شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک

شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک
به اشتراک بگذارید

شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک ؟

سرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک شامل عوامل مختلف بسیاری است . به صورت کلی در شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک سطوح مختلفی وجود دارد . ممکن است برخی از سطوح این بیماری صرفا موجب معافیت پزشکی موقت شوند . ما در مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش بر این باوریم که نکات بسیار مهمی پیرامون شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک وجود دارد . از این رو اطلاع از شرایط معافیت پزشکی می تواند بسیار مهم تلفی شود . نکته دیگری که در زمینه شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک مهم تلقی می شود این است که بیماری تا چه حد موجب جلو گیری از عملکرد روزانه فرد می شود .

اطلاع از شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک بیسیار مهم است

برای این منظور مشاوران حرفه ای مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه و مشاوره معافیت پزشکی می توانند شما را در مورد شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک ، که در برخی موارد بسیار پیچیده نیز می شود ، راهنمایی کنند . برای اطلاع از شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک می توانید تنها از تلفن ثابت با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: قوانین معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری‌های دستگاه گوارش و جراحی عمومی کلیک کنید


شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,مدارک معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,قوانین معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,مشاوره معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک

شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک : بیماری فتق‌ های دیافراگماتیک چیست ؟

یافراگم ، یکی از عضله عای بزرگ انسان است که گنبدی شکل می باشد . این عضو  اعضای داخل شکم انسان را از دیگر اعضای داخل قفسه سینه جدا می کند . اعضای داخل قفسه سینه انسان شامل قلب و ریه می باشد . اعضای داخل شکم انسان نیز کبد ، طحال ، معده ، روده باریک و روده بزرگ می باشند . دیگر وظیفه مهم دیافراگم در کمک کردن به تنفس انسان می باشد .

تعریف فتق دیافراگم عبارتست از وجود یک حفره یا سوراخ غیرطبیعی در قسمت دیافراگم در بدن انسان . هنگامی که در دیافراگم انسان یک حفره یا سوراخ غیر طبیعی ایجاد شود ، اعضای داخل شکم مانند روده ها و ریه ها می توانند از حفره عبور کرده و وارد قفسه سینه شوند . در این حالت ، روده به ریه ها فشار وارد کرده و در نتیجه ریه به طور طبیعی نمی تواند رشد کند و نوزاد پس از تولد ، قادر نیست به راحتی تنفس کند . فتق دیافراگم در اغلب موارد در سمت چپ دیافراگم ایجاد می شود .


بیشتر بخوانید: مدارک معافیت پزشکی


شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک : تاریخچه بیماری فتق‌ های دیافراگماتیک

فتق دیافراگم یک از بیماری های مادرزادی است که در اصطلاح congenital diaphragmatic hernia معرفی شده است . این بیماری یکی از ناهنجاری های دوران جنینی و قبل از تولد نوزاد است که شیوع آن در حدود یک مورد در دو هزار و پانصد نفر است .  در آمار های ارائه شده میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری حدود ۵۰ تا ۸۰ درصد می باشد .

مدارک معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,قوانین معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,مشاوره معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک


بیشتر بخوانید: روند رسیدگی به معافیت پزشکی


شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک : علائم بیماری فتق‌ های دیافراگماتیک

در ادامه به علائم این بیماری پرداخته و آن ها را بررسی می کنیم .

 • به علت عملکرد غیرعادی دیافراگم انسان و فشردگی و رشد غیر طبیعی ریه های فرد ، نوزاد مشکل تنفسی پیدا می کند و به سختی تنفس می کند .
 •  به علت مشکل در تنفس نوزاد و در نتیجه کمبود اکسیژن در بدن ، پوست نوزاد کبودرنگ می شود .
 • تنفس های نامرتب و سریع نفس کشیدن نوزاد یکی دیگر از علائم می باشد .
 • ضربان قلب نوزاد بالا می رود .
 • تنگی نفس ، سیانوز ، پرش پرده های بینی ، اسیدوز تنفسی ، شکم قایقی شکل ، حالت تهوع و دل درد شدید از دیگر علائم وجود فتق دیافراگم می باشد .

بیشتر بخوانید: چه کسانی می توانند معافیت پزشکی نظام وظیفه بگیرند


مدارک معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,قوانین معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,مشاوره معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک

شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک : راه های درمان بیماری فتق‌ های دیافراگماتیک

برای درمان این بیماری زمان بروز و پیدایش بیماری بسیار مهم است . اگر این ناهنجاری در دوران جنینی و قبل از هفته نوزدهم بارداری توسط دکتر تشخیص داده شود ، می توان سقط قانونی را به مادر نوزاد پیشنهاد داد .

آمادگی برای تولد نوزاد شرط اول و حیاتی در کمک به جنین می باشد . لذا انجام زایمان در مرکزی مجهز به امکانات ضروری است و تیم اورژانس نوزادان بایستی پیش از زایمان آماده و حاضر شوند .

در مواردی که نوزاد تنگی نفس خفیف داشته باشد ، نوزاد در NICU زیر هود قرار گرفته تا اکسیژن رسانی شود و بتواند راحتر تنفس کند . در مواردی که دیسترس تنفسی شدید تر باشد ، لازم است لوله گذاری داخل تراشه انجام شود تا بتوان نوزاد را به دستگاه تنفس مصنوعی وصل کرد . قرار دادن نوزاد در وضعیت نیمه نشسته ، تنظیم دمای بدن نوزاد و دادن مایعات وریدی جهت تامین نیازهای نوزاد می تواند به بهبود وضعیت وی کمک شایانی داشته باشد .

در اولین فرصت و با تشخیص پزشکان متخصص و با توجه به شرایط فیزیکی نوزاد ، بایستی عمل جراحی جهت درمان ناهنجاری انجام شود .


بیشتر بخوانید: نحوه دریافت معافیت پزشکی


شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک

طبق قوانین نظام وظیفه با توجه به مطالب گفته در صورتی که احتمال وجود این بیماری فتق‌ های دیافراگماتیک در بدن شما وجود دارد . شما می توانید برای معافیت پزشکی اقدام کنید . در این مسیر می تواندی برای کسب اطلاعات جامع پیرامون شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک از مشاوران خبره مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش بهره ببرید . برای این کار می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفنی ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مدارک معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,قوانین معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,مشاوره معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنیآویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068