نحوه پیگیری صدور کارت پایان خدمت چگونه است؟

نحوه پیگیری صدور کارت پایان خدمت

برخی از مشمولین خدمت سربازی پس از اتمام خدمت خود این سوال برایشان پیش می آید که چگونه باید صدور کارت پایان خدمت خود را پیگیری کنند؟

به گزارش مرکز مشاوره آویژه و به نقل از معاونت اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سردار تقی مهری، در پاسخ به سوال مشمولان در رابطه با  نحوه پیگیری صدور کارت پایان خدمت فرمودند: متصدی صدور کارت پایان خدمت سازمان وظیفه عمومی می باشد و این سازمان با توجه به اطلاعات ارسال شده از یگان خدمتی سرباز، نسبت به صدور کارت پایان خدمت شخص اقدام می کند. بنابراین کلیه مشمولین باید ابتدا به یگان خدمتی خود مراجعه کنند و پس از اطمینان از ثبت اطلاعات آن ها توسط آن یگان باید منتظر دریافت کارت پایان خدمت خود از سوی سازمان وظیفه عمومی باشند.

سردار مهری افزود: فرآیند صدور کارت پایان خدمت از یگان خدمتی شروع می شود و تا زمانی که مراحل لازم در آن جا سپری نشده و اطلاعات لازم برای سازمان وظیفه عمومی ارسال نشود از سوی این سازمان اقدامی برای صدور کارت پایان خدمت فرد صورت نمی گیرد. بنابراین سربازان ابتدا باید فرآیند ترخیص خود را پشت سر بگذارند و پس از گذراندن مراحل باید منتظر صدور کارت پایان خدمت خود از سوی سازمان وظیفه عمومی باشند.

در ادامه فرآیند ترخیص توضیح داده شده است.

صدور کارت پایان خدمت

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه نحوه پیگیری صدور کارت پایان خدمت چگونه است؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

برای ترخیص از خدمت سربازی چه مراحلی را باید طی کنیم؟

پس از اتمام خدمت سربازی، شما باید برای ترخیص خود از سربازی یک سری از مراحل را طی کنید

ابتدا باید سراغ تسویه حساب بروید. به عنوان سرباز شما باید با تمامی قسمت هایی که با آن ها سر و کار داشته اید تسویه حساب کنید.

بطور کلی تسویه حساب فقط شامل مسائل مالی نمی شود و اگر وسایلی از یگان خدمتی اتان در اختیار شما است باید آن ها را تحویل دهید. فرآیند تسویه حساب از سه قسمت تشکیل شده است.

قدم اول:

در حین خدمت سربازی دریگان خدمتی خود توجیه خواهید شد که طبق قانون نظام وظیفه فرآیند ترخیص و تسویه حساب چگونه است. مدتی که از خدمت سربازی شما بگذرد تاریخ دقیق ترخیص و تسویه حساب شما توسط مسئولین یگان اعلام می شود. بعد از این که متوجه شدید چه تاریخی باید تسویه حساب کنید باید حدود ۱۰ الی ۱۵ روز قبل از تاریخ پایان خدمت خود به معاونت وظیفه عمومی استان محل خدمت خود مراجعه کنید و فرم درخواست ارسال پرونده خودتان را از یگان خدمتی به معاونت وظیفه پر کنید. بعد از ثبت درخواست شما در معاونت وظیفه این سازمان به صورت مکتوب یا از طریق اتوماسیون از یگان خدمتی شما پرونده شما را درخواست می کند.

قدم دوم:

در مرحله بعد معاونت وظیفه عمومی پس از دریافت پرونده شما و بررسی آن به شما تاریخ دقیق تسویه حسابتان اعلام می شود شما باید در تاریخ مقرر مجدد به معاونت وظیفه عمومی استان محل خدمتتان مراجعه کنید و فرم مربوطه را دریافت کنید. بعد از آن باید به یگان خود رفته و فرم دوم را از آن جا دریافت کنید. در این جا باید به جمع آوری امضا از قسمت های مختلف یگان خود بپردازید. مهم ترین قسمت هایی که باید امضای تسویه حساب آن ها را بگیرید شامل اسلحه خانه و نیروی انسانی پادگان می باشد می باشد.

به این نکته باید دقت داشته باشید جمع آروری امضاها به ترتیب می باشد یعنی اگر نفر اول امضا نکند، نفر دوم امضا نخواهد کرد و اولین امضایی که باید بگیرید امضای فرمانده اتان می باشد. باید توجه داشته باشید که به علت تعدد امضاهای لازم ممکن است جمع آوری امضا چند روز به طول بی انجامد بنابراین در این فرآیند باید صبور باشید.

پس از جمع آوری کلیه امضاها باید فرم معاونت وظیفه و فرم یگان خدمتی را به خودشان بازگردانید.

قدم سوم:

در این زمان شما باید از یگان خدمتی خود درخواست کنید تا اطلاعات شما را به سازمان وظیفه عمومی ارسال کنند. در این مرحله باید یک فرم که شامل اطلاعات زیر می باشد را تکمیل کنید.

 اطلاعات لازم برای صدور کارت پایان خدمت عبارتند از:

 • محل خدمت
 • درجه
 • گروه خون و مدارک تایید کننده گروه خونی
 • رسته خدمتی
 • تخصص
 • یگان اعزام
 • محل آموزش
 • مدت قانونی خدمت
 • تاریخ شروع خدمت
 • نام محل خدمت
 • رنگ چشم
 • قد
 • مدت خدمت انجام شده
 • تاریخ پایان خدمت
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • یگان ترخیص کننده
 • شماره پرسنلی
 • عکس
 • آدرس محل سکونت
 • شماره تلفن همراه جهت ارسال پیامک از سوی سازمان وظیفه عمومی

پس از تکمیل فرم مربوط به این اطلاعات و فرم شماره ۱۱۱، یگان خدمتی شما اطلاعات مورد نظر را از طریق سیستم برای سازمان وظیفه عمومی ارسال خواهد کرد. بعد از تایید مدارک شما توسط این سازمان و همزمان با صدور کارت پایان خدمت شما، پیامکی از سوی سازمان نظام وظیفه به شماره ای که در فرم نوشته اید ارسال خواهد شد و حدود ۱۵ روز بعد از ارسال پیامک کارت پایان خدمت هوشمند به آدرسی که معرفی کرده اید از طریق پست ارسال خواهد شد.

نظام وظیفه

در صورت عدم دریافت کارت پایان خدمت خود چه اقداماتی انجام دهیم؟

برخی از افراد ممکن است پس از تکمیل اطلاعات خود پیامکی از سوی سازمان وظیفه عمومی دریافت نکنند و یا در صورت دریافت پیامک حتی پس از ۱۵ روز نیز کارت پایان خدمت خود را دریافت نکنند.

به گزارش مرکز مشاوره آویژه و با توجه به صحبت های سردار تقی مهری: کسانی که موفق به دریافت کارت پایان خدمت خود نشده اند ابتدا باید برای پیگیری امور خود به اداره پست محل زندگی خود مراجعه کنند زیرا امکان دارد کارت در زمانی برای آن ها ارسال شده باشد که در آدرس مورد نظر حضور نداشته اند. در صورتی که کارت در دفتر پست نبود باید به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی( پلیس+۱۰) مراجعه کنند و درخواست ارسال مجدد کارت پایان خدمت بکنند.

هم چنین افرادی که پیامکی مبنی بر صدور کارت پایان خدمت از سازمان وظیفه عمومی دریافت نکرده اند باید از طریق بخش استعلامات وبسایت سازمان وظیفه عمومی به نشانی www.vazifeh.police.ir و یا از طریق تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا ارسال علامت سوال( ؟) به سامانه پیامکی ۱۱۰۲۰۶۰۱۰ از آخرین وضعیت کارت پایان خدمت خود مطلع شوند.

در صورت تغییر در اطلاعات باید چکار کنیم؟

سردار مهری در ادامه توضیح داد: در صورتی که اطلاعات  متقاضی همانند شماره تماس و یا محل سکونت تغییر کند، کارت به اداره پست عودت داده می شود و در نهایت دوباره به سازمان وظیفه عمومی ارسال خواهد شد. این افراد باید به پلیس +۱۰ مراجعه کنند و پس از اصلاح مشخصات خود درخواست ارسال مجدد کارت پایان خدمت را بکنند.

هم چنین اگر پس از دریافت کارت پایان خدمت و بررسی اطلاعات خود متوجه مغایرت شدید باید برای اصلاح آن اطلاعات به یگان خدمتی خود مراجعه کنید و از آن جا پیگیری های لازم را انجام دهید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خدمت سربازی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد

نحوه پیگیری صدور کارت پایان خدمت چگونه است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه نحوه پیگیری صدور کارت پایان خدمت چگونه است؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 16 نظر:
 1. سلام
  من یک هفته از تاریخ ترخیصم گذشته ولی هنوز برگ تسویه بهم نمیدن. میگن فرمانده پادگان ماده دستور رو امضا نکرده.
  بازرسی هم رفتم ولی کاری نکرد.
  کجا دیگه میتونم شکایت کنم؟

 2. سلام من ۱۴۰۰/۳/۱۵تاریخ تسویه ام بود بخاطر تعطیلات ۱۷ام ترخیص شدم ولی اس ام اس نیومده برام تو وضعیت مشمول هم میزنه اعزام به خدمت چیکارکنم؟؟؟

 3. باسلام
  بنده دی ماه ۹۹ ترخیص شدم کارت موقت گرفتم که ۶ماه اعتبار دارد الان اخر اعتبارش است
  هنوز کارتی دریافت نکردم به یگان خدمتیم رفتم گفتن مدارکت ارسال شده تهران تو سامانه هنوز اعزام به خدمتم میخاسم ببینم چه مشکلی میتونه پیش اومده باشه عایا امکان اینکه دوباره برگردونم به خدمت هست ؟

 4. سلام
  بنده تسویه موقت گرفتم(اسفند ۹۹)و گفتن تا ۴ ماه دیگه که حقوقت قطع شد برگرد و تسویه کن
  الان حقوقم قطع شده ولی امکان تسویه ندارم تا ۲ ماه دیگه ،مشکل خاصی پیش میاد در این صورت؟

 5. سلام من سال ۸۷ خدمتم تمام شد.بعد از دریافت کارت به من پاکتی دادن ببرم به فرماندهی کل اما بخاطردوری راه نرفتم ..آیا مشکلی برام پیش اومده بعد این همه سال میتونم ببرم

 6. سلام من سال ۸۷ خدمتم تمام شد بعد از دریافت کارت پایان خدمت پاکتی بهم دادند که ببرم فرماندهی کل گلستان.اما من به خاطر دور بودن راه اینکار را نکردم و هنوز اون پاکت دستمه..توش امضاهای فرماندهان و برگه دیگر بود…آیا مشکلی برآن پیش نیومده؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 7. سلام خسته نباشید من ۱۶ اسفند تسویه کردم کسری هم داشتم تقریبا یه ماه از تسویه میگذره ولی هنوز وضعیت من تو سایت اعزام ب خدمت هستش…چقدر طول میکشه اخه تا وضیعتم پایان خدما بشه و کارت صادر کنن؟؟؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1400/7/3

یکشنبه

1400/7/4

دوشنبه

1400/7/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید