مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم

مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم,شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مشاوره معافیت پزشکی ژیگانتیسم,قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم

چرا اطلاع از مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم مهم است ؟

مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم یکی از مسائلی است که هر مشمولی در ابتدای شروع معافیت پزشکی ژیگانتیسم با آن مواجه است . همه ساله افراد زیادی صرفا به دلیل عدم اطلاع از مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم از کسب کارت معافیت پزشکی باز می مانند . حال که اهمیت این موضوع تا حدودی روشن شده است می توان به صورت مفصل تری به شرح مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم پرداخت . در ابتدا گفتن این نکته ضروری به نظر می رسد که مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم بسته به سطح بیماری ژیگانتیسم تفاوت هایی دارد . بنابراین مشولین معافیت پزشکی برای اطمینان از دریافت معافیت پزشکی حتما باید از مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم آگاهی کامل داشته باشند .

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

اطلاع از مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم بسیار مهم است

در ادامه باید بگوییم که برخی از سطوح این بیماری ممکن است فقط به معافیت پزشکی موقت منجر شوند . مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش با اطلاع کامل از جزئیات معافیت پزشکی شما را در تمام مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم همراهی می کنند . نکات بسیار ظریفی در مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم نهفته است . لذا داشتن اطلاع دقیق مراحل معافیت پزشکی بسیار حیاتی می شود . اصلی ترین موضوع که در زمینه مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم به صورت متداول مطرح می شود . این است که بیماری ژیگانتیسم به چه میزان جلو عملکرد روزانه فرد را می گیرد .


بیشتر بخوانید: مراحل معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری های غدد مترشحه داخلی کلیک کنید


مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم,شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مشاوره معافیت پزشکی ژیگانتیسم,قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم

مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم : بیماری ژیگانتیسم چیست ؟

بیماری ژیگانتیسم یا غول پیکری یکی از بیماری هایی است که برخی افراد به آن مبتلا می شوند . این بیماری در اثر ترشح بیش از اندازه هورمون رشد در بدن افراد ایجاد می شود . یکی از ویژگی ها و مشخصه های اصلی این بیماری ، قد خیلی بلند در افراد می باشد . هورمون رشد در بدن انسان ها به وسیله غده هیپوفیز قدامی ترشح می شود . اگر ترشح این هورمون در دوران کودکی بیش از مقدار معین باشد ، منجر به رشد بیش از اندازه استخوان های بدن از نظر طولی و بیماری ژیگانتیسم یا غول پیکری می شود .

در بیماری ژیگانتیسم ، قد افراد از دو متر و ده سانتیمتر نیز بیشتر می شود . حتی بعضی از ورزشکاران معروف و مشهور نیز به بیماری ژیگانتیسم مبتلا می باشند . همان طور که در بالا اشاره شد این بیماری ممکن است برای افراد در دوران کودکی رخ دهد . افرادی که به بیماری ژیگانتیسم مبتلا می باشند ؛ می توانند از مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم استفاده نمایند . تا بتوانند از خدمت سربازی معاف شوند .


بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم : تاریخچه بیماری ژیگانتیسم

آیا فرزند شما کوتاه تر یا بسیار بلندتر از بچه دیگر هم سن و سالش دیده می شود ؟ این مورد می تواند طبیعی باشد ولی گاهی که کودکان نسبت به هم سن و سال های خودش کوتاه تر یا بلندتر باشد ، برای والدین نگران کننده می باشد . بیماری ژیگانتیسم همان طور که گفتیم در اثر ترشح بیش از اندازه هورمون رشد در بدن ، به وجود می آید . این بیماری از دوران اولیه تاریخ وجود داشته است . اما این بیماری به صورت نادر وجود دارد . تعداد افرادی که به این نوع بیماری مبتلا هستند ، کم می باشد . فردی که دچار این بیماری می شود انگار به کلی به آدم متفاوتی تبدیل شده است . بیماری ژیگانتیسم ، علاوه بر افزایش قد افراد ، موجب بروز تغییراتی در صورت ، بافت عضلانی و حتی صدای افراد نیز می شود .

بهترین فردی که می تواند وجود این بیماری را در فرزندان تشخیص دهد ، والدین این افراد می باشند . زیرا والدین بیشترین فرصت را دارند که رشد فرزندان را مرحله به مرحله و به وفور می بینند . والدین متوجه کوچکترین تغییرات در فرزندان نیز می شوند . اختلال هورمون رشد بیشتر بستگی به وزن فرد ، بلوغ جنسی و حتی دیگر ویژگی های فرد می باشد .

مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم,شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مشاوره معافیت پزشکی ژیگانتیسم,قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم


بیشتر بخوانید: مدت زمان معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم : علائم بیماری ژیگانتیسم

هر بیماری که افراد به آن مبتلا می شوند ، به وسیله یکسری علائم و مشخصه ها تشخیص داده می شوند . بیماری ژیگانتیسم نیز خود دارای تعدادی ویژگی ها و علائم مخصوص به خود می باشد . در ادامه به تعدادی از علائم و نشانه های این بیماری می پردازیم .

 • افرادی که مبتلا به بیماری ژیگانتیسم هستند ، قد آن ها بیش از دو متر می باشد .
 • استخوان های این افراد بسیار پهن و بلند می باشد .
 • صورت این افراد بسیار پهن می باشد .
 • بیش از ۹۰ درصد اعضای بدن این افراد بزرگ تر از حد عادی می باشد .

بیشتر بخوانید: مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی سربازی


مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم,شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مشاوره معافیت پزشکی ژیگانتیسم,قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم

مراحل معافیت پزشکی : راه های درمان بیماری ژیگانتیسم

یکی از راه های درمان این بیماری ، انجام عمل جراحی بر روی غده هیپوفیز می باشد . از دیگر راه های درمان این بیماری ، دارو درمانی و درمان با اشعه ایکس و یا ترکیبی از موارد گفته شده می باشد . اما به طور کل می توان گفت ، درمان با استفاده از جراحی ، نخستین راه درمانی ژیگانتیسم می باشد . راه های درمان به ترتیب در زیر آورده شده است .

 1. جراحی غده هیپوفیز
 2. استفاده از پرتو درمانی : اگر پزشک از جراحی غده هیپوفیز نتیجه مطلوبی دریافت نکند ، از پرتو درمانی استفاده می کند . در این روش ، روند کاهش هورمون رشد ، با سرعت پایین تری انجام می شود .
 3. استفاده از دارو

افراد مبتلا به این بیماری می توانند از مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم  استفاه نمایند و از خدمت سربازی معاف شوند . برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم می توانید با مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .


بیشتر بخوانید: لغو کارت معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم چیست ؟

مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم به صورت کلی به ۳ بخش تقسیم می شوند . در مرحله اول معافیت پزشکی ژیگانتیسم با مدارک معافیت  پزشکی به تایید پزشک معتمد نظام وظیفه برسد . پس از تایید پزشک معتمد ، مشمول وارد دومین بخش از مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم می شود . در این مرحله مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی برای بررسی جامع تر برای تیم پزشکی بیمارستان ارسال می گردد . در صورتی که تمامی مدارک مورد تایید این تیم واقع شود . مشمول به مرحله سودم معافیت پزشکی ژیگانتیسم وارد می شود . در این مرحله در صورت تایید سطح بیماری ژیگانتیسم تصمیم نهایی برای معافیت مشمول گرفته می شود . این بخش توسط کمیسیون پزشکی نظام وظیفه انجام می شود .

مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه آماده خدمت رسانی به همه شما مشمولین خدمت سربازی می باشد

مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش تحقیقات گسترده ای که در زمینه مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم انجام داده است . این مرکز با توجه کامل به جزییات معافیت پزشکی در تمام مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم در کنار شما است . برای راهنمایی جامع پیرامون این موضوع شما مشمول عزیز می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفن ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت سربازی


مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم,شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مشاوره معافیت پزشکی ژیگانتیسم,قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

در سراسر کشور با تلفن ثابت بدون پیش شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1399/12/11

سه شنبه

1399/12/12

چهارشنبه

1399/12/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید