مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع

به اشتراک بگذارید

چرا اطلاع از مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع مهم است ؟

مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع یکی از مسائلی است که هر مشمولی در ابتدای شروع معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع با آن مواجه است . همه ساله افراد زیادی صرفا به دلیل عدم اطلاع از مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع از کسب کارت معافیت پزشکی باز می مانند . حال که اهمیت این موضوع تا حدودی روشن شده است می توان به صورت مفصل تری به شرح مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع پرداخت . در ابتدا گفتن این نکته ضروری به نظر می رسد که مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع بسته به سطح بیماری بیاختیاری مدفوع تفاوت هایی دارد . بنابراین مشولین معافیت پزشکی برای اطمینان از دریافت معافیت پزشکی حتما باید از مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع آگاهی کامل داشته باشند .

اطلاع از مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع بسیار مهم است

در ادامه باید بگوییم که برخی از سطوح این بیماری ممکن است فقط به معافیت پزشکی موقت منجر شوند . مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش با اطلاع کامل از جزئیات معافیت پزشکی شما را در تمام مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع همراهی می کنند . نکات بسیار ظریفی در مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع نهفته است . لذا داشتن اطلاع دقیق مراحل معافیت پزشکی بسیار حیاتی می شود . اصلی ترین موضوع که در زمینه مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع به صورت متداول مطرح می شود . این است که بیماری بیاختیاری مدفوع به چه میزان جلو عملکرد روزانه فرد را می گیرد .


بیشتر بخوانید: مراحل معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری‌های دستگاه گوارش و جراحی عمومی کلیک کنید


مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,شرایط معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,مشاوره معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,قوانین معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,مدارک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع

مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع : بیماری بیاختیاری مدفوع چیست ؟

بی‌ اختیاری مدفوع یا ناتوانی در کنترل اجابت مزاج باعث خروج غیر ارادی مدفوع از بدن انسان می‌شود . نام های دیگر این بیماری یا اختلال بی‌ اختیاری مقعد یا بی اختیاری روده نیز نامیده می شود . بی‌اختیاری مدفوع سندرمی است که به از دست دادن غیر ارادی مدفوع جامد یا مایع از بدن انسان منجر می‌شود . تعاریف متعددی از بی‌ اختیاری مدفوع شده است .

توانایی نگهداری مدفوع در بدن انسان نیازمند عملکرد طبیعی و صحیح سیستم عصبی ناحیه مقعد انسان می باشد . دو دسته از عضلات یعنی عضلات دریچه‌ ای بیرونی ( اسفنکتر مقعد خارجی ) و عضلات دریچه‌ ای درونی ( اسفنکتر مقعد داخلی ) در دیواره مقعد و رکتوم مسئول دفع و نگه‌ داشتن مدفوع در بدن انسان می باشند . در حالت عادی فرد توانایی درک وجود مدفوع و پری رکتوم را دارد و بدین طریق می‌تواند زمان نیاز به اجابت مزاج را متوجه شود . البته فرد باید از نظر روانی نیز به این حس عادت کرده و به آن توجه کند .


بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع : تاریخچه بیماری بیاختیاری مدفوع

بی اختیاری مدفوع خروج غیر ارادی مواد مدفوعی برای حداقل یک ماه در فردی با سن حداقل ۴ سال می باشد . شیوع این بیماری در ایالات متحده آمریکا ۰٫۵ تا ۱۱ درصد گزارش شده است . اکثر مبتلایان به این بیماری را زنان بالای ۶۵ سال تشکیل می‌دهند . این بیماری در زنان حامله نیز دیده شده است . نیمی از مبتلایان از بی اختیاری ادراری نیز رنج می‌برند .

مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,شرایط معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,مشاوره معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,قوانین معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,مدارک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع


بیشتر بخوانید: مدت زمان معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع : علائم بیماری بیاختیاری مدفوع

ین بیماری به طور معمول در در سنین بزرگسالی به جزء در مدت زمانی که فرد مبتلا به اسهال شدید باشد اتفاق نمی‌ افتد . افراد مبتلا به بی‌اختیاری مزمن و مکرر مدفوع حتی امکان دارد ممکن است در طول شبانه روز بار ها آن را تجربه کنند . علایم این بیماری ممکن است ناشی از ناتوانی محدود در کنترل دفع خود به خود گاز روده تا نشت مدفوع در طول فعالیت‌ های روزانه یا فوریت در دفع مدفوع و بی‌ اختیاری آن در مسیر رسیدن به سرویس بهداشتی متغیر باشد .
علائم و نشانه‌هایی که ممکن است با بی‌ اختیاری روده نیز همراه باشد می تواند موارد زیادی را شامل شود . چند مورد از علائم این بیماری عبارتند از :

 •  درد در ناحیه شکم بیمار
 •  نفخ
 • یبوست شدید
 • اسهال شدید
 • خارش در ناحیه مقعد
 • بی‌اختیاری ادرار

بیشتر بخوانید: مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی سربازی


مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,شرایط معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,مشاوره معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,قوانین معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,مدارک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع

مراحل معافیت پزشکی : راه های درمان بیماری بیاختیاری مدفوع

امروزه با پیشرفت علم ، راه های درمانی متعدد و مؤثری برای درمان و بهبود بیماری بی‌اختیاری مدفوع موجود می باشد . بهبود این بیماری می‌تواند منجر به بهبود و بازگرداندن کنترل روده انسان شود . در بسیاری از موارد موجود، می توان آن را به طور کامل درمان کرد . اغلب ممکن است بیش از یک روش درمانی برای بهبود بیماری و کنترل علائم لازم باشد . درمان بصورت غیر جراحی به عنوان درمان اولیه برای بی‌اختیاری مدفوع انجام می شود . بسته به نوع بیماری ، درمان ممکن است شامل تغییر در رژیم غذایی شخص، تجویز داروهای خاص ، تمرینات ویژه‌ی کمک‌ کننده به کنترل روده و در نهایت عمل جراحی باشد .

از روش های دیگر برای درمان می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • منظم کردن اجابت مزاج
 • تقویت عضلات اسفنکتر
 • جراحی در مورد ضعف و اختلالات عضلانی

بیشتر بخوانید: لغو کارت معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع چیست ؟

مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع به صورت کلی به ۳ بخش تقسیم می شوند . در مرحله اول معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع با مدارک معافیت  پزشکی به تایید پزشک معتمد نظام وظیفه برسد . پس از تایید پزشک معتمد ، مشمول وارد دومین بخش از مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع می شود . در این مرحله مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی برای بررسی جامع تر برای تیم پزشکی بیمارستان ارسال می گردد . در صورتی که تمامی مدارک مورد تایید این تیم واقع شود . مشمول به مرحله سودم معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع وارد می شود . در این مرحله در صورت تایید سطح بیماری بیاختیاری مدفوع تصمیم نهایی برای معافیت مشمول گرفته می شود . این بخش توسط کمیسیون پزشکی نظام وظیفه انجام می شود .

مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه آماده خدمت رسانی به همه شما مشمولین خدمت سربازی می باشد

مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش تحقیقات گسترده ای که در زمینه مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع انجام داده است . این مرکز با توجه کامل به جزییات معافیت پزشکی در تمام مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع در کنار شما است . برای راهنمایی جامع پیرامون این موضوع شما مشمول عزیز می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفن ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت سربازی


مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,شرایط معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,مشاوره معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,قوانین معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع,مدارک معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مراحل معافیت پزشکی بیاختیاری مدفوع

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068