماه هست؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر تقریبا دو ماه اما بستگی به شرایط دارد.

 49. سلام وقت بخیر
  برادر من 1401/5/1 اعزام شد
  دوره اموزشی مشمولان معاف از رزم پادگان شهید بیگلری فراجان مشکین شهر چند روز هست براشون الان ۳۷ روزه که هستش چند روز باید بمونه؟

 50. سلام وقت بخیر
  دوره اموزشی مشمولان معاف ار رزم پادگان شهید بیگلری فراجان مشکین شهر چند وقت است

 51. سلام وقت بخیر
  کسایی که معاف از رزم هستند مدت آموزشیشون مثل بقیه ست؟ یا کمتر؟
  من معاف از رزم شدم میخوام بدونم منم 2 ماه اموزشی دارم؟ یا کمتر؟

 52. سلام . دوره اموزشی ۴۵ روز است ولی سربازان مرداد ماه پادگان ولیعصر اباده را به علت رژه ۳۱ شهریور نگه داشته و دوره اموزشی بیش از ۶۰ روز میشود ؟ ایا این کار امکان پذیر است درست است یا شایعس؟ توروخدا جواب بدین

 53. سلام . دوره اموزشی سپاه ۴۵ روز است ؟ چرا سربازای این ماه رو بخاطر رژه ۳۱ شهریور نگه داشته اند و دوره اموزشی ۶۱ روز میشود ؟؟؟ صحت دارد یا شایعه است لطفا جواب بدین

   1. ۶٠روزه هست فرقی ندارن معاف از رزم باشی یا نباشی بازم بهت اصلح میدم فقط بستگی به فرمانده ات داره

 54. سلام
  در حال حاضر چیزی بنام معافیت از کل دوره آموزش داریم؟؟

 55. دوره اموزشی مردادماه ۱۴۰۱الان میگن دوماه هست ایادرست میگن من الان ۳۳روزهستش هنوزم محل اموزشی هستم ایاواقعادوماه شده

 56. سلام وقت بخیرمن‌معاف ازرزم دفترچه ی هستم دوره اموزشی مردادماه ۱۴۰۱هستم دورهای قبل معاف ازرزم یکماهه بوده الان میگن کلادوماهه شده ایادرست میگن الان دوره اموزشی من ۳۳روزمیگذره هنوزم توپادگان محل اموزشی هستم لطفابگین ایادرست هست دوماهه هست دوره معاف ازرزم یاکمترازدوماه هست

  1. سلام،
   از داخل پادگان دسترسی به کامپیوتر و اینترنت وجود داره؟
   من اگه بخوام پروژه کسر خدمت بگیرم کامپیوتر و اینترنت لازم دارم، پادگان سایت مخصوص داره؟

 57. مدت اموزشی معافین ازرزم چندروزه است من مهرماه اعزامم هست ممنون میشم جوابدید

   1. ۶٠روزه هست فرقی ندارن معاف از رزم باشی یا نباشی بازم بهت اصلح میدم فقط بستگی به فرمانده ات داره

 58. سلام وقت بخیرمن مهرماه تاریخ اعزامم هست ومعاف ازرزم هستم میخاستم بدونم دوره اموزشی بنده چند روزه است،ممنون میشم جواب بدید

 59. سلام خسته نباشید ،، من معاف از رزم به خاطر دیسک کمر شدم ،، محل خدمتم زاهدان مرکز آموزش یگان ویژه هست ،،،به ما گفتن که دوره آموزش ۶۰ روز برای همه هست ولی من شنیدم معاف از رزم یک ماه آموزشی می‌ره و منم واقعا در توانم نیست ۶۰ روز ،،آیا میشه من یک ماه آموزش برم ؟ اجازه میدن؟

 60. سلام . مدت دوره اموزشی پادگان ولیعصر اباده چند روز است ؟؟؟؟ چرا همه میگن ۴۵ روزه ولی پادگان اعلام کرده که ۶۰ روز است ؟

 61. سلام.من بخاطر ضعیف بودن چشم معاف ازرزم هستم مدت اموزشی من چقدر است؟اعزام ۱۴۰۱

 62. سلام وقت بخیر و خسته نباشید.
  من اعزام ۱۴۰۱/۵/۱ و معاف از زرم هستم. مدت دوره اموزشی من چند ماه است؟

 63. سلام وقت بخیر من یک مهر ماه اعزاممه معاف ازرزم هستم مدت دوره اموزشی سی روزه؟

 64. سلام ببخشید من معاف از رزمم و افتادم سپاه الان دوره آموزشیم چند روزه مناطق عادی هم هستم البته تکمیلی بسیج دارم ولی بهم گفتن آموزشی باید برم

  1. شما که دوره تکمیلی داری آموزشی نداری که
   45 روزکامل شرکت کردی؟

 65. سلام معاف از رزم های اعزام تیرماه چند روز دوره آموزشی دارند؟

 66. سلام مدت آموزشی. چند ماه هست پسرم معاف از رزم نیرو هوایی اصفهان افتاد. اول پنج رفته

 67. سلام
  مدت زمان آموزشی سپاه معاف رزم اعزامی ۱مرداد چند روزه؟

 68. خبر اومد دو تاش ۲ماه هست من معاف از رزم هستم اعزامم مرداد

 69. سلام خسته نباشید.من اموزشی ۱۴۰۱/۵/۱ در سپاه و معاف از رزم هستم می خواستم ببینم دوره اموزشی چندروزه هست

 70. سلام من اعزامی ۵/۱ نیرو هوایی ارتش هستم دوره اموزشی چند ماهه؟ تو پادگان میگن ۶۰ روزه درسته؟

 71. سلام خسته نباشید من اعزامی 1401.5.1آباده هستم معاف از رزم هم هستم دوره ما باز هم 45 روزه هست

 72. سلام من 1 مرداد 1401 معاف از رزم بودم اعزام شدم لطفا مدت دقیقشو کسی میدونه بگه
  چون تو پادگان هرکی یک چیزی میگه و میگن از مرداد بیشتر شده کسی میدونه ممنون میشم بگه چند روزه

 73. سلام من اعزامی ۰۵/۰۱ هسم مدت آموزشی ارتش نیروزمینی چقدره

 74. سلام خسته نباشید ، من اعزامی ماه شهریورم و معاف از رزمم میخواستم بدونم دوره اموزشی چند روز شده و تغییری هم کرده با بیشتر شدن امار فوتی ها و کرونایی ها ؟

 75. سلام ، من نامزدم معاف از رزمه ، سی و هفت روزه آموزشیه ولی اینارو نمیفرستن… علتش چیه؟ همه جا نوشته یک ماهه ولی این یک ماهم رد کرده هنوز اومدنشون معلوم نیست

 76. من معاف رزمم افتادم مرزبانی اصلاندوز مدت آموزشیم چقدره؟

 77. سلام ببخشید من لیسانس پرستاری هستم که به علت خودزنی که روی دستم داشتم معاف از رزم شدم ، برای لغو معاف از رزم در کمیسیون پزشکی پیگیر شدم که بهم گفتن قانون کمیسیون پزشکی برداشته شده و دیگه کمیسیون تشکیل نمیشه ، الان میخواستم بدونم معاف از رزم برای آینده شغلی و استخدام من در وزارت بهداشت بعنوان پرستار تاثیر منفی خواهد داشت؟

 78. سلام. خسته نباشید و تشکر بابت مطالب مفیدی که بیان کردید.
  بنده معاف از رزم به علت هیپرئیدروز شدید هستم و جذب پیام آوران بهداشت (امریه رشته های گرایش پزشکی) شدم.تاریخ اعزام بنده جهت اموزشی یکم مرداد ماه هست.
  مدت آموزشی برای این موارد 2 هفته خواهد بود یا 45 روز؟

 79. سلام برادر ، خسته نباشید ،
  من اعزام 1401/5/1 هستم ، با توجه به وضعیت کشور و اوج گیری بیماری کرونا و موج ۷ بیماری ، بازم دوره آموزشی 1 ماه شده یا نه ؟!

   1. سلام خسته نباشید من هم اعزامی 1401.5.1هستم خو معاف از رزم هم هستم برج 5 دوره یک ماه هست

 80. سلام من یک مرداد اعزامم ۰۵ کرمان و معاف از رزم هستم مدت آموزشی چقدره و مدارکی برای معاف از رزم چی باید ببرم ؟

  1. سلام مدت زمان اموزش 45 روزه
   ۱٫ برگه وضعیت مشمول
   ۲٫ برگه معاینه اولیه مشمول
   ۳٫ برگه واکسیناسیون
   ۴٫ گواهی فراغت از تحصیل
   ۵٫ برگه های هویت شخصی مشمول

   1. مدت اموزشی 05 کرمان اعزام شدگان یک مرداد 1401 چند روزه هست ؟ معاف از رزما چی؟

 81. سلام چرا سربازان امریه هزینهای خرید پتو ملافه حوله ساعت وخیلی چزهارو باید از جیب خود هزینه کند مگه برای این کشور خدمت نمیکنه باید تمامی هزینهرو دولت بدهد

   1. سلام ببخشید اموزشی چند روزه همسر من یک مرداد رفته اموزشی سپاه ارومیه مالک اشتر چندروزه اموزشی تروخدا بگین بچم دلتنگه میشه بگین

 82. سلام خسته نباشید من معاف از رزمم ولی متاهلم شش ماه اضاف خدمت پشت دفترچه ای سنواتی دارم ایا درسته ک میگن بخشیده نمیشه

 83. سلام خسته نباشید ایا اضافه های سنواتی معاف از رزم ها بخشیده نمیشود

 84. سلام ببخشید راسته که اموزشی نیرو انتظامی 60 روزه هست؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   برای همه ی ارگان ها 60 روز است اما بسته به ایین نامه ارگان ها بعضا 45 روز هم هست

 85. سلام من علیرضا هستم من به بیرجند آموزشی آمدم متاهل هستم میخواستم بدونم مدت آموزشی چند هست خواهش ممنون

  1. سلام وقتتون بخیر بستگی به شرایط شما دارد ولی معمولا دوماه.

 86. سلام.وقتتون به خیر.من اعزامی ۱ تیر ۱۴۰۱ هستم.من به دلیل آسم معاف از رزم شدم.این واقعیت داره کسایی که مشکل تنفسی دارن آموزشی ندارن یا نه و اگر واقعیت نداره مدت آموزشی چه قدره؟

 87. سلام من ۱تیر اعزامم
  درسته که میگن طول دوره آموزشی در تیرماه 1ماهه ست؟

 88. سلام.وقتتون به خیر.من اعزامی ۰۱/۰۴/۰۱ هستم.به خاطر آسم معاف از رزم شدم.تو مطلب نوشته شده که کسایی که مشکلات تنفسی دارن آموزشی ندارن.واقعیت داره یا اگر نداره مدت آموزشیم چه قدره؟

 89. سلام لطفا جواب بدید
  مدت زمان آموزشی فردی ک اول اردیبهشت1401 رفته به مرزبانی محمد رسول الله بیرجند چقدر است؟

 90. سلام من اعزامی اول خرداد پادگان 05 کرمان هستم
  مدت آموزشی من چند روز خواهد بود؟

 91. سلام.وقت بخیر.من اعزامی ۱۴۰۱.۴.۱هستم.به دلیل پرانتزی بودن پاهام معاف از رزم شدم.مدت آموزشی من چقدر است؟

   1. گویا به خود سربازها در 05 کرمان گفته شده که حتی معاف از رزم هم دوماه نگه داشته میشن! سی روزه بودن معاف از رزم برمبنای بخشنامه جدید مگر نیست؟

  1. پسر من هم معاف از رزم به خاطر پارانتزی پا ست مدت آموزش چند ماه هست

 92. سلام برادر من معاف از رزم به دلیل پرولپس دریچه میترال و افت قند خون هستش ۱ اردیبهشت هم اعزامش به کرمان بوده آموزشی چقدره؟

    1. از دو ماه پیش نیرو انتظامی معاف از رزم هارو توی یگان جدا نمی گزارد و طول مدت اموزشیش با سربازان عادی یکی شده

   1. سلام وقت بخیرمن معاف ازرزم شدم یک هفت اعزامم هستش اموزشیم چندروزه است ممنون میشم لطفی کنیدجواب بدید

    1. سلام وقت بخیر تقریبا دوماه بستگی دارد به موارد مختلف.

 93. سلام وقت بخیر ببخشید برادر من دوره آموزشی نیروی انتظامی کرمان هستش و معاف از رزم میخواستم ببینم در حال حاضر مدت آموزشی چقدر هستش؟

 94. سلام من معاف از رزم نیستم
  ۱ اردیبهشت اعزام هستم
  می‌خوام ببینم حالت عادی آموزشی چند روزه هست

 95. سلام من معاف از رزم نیستم
  ۱ اردیبهشت اعزام هستم
  می‌خوام ببینم حالت عادی آموزشی چند روزه هست

  1. سلام من الان۶ روز در دوره اموزشی ارتش هستم ۰۲ شهید انشائی و چشم هام ضعیفه آیا الان که در حالا گذراندن خدمت اموزشی هستم میتونم اقدام کنم برای معاف از رزم؟

   1. سلام. بله اما در صورت ارجاع به کمسیون ممکن است تجدید دوره شوید در اینصورت باید دوره آموزشی را دوباره بگذرانید.

 96. سلام من معاف از رزم شدم افتادم پادگان محمد رسول الله بیرجند مدت زمان اموزشی چقدر هست؟

 97. سلام خسته نباشید ببخشید من ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  اعزام هستم و به دلیل چاقی مفرط
  معاف از رزم هستم
  چه مدت آموزش دارم؟؟
  )برگه سبز هم دارم )

 98. سلام من بخاطر تتو ک رو دستم داشتم و چندتا خط رو دستم نوشته معاف از رزم بیماریهای اعصاب و روان انواع اختلالات شخصی ° میخاستم بدونم مدت اموزش سربازیم ۲ هفتس یا بیشتر

   1. سلام وقتتون بخیر نامزد من اعزامی ۷/۲بود و امروز رفت مبخواستم ببینم دوره ی اموزشی چندماه و اینکه بعد از چندروز اجازه دارن تماس بگیرن

 99. سلام
  من اعزامی ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ هستم
  مدت آموزش من در مناطق عادی چقدر میباشد؟
  ممنون

   1. دوستان عزيز ادمين . اين چه طرز پاسخ دادن به سربازهاي بدبخت هست لااقل جوابهاتون يكنواخت باشه .در پاسخ به مدت اموزشي طبق گفته هاي خمكارانتان مبني بر اينكه ميگويند.:برخی از موارد این بخشنامه عبارتند از:

    با گذراندن دوره تکمیلی بسیج، نیازی به حضور در دوره آموزشی خدمت نیست.

    طول دوره آموزشی سربازان که معاف از رزم هستند، ۲ هفته می‌باشد.

    دوره آموزشی افرادی که در مناطق عادی خدمت می کنند، به یک ماه (30 روز )کاهش یافته است.

    دوره آموزشی مرزبانان از سه ماه به ۴۵ روز تبدیل شده است.

    طول دوره خدمت مامورین یک ماه است.
    پس چرا دقيقا مشخص نميكنيد .كه سربازها بدانند تكليفشان چيست .با تشكر

   2. سلام مخواستم بدونم میتونم از دفترچه بیمه ام برای مادرم استفاده کنم .و مجرد هستم

 100. سلام من معاف از رزم شدم میخواستم بدونم مدت دوره آموزشی معاف از رزم ها اعزامی در تاریخ اردیبهشت ۱۴۰۱ چقدر هست ؟

  1. سلام وقت بخیر مدت زمان این مورد دو هفته است ولی با توجه به نوع بیماری میتواند حذف یا افزایش یابد .

 101. سلام برادرم اعزامی ۱۲/۱ است معاف از رزم است تو مرزبانی افتاده کرمانشاه

   1. سلام من در منطقه عملیاتی هستم در مرز خدمت میکنم چند ماه خدمت میکنم با تشکر معاف از رزم هستم

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/2/20

جمعه

1403/2/21

شنبه

1403/2/22

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید