مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک

مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک
به اشتراک بگذارید

چرا اطلاع از مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک مهم است ؟

مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک یکی از مسائلی است که هر مشمولی در ابتدای شروع معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک با آن مواجه است . همه ساله افراد زیادی صرفا به دلیل عدم اطلاع از مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک از کسب کارت معافیت پزشکی باز می مانند . حال که اهمیت این موضوع تا حدودی روشن شده است می توان به صورت مفصل تری به شرح مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک پرداخت . در ابتدا گفتن این نکته ضروری به نظر می رسد که مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک بسته به سطح بیماری فتق‌ های دیافراگماتیک تفاوت هایی دارد . بنابراین مشولین معافیت پزشکی برای اطمینان از دریافت معافیت پزشکی حتما باید از مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک آگاهی کامل داشته باشند .

اطلاع از مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک بسیار مهم است

در ادامه باید بگوییم که برخی از سطوح این بیماری ممکن است فقط به معافیت پزشکی موقت منجر شوند . مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش با اطلاع کامل از جزئیات معافیت پزشکی شما را در تمام مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک همراهی می کنند . نکات بسیار ظریفی در مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک نهفته است . لذا داشتن اطلاع دقیق مراحل معافیت پزشکی بسیار حیاتی می شود . اصلی ترین موضوع که در زمینه مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک به صورت متداول مطرح می شود . این است که بیماری فتق‌ های دیافراگماتیک به چه میزان جلو عملکرد روزانه فرد را می گیرد .


بیشتر بخوانید: مراحل معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری‌های دستگاه گوارش و جراحی عمومی کلیک کنید


مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,مشاوره معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,قوانین معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,مدارک معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک

مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک : بیماری فتق‌ های دیافراگماتیک چیست ؟

یافراگم ، یکی از عضله عای بزرگ انسان است که گنبدی شکل می باشد . این عضو  اعضای داخل شکم انسان را از دیگر اعضای داخل قفسه سینه جدا می کند . اعضای داخل قفسه سینه انسان شامل قلب و ریه می باشد . اعضای داخل شکم انسان نیز کبد ، طحال ، معده ، روده باریک و روده بزرگ می باشند . دیگر وظیفه مهم دیافراگم در کمک کردن به تنفس انسان می باشد .

تعریف فتق دیافراگم عبارتست از وجود یک حفره یا سوراخ غیرطبیعی در قسمت دیافراگم در بدن انسان . هنگامی که در دیافراگم انسان یک حفره یا سوراخ غیر طبیعی ایجاد شود ، اعضای داخل شکم مانند روده ها و ریه ها می توانند از حفره عبور کرده و وارد قفسه سینه شوند . در این حالت ، روده به ریه ها فشار وارد کرده و در نتیجه ریه به طور طبیعی نمی تواند رشد کند و نوزاد پس از تولد ، قادر نیست به راحتی تنفس کند . فتق دیافراگم در اغلب موارد در سمت چپ دیافراگم ایجاد می شود .


بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک : تاریخچه بیماری فتق‌ های دیافراگماتیک

فتق دیافراگم یک از بیماری های مادرزادی است که در اصطلاح congenital diaphragmatic hernia معرفی شده است . این بیماری یکی از ناهنجاری های دوران جنینی و قبل از تولد نوزاد است که شیوع آن در حدود یک مورد در دو هزار و پانصد نفر است .  در آمار های ارائه شده میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری حدود ۵۰ تا ۸۰ درصد می باشد .

مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,مشاوره معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,قوانین معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,مدارک معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک


بیشتر بخوانید: مدت زمان معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک : علائم بیماری فتق‌ های دیافراگماتیک

در ادامه به علائم این بیماری پرداخته و آن ها را بررسی می کنیم .

 • به علت عملکرد غیرعادی دیافراگم انسان و فشردگی و رشد غیر طبیعی ریه های فرد ، نوزاد مشکل تنفسی پیدا می کند و به سختی تنفس می کند .
 •  به علت مشکل در تنفس نوزاد و در نتیجه کمبود اکسیژن در بدن ، پوست نوزاد کبودرنگ می شود .
 • تنفس های نامرتب و سریع نفس کشیدن نوزاد یکی دیگر از علائم می باشد .
 • ضربان قلب نوزاد بالا می رود .
 • تنگی نفس ، سیانوز ، پرش پرده های بینی ، اسیدوز تنفسی ، شکم قایقی شکل ، حالت تهوع و دل درد شدید از دیگر علائم وجود فتق دیافراگم می باشد .

بیشتر بخوانید: مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی سربازی


مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,مشاوره معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,قوانین معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,مدارک معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک

مراحل معافیت پزشکی : راه های درمان بیماری فتق‌ های دیافراگماتیک

برای درمان این بیماری زمان بروز و پیدایش بیماری بسیار مهم است . اگر این ناهنجاری در دوران جنینی و قبل از هفته نوزدهم بارداری توسط دکتر تشخیص داده شود ، می توان سقط قانونی را به مادر نوزاد پیشنهاد داد .

آمادگی برای تولد نوزاد شرط اول و حیاتی در کمک به جنین می باشد . لذا انجام زایمان در مرکزی مجهز به امکانات ضروری است و تیم اورژانس نوزادان بایستی پیش از زایمان آماده و حاضر شوند .

در مواردی که نوزاد تنگی نفس خفیف داشته باشد ، نوزاد در NICU زیر هود قرار گرفته تا اکسیژن رسانی شود و بتواند راحتر تنفس کند . در مواردی که دیسترس تنفسی شدید تر باشد ، لازم است لوله گذاری داخل تراشه انجام شود تا بتوان نوزاد را به دستگاه تنفس مصنوعی وصل کرد . قرار دادن نوزاد در وضعیت نیمه نشسته ، تنظیم دمای بدن نوزاد و دادن مایعات وریدی جهت تامین نیازهای نوزاد می تواند به بهبود وضعیت وی کمک شایانی داشته باشد .

در اولین فرصت و با تشخیص پزشکان متخصص و با توجه به شرایط فیزیکی نوزاد ، بایستی عمل جراحی جهت درمان ناهنجاری انجام شود .


بیشتر بخوانید: لغو کارت معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک چیست ؟

مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک به صورت کلی به ۳ بخش تقسیم می شوند . در مرحله اول معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک با مدارک معافیت  پزشکی به تایید پزشک معتمد نظام وظیفه برسد . پس از تایید پزشک معتمد ، مشمول وارد دومین بخش از مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک می شود . در این مرحله مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی برای بررسی جامع تر برای تیم پزشکی بیمارستان ارسال می گردد . در صورتی که تمامی مدارک مورد تایید این تیم واقع شود . مشمول به مرحله سودم معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک وارد می شود . در این مرحله در صورت تایید سطح بیماری فتق‌ های دیافراگماتیک تصمیم نهایی برای معافیت مشمول گرفته می شود . این بخش توسط کمیسیون پزشکی نظام وظیفه انجام می شود .

مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه آماده خدمت رسانی به همه شما مشمولین خدمت سربازی می باشد

مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش تحقیقات گسترده ای که در زمینه مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک انجام داده است . این مرکز با توجه کامل به جزییات معافیت پزشکی در تمام مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک در کنار شما است . برای راهنمایی جامع پیرامون این موضوع شما مشمول عزیز می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفن ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت سربازی


مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,شرایط معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,مشاوره معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,قوانین معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک,مدارک معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مراحل معافیت پزشکی فتق‌ های دیافراگماتیک

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068