مشاوره معافیت پزشکی تنگی های مقعد

مشاوره معافیت پزشکی تنگی های مقعد
به اشتراک بگذارید

مشاوره معافیت پزشکی تنگی های مقعد

بر اساس بررسی هایی که گروه تحقیقات میدانی مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش . در زمینه مشاوره نظام وظیفه و مشاوره معافیت پزشکی انجام داده است . بسیاری از مشمولان خدمت سربازی در مورد بیماری های خود به خصوص بیماری تنگی های مقعد نامطلع هستند . این موضوع از آن جهت مهم تلقی می شود . که عدم اطلاع مشمول در مورد بیماری تنگی های مقعد منجر به صدمات اجتناب ناپذیری می شود ، مهم تلقی می شود . مشاوران ما در مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش بر این باورند . اطلاع مشمولان از ویژگی های بیماری تنگی های مقعد و همچنین علائم بیماری تنگی های مقعد می تواند از وقوع خیلی از حوادث پیش گیری کند .

بیماری تنگی های مقعد

بیماری تنگی های مقعد جز دسته بیماری های بیماری‌های دستگاه گوارش و جراحی عمومی می باشد . بسیاری از بیماری های موجود در این دسته مشمول معافیت پزشکی می باشند . در بسیاری از موارد دیده شده است که افرادی فقط به دلیل عدم اطلاع از علائم بیماری تنگی های مقعد و شرایط معافیت پزشکی تنگی های مقعد وارد خدمت سربازی شده اند . در صورتی که می توانستند با معافیت پزشکی تنگی های مقعد که در دسته معافیت پزشکی تنگی های مقعد جای دارد . معافیت خدمت سربازی بگیرند .


برای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری‌های دستگاه گوارش و جراحی عمومی کلیک کنید


مشاوره معافیت پزشکی تنگی های مقعد,شرایط معافیت پزشکی تنگی های مقعد,قوانین معافیت پزشکی تنگی های مقعد,مراحل معافیت پزشکی تنگی های مقعد,مدارک معافیت پزشکی تنگی های مقعد

مشاوره معافیت پزشکی تنگی های مقعد : بیماری تنگی های مقعد چیست ؟

مقعد یکی از قسمت های مهم بدن هر انسان می باشد که هنگام اجابت مزاج و دفع مدفوع از بدن نقش به سزایی را اعمال می کند . مقعد نیز همانند سایر دیگر قسمت های بدن ممکن است دچار بیماری های متعددی شود . مقعد دارای سلول‌ های ویژه  و بافت‌ هایی با مکانیزم اثر متفاوت می باشد . اختلال در هر یک از این بافت ها می‌تواند بیماری‌های گوناگونی  را برای فرد به وجود آورد .

مشمولین خدمت سربازی که این بیماری را دارند می توانند از خدمت سربازی معاف شده و کارت پایان خدمت سربازی دریافت کنند . برای دریافت مشاوره معافیت پزشکی تنگی های مقعد می توانید با مشاورین ما در مرکز مشاوره تلفنی آویژه تماس حاصل نمایید .


بیشتر بخوانید: مزایا و معایب معافیت پزشکی


مشاوره معافیت پزشکی تنگی های مقعد,شرایط معافیت پزشکی تنگی های مقعد,قوانین معافیت پزشکی تنگی های مقعد,مراحل معافیت پزشکی تنگی های مقعد,مدارک معافیت پزشکی تنگی های مقعد

مشاوره معافیت پزشکی تنگی های مقعد : تاریخچه بیماری تنگی های مقعد

تنگی های ناحیه مقعد چندین سال قبل با بیماری نیکلافاور شناخته و نام برده می شد . امروزه به دلیل وجود راه درمان بیماری ناحیه مقعد یا تنگی مقعد ، با عمل های مختلف دیده می شود . طبق قوانین معافیت پزشکی مشمولینی که این بیماری را داشته باشند با در دست داشتن مدارک معافیت پزشکی می توانند کارت پایان خدمت دریافت کنند .

مشاوره معافیت پزشکی تنگی های مقعد,شرایط معافیت پزشکی تنگی های مقعد,قوانین معافیت پزشکی تنگی های مقعد,مراحل معافیت پزشکی تنگی های مقعد,مدارک معافیت پزشکی تنگی های مقعد


بیشتر بخوانید: مشمولین معافیت پزشکی چه کسانی هستند ؟


مشاوره معافیت پزشکی تنگی های مقعد : علائم بیماری تنگی های مقعد

هر یک از اختلالات مقعدی علاوه بر علایم منحصر به فرد خود ممکن است نشانه‌ های مشترک دیگری را از خود نشان دهد که گاهی منجر به خطای پزشکان در تشخیص آن خواهد شد . برای تشخیص هر چه بهتر بیماری‌ های ناحیه مقعدی به استفاده از انواع مختلف آزمایش‌ نیاز است ، که جهت تشخیص و بررسی این ناحیه و سایر قسمت‌ های دستگاه گوارش تحتانی می باشد .

از علائم ویژه این بیماری در برخی از موارد می توان به مواردی همچون ، درد در ناحیه مقعد ، خارش در ناحیه مقعد ، سوزش در ناحیه مقعد ، خونریزی یا تورم قابل توجه باشد . این ناحیه می‌تواند بر شیوه‌ ی زندگی بیمار نیز اثر گذار باشد . با وجود این ‌که در اغلب موارد اکثر بیماری‌ های حوزه مقعد خوش‌خیم هستند ، اما یک تشخیص دقیق از لحاظ رد سرطان ناحیه  مقعد و اختلالات جدی حائز اهمیت می باشد .

اگر علائم ذکر شده توسط پزشک نظام وظیفه تایید شده و مدارک معافیت پزشکی شخص کامل باشد ، مشمول می تواند با ارائه مدارک به سازمان نظام وظیفه کارت معافیت خود را دریافت کند .


بیشتر بخوانید: مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی


مشاوره معافیت پزشکی تنگی های مقعد : راه های درمان بیماری تنگی های مقعد

خوشبختانه راه های زیادی برای تسکین سریع این درد وجود دارد . در ادامه به چند مورد کوتاه اشاره می کنیم .

 •  در حمام نشستن : نشستن دو یا سه بار در روز در یک تشت آب گرم به مدت بیست دقیقه ممکن است درد این ناحیه را را تسکین دهد و برای درمان مفید واقع شود   .
 • بی حس کردن : گذاشتن دارو هایی که حاوی بنزوکائین یا ایبوکائین هستند بر روی نقاط حساس شده این ناحیه می تواند درد مقعد را تا حدی تسکین بخشد .
 • نوشیدن آب به اندازه کافی : نوشیدن حداقل شش الی هشت لیوان آب در یک روز برای جلوگیری از یبوست و درد مقعد مفید است . اگر به اندازهٔ کافی به بدن انسان آب نرسد ، مدفوع انسان سفت شده و دفع مدفوع سخت و مشکل تر می شود و مشکلات دیگری را به همراه می آورد .
 • خوردن خوراکی های فیبردار : پزشکان افزودن میوه های تازه ، سبزیجات تازه ، نان گندم ، و غلات را به رژیم غذائی بیماران توصیه می کنند . خوراکی های فیبردار حجم و نرمی مدفوع را زیاد کرده و فشار بر روی رگ های خونی را به هنگام دفع کاهش می دهند .
 • شنا کردن : ورزش کردن راه مهمی برای منظم کردن دفع مدفوع از بدن می باشد . اگر دچار درد شدید می باشید ، باید از ورزش هایی مثل وزنه برداری و یا دیگر ورزش های سنگین خودداری نمایید . شنا ورزش بسیار مناسب و سبکی است و برای درمان این بیماری مفید است .

بیشتر بخوانید: آیین نامه معافیت پزشکی


چرا مشاوره معافیت پزشکی تنگی های مقعد ؟

طبق قوانین نظام وظیفه با توجه به مطالب گفته در صورتی که احتمال وجود این بیماری تنگی های مقعد در بدن شما وجود دارد شما می توانید برای معافیت پزشکی تنگی های مقعد اقدام کنید . برای راهنمایی بیشتر می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفنی ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مشاوره معافیت پزشکی تنگی های مقعد,شرایط معافیت پزشکی تنگی های مقعد,قوانین معافیت پزشکی تنگی های مقعد,مراحل معافیت پزشکی تنگی های مقعد,مدارک معافیت پزشکی تنگی های مقعد

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه مشاوره معافیت پزشکی تنگی های مقعد

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مشاوره معافیت پزشکی تنگی های مقعد

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مشاوره معافیت پزشکی تنگی های مقعد

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068