کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه، معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

معافیت واریکوسل و شرایط دریافت آن

معافیت واریکوسل و شرایط دریافت آن چگونه است؟
به اشتراک بگذارید

معافیت پزشکی واریکوسل چیست؟

معافیت پزشکی واریکوسل دارای چه شرایطی است؟ معافیت پزشکی واریکوسل شامل چه قوانینی می باشد؟ آیا همه ی افراد می توانند از معافیت واریکوسل استفاده کنند؟ در یک تعریف کلی معافیت ها، از جمله قوانین مهمی هستند که از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا صادر شده و برای مشمولین به کار می رود. این قوانین مهم شرایطی را تعریف می کند. که بر اساس این شرایط همانطور که از اسمش نیز پیداست، مشمولین می توانند از رفتن به خدمت سربازی معاف شوند. می دانید که خدمت سربازی یک دوره ی تقریبا ۲ ساله است که برای همه افراد ذکور کشور ما در سن ۱۸ سالگی واجب می شود. ولی اگر این مشمولان شرایط گرفتن معافیت را داشته باشند با ارائه مدارک معتبر می توانند برای این امر اقدام کنند.

واریکوسل همانطور که می دانید به بخشی از بیماری های دستگاه ادراری تناسلی در آقایان مربوط می شود . معافیت پزشکی واریکوسل نیز یکی از معافیت هایی است که بسیاری از مشمولین از آن استفاده کرده و معافیت خدمت سربازی خود را از این طریق می گیرند .

شاید یکی از سوال های که برای اکثر مشمولین پیش می آید این باشد که مشمولین متقاضی معافیت پزشکی چگونه می توانند برای معافیت واریکوسل اقدام کنند ؟ اقدامات اولیه برای این نوع معافیت سربازی چیست؟ معافیت واریکوسل مانند سایر بیماری ها دارای درجه بندی است ؟ مشمولین با داشتن این نوع بیماری باید در چه شرایط قرار داشته باشند تا بتوانند از معافیت واریکوسل استفاده کرده و معافیت دائم پزشکی بگیرند ؟ آیا مشکلات موجود در دستگاه ادراری تناسلی آقایون ممکن است منجر به دادن تنها معافیت از خدمات رزمی شود ؟

واریکوسل چیست و چه علائم و نشانه هایی دارد ؟

آیا برای گرفتن معافیت واریکوسل باید از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتطامی یا همان پلیس + ۱۰ باید اقدامات لازم را انجام داد ؟ این سوالات ممکن است به ذهن شما نیز رسیده باشد . ما در این مقاله سایت مرکز مشاوره آویژه سعی کردیم به تمامی سوالات پاسخ جامع و مفصلی دهیم تا مشمولین بتوانند با این مشاوره معافیت پزشکی به راحتی برای معافیت واریکوسل اقدام کرده و کارت معافیت پزشکی خود را بگیرند .

واریکوسل یک بیماری بسیار شایع در مردان است که به طور کلی در سن ۱۵ تا ۲۵ سالگی برای آقایان اتفاق می افتد . همانطور که می دانید کیسه بیضه علاوه بر نگه داشتن بیضه در درون خود دارای سرخرگ ها و سیاهرگ هایی است که عمل خون رسانی به غده های تناسلی را بر عهده دارد . اگر عملکرد این سیاهرگ های درون بیضه دچار اختلال شود باعث ایجاد بیماری واریکوسل در آقایان می شود .  یعنی سیاهرگ های درون بیضه ها گشاد شده که اصطلاحا به آن شبکه پیچکی نیز می گویند . نشانه های این بیماری شبیه به واریس پا می باشد که می تواند تولید اسپرم را کاهش داده و در مواردی نیز باعث ناباروری آقایان می شود .


بیشتر بخوانید: 


معافیت واریکوسل و شرایط دریافت آن به چه نحوی می باشد؟

شرایط دریافت معافیت واریکوسل

شرایط معافیت واریکوسل از مواردی است که مشمولین باید با دقت آن را مطالعه کرده و بر اساس آن برای معافیت پزشکی واریکوسل اقدام نمایند . این نکته را باید به خاطر داشته باشید که بیماری واریکوسل دارای درجه بندی های مختلفی است . بر اساس قوانین و مقررات بندهای موجود در بخش بیماری های مرتبط با دستگاه ادراری تناسلی آقایان در شرایط و ضوابط سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا شرایط معافیت پزشکی واریکوسل بر اساس درجه بندی متغیر خواهد بود . در واقع کسانی که شدت بیماری واریکوسل آن ها خفیف تر باشد معافیت دائم پزشکی به آن ها تعلق نخواهد گرفت . در برخی موارد مشمولین فقط معاف از خدمات رزمی خواهند شد . مشمولین باید این نکته را نیز در نظر داشته باشند که انجام کارهای سنگین باعث تشدید بیماری واریکوسل خواهد شد .

 

افراد پس از جراحی بیضه و رفع مشکل واریکوسل باز هم می توانند از شرایط معافیت واریکوسل برخوردار شود؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم مشمولینی که مشکل واریکوسل آن ها با عمل جراحی رفع شده باشد نمی توانند از معافیت پزشکی واریکوسل استفاده کنند . این افراد تنها می توانند از از خدمات رزمی معاف شوند . اما در برخی موارد مشمولینی که بیماری واریکوسل دارند و تحت عمل جراحی قرار می گیرند . بعد از مدتی بیماری آن ها عود می کند. در این مواقع باید بگوییم که این افراد می توانند از شرایط معافیت پزشکی واریکوسل استفاده کرده و معافیت دائم پزشکی حود را بگیرند .

برخی از مشمولین به دلیل استفاده از معافیت پزشکی واریکوسل جراحی خود را به تعویق می اندازند . حال این سوال پیش خواهد آمد که عوارض به تاخیر انداختن عمل واریکوسل چه خواهد بود ؟ مشمولین باید در نظر داشته باشند که شدت گرفتن این نوع بیماری باعث کوچک شدن بیضه ها و و اختلال در عملکرد اسپرم سازی شده و ممکن است باعث ناباروری در آقایان شود . بنابراین به تعویق انداختن عمل جراحی ممکن است اثرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد .

معافیت واریکوسل حین تحصیل

معافیت پزشکی واریکوسل حین تحصیل نیز امکان پذیر خواهد بود . یعنی مشمولینی که برای ادامه تحصیل از معافیت تحصیلی استفاده می کنند اگر به بیماری واریکوسل مبتلا شوند . این افراد می توانند با ارائه پرونده و مدارک پزشکی مستند از معافیت پزشکی واریکوسل حین تحصیل بهره مند شوند . اما این نکته را نیز باید در نظر داشت که افراد مبتلا به واریکوسل درجه ۱ و ۲ فقط از انجام خدمات رزمی و کارهای سنگین معاف می شوند .

بر اساس ماده قوانین پزشکی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در بخش بیماری های دستگاه ادراری تناسلی آقایان در بند ۳۰ واریکوسل با گرید ۳ را جزو حادترین نوع واریکوسل اعلام کرده است . یعنی مشمولینی که دارای مشکل واریکوسل با گرید ۳ می باشند می توانند معافیت پزشکی واریکوسل بگیرند . البته این نکته را نیز باید در نظر داشت که مشمولینی که واریکوسل آنها درجه ۳ می باشد و تحت عمل جراحی قرار می گیرند . بعد از انجام عمل شش ماه معافیت موقت دارند . اگر بیماری آن ها مجددا عود کند این مشمولین معافیت دائم خواهند داشت . در غیر این صورت این مشمولین فقط می توانند از انجام خدمات رزمی معاف شود .

 


بیشتر بخوانید: شرایط معافیت پزشکی چیست


قانون ۳۹ از مجموعه قوانین معافیت پزشکی

 1. معافیت دائمی برای افرادی که دارای بیماری و نقص عضو هستند.
 2. معافیت موقتی برای کسانی که دارای بیماری های کوتاه مدت بوده و پس از بهبود باید به خدمت سربازی بروند.
 3. معاف از خدمات رزمی برای کسانی که به دلیل بیماری و شرایط خود نمی توانند کارهای رزمی انجام دهند.
 4. گروه آخر کسانی هستند که از سلامت کامل بهره برده و باید به خدمت بروند.

معافیت های مربوط به بخش واریکوسل به صورت های مختلفی به مشمولین داده می شود

شرایط معافیت واریکوسل در افراد مختلف با هم متفاوت خواهد بود. به همین دلیل برای این بیماری نیز قوانین مختلفی صادر شده است. زیرا . این نوع معافیت ها بر اساس شرایط مشمول در نظر گرفته شده و هم چنین میزان سلامت جسمی و روحی آن ها مد نظر خواهد بود. قانون ۳۹ از مجموعه قوانین بیماری های معافیت پزشکی مشمولین را در چهار گروه قرار داده و معافیت های مختلفی را به هر یک از گروه ها اختصاص می دهد. این چهار گروه به شرح ذیل می باشند.

معافیت واریکوسل گرید ۳

معافیت واریکوسل گرید ۳ به آن نوع معافیتی گفته می شود که مشمول از بالاترین درجه این بیماری رنج می برد . در واقع اگر بخواهیم درجه بندی این بیماری را به طور مفصل توضیح دهیم باید بگوییم واریکوسل در سه درجه مختلف طبقه بندی می شود که در اینجا توضیحات کاملی راجع به هر درجه از آن خواهیم داد .

 • نوع درجه ۱ : در این نوع گرید حالت گشادی رگ ها فقط در هنگام فشارهای وارده بر شکم و هنگام زور زدن توسط پزشک قابل تشخیص می باشد .
 • نوع درجه ۲ : در این نوع گرید بدون هیچ فشار و در حالت ایستاده  سیاهرگ ها قابل لمس می باشند .
 • نوع درجه ۳ : شدید ترین نوع واریکوسل گرید درجه ۳ آن می باشد . در این نوع گرید در حالت عادی و ایستاده وریدها به طور کامل قابل مشاده می باشد . در واقع مشمولین می توانند مطمئن باشند که معافیت واریکوسل درجه ۳ معافیت دائم پزشکی را به همراه خواهد داشت . اما در مورد واریکوسل نوع درجه ۱ و ۲ باید گفت که این بیماری در این دو درجه فقط معافیت از رزم را به دنبال خواهد داشت .

معافیت واریکوسل و شرایط دریافت آن برای مشمولان چگونه است؟

راه دریافت معافیت واریکوسل

راه دریافت معافیت واریکوسل باید قانونی و طبق ضوابط اعلام شده از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا صورت بگیرد. زیرا سازمان نظام وظیفه بسیار سختگیرانه نسبت به ارائه معافیت ها عمل می کند. به ویژه معافیت های پزشکی که در سال های گذشته نیز برخی از بیماری ها از این لیست گسترده حذف شده اند. این مسئله به دلیل کم شدن سرباز صورت گرفته و قوانین هر از چند گاهی دستخوش تغییراتی می شوند. به همین منظور برای پیگیری قوانین جدید نظام وظیفه و هم چنین اخبار این سازمان باید بسیار پیگیرانه عمل کرد.

مراحل برای دریافت این معافیت بسیار ساده نخواهد بود. زیرا تایید نوع بیماری فرد بسیار مهم بوده و معاینات زیادی باید بر روی مشمولین متقاضی معافیت پزشکی صورت بگیرد. این مراحل اقدام برای شما به طور کامل توضیح داده شده است.

مراحل دریافت معافیت پزشکی برای مشمولین متقاضی بیماری واریکوسل

 1. مرحله اول دریافت اطلاعات درباره معافیت های پزشکی به ویژه بیماری واریکوسل می باشد.
 2. تکمیل پرونده پزشکی برای ارائه به پزشک اولیه.
 3. تکمیل مدارک مورد نیاز و انجام معاینات اولیه.
 4. تحویل مدارک به پلیس + ۱۰ در این مرحله صورت می گیرد.
 5. در این مرحله مشمول باید درخواست معافیت خود را در سامانه ثبت کند.
 6. پس از دادن درخواست مشمول باید منتظر بررسی درخواست خود از طرف سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا باشد.
 7. دریافت دعوت نامه برای حضور در بیمارستان برای انجام آزمایشات پزشکی و معاینات تخصصی تر.
 8. دریافت گواهی شرکت در کمیسیون پزشکی برای بازبینی و تایید بیماری مشمول.
 9. حضور در جلسه شورای پزشکی.
 10. صدور رأی اصلی شورا توسط پزشکان متخصص.
 11. دریافت کارت معافیت خدمت وظیفه سربازی عمومی.

 


بیشتر بخوانید: 


معافیت واریکوسل و شرایط دریافت آن

مدارک لازم برای معافیت واریکوسل

مدارک معافیت واریکوسل مانند سایر بیماری های دیگر در بخش معافیت های پزشکی نیازمند پرونده ی پزشکی می باشد. زیرا برخی بیماری ها در طول زمان شدت بیشتری گرفته و مشمولین برای چند سال با این بیماری ها درگیر بوده اند. به همین منظور داشتن پرونده پزشکی می تواند کمک بزرگی به مشمولین بکند تا سریع تر مراحل معافیت خود را طی کنند. برخی از این مدارک شامل موارد زیر می باشد که در مرحله ی اول اقدام برای معافیت باید در نظر گرفته شده و نسبت به تکمیل آن ها دقت لازم را داشته باشید.

مدارک لازم جهت دریافت معافیت پزشکی واریکوسل

 1. یک قطعه عکس پرسنلی رنگی(۳*۴) با پس زمینه سفید از مشمولین به صورت تمام رخ.
 2. کارت ملی مشمول به همراه کپی از آن.
 3. شناسنامه ی مشمول با کپی از صفحات آن. ( شناسنامه مشمول باید عکس دار باشد)
 4. گواهی پایان تحصیلات به همراه کپی تایید شده آن.
 5. فرم واکسیناسیون مشمول. (فرم شماره ۵)
 6. فرم معاینه اولیه پزشکی. (فرم شماره ۲)
 7. باز کردن حساب بانکی.
 8. فرم وضعیت مشمولان وظیفه عمومی. (فرم شماره ۱)

مشمولین باید این مدارک را آماده کرده و در مراحل اقدام از آن ها استفاده کنند. این مدارک اصلی ترین مدارک مشمول می باشد که باید در جمع آوری و تکمیل فرم های آن دقت لازم را به عمل آورید. زیرا هرگونه اشتباه ممکن است شما را به دردسر بیندازد.

معافیت واریکوسل و شرایط دریافت آن چیست؟

مشاوره معافیت واریکوسل

مشاوره معافیت واریکوسل که یکی از مهم ترین معافیت های زیر گروه بخش پزشکی می باشد. سالانه می تواند بسیاری از مشمولین را از رفتن به خدمت سربازی نجات بدهد. بخش معافیت های پزشکی یکی از پرکاربردترین گروه های معافیت می باشد. که هرساله بر اساس آن، درصد زیادی از مشمولان می توانند کارت معافیت خدمت سربازی خود را دریافت کنند. زیرا تعداد بیماری ها در این گروه بسیار گسترده بوده و قوانین زیادی نیز برای هر یک از آن ها تعریف شده و به تصویب سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا رسیده است. واریکوسل و معافیت آن نیز در بین معافیت های پزشکی بسیار پرمخاطب می باشد. زیرا این بیماری در بین جوانان بسیار شایع بوده و مشکلات زیادی را برای آن ها به وجود می آورد.

این بیماری مردانه در بخش دستگاه تناسلی مرد ایجاد شده و مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت. این بیماری بیضه ی مردان را درگیر کرده و انواع مختلفی نیز دارد. همانطور که می دانید بیضه ی مردان در کیسه ای پوستی نگهداری می شود و دارای سرخرگ ها و سیاهرگ های زیادی هستند که وظیفه یشان خون رسانی به تمام غدد تناسلی است. زمانی که عملکرد این خون رسانی از طرف سیاهرگ های درون بیضه مختل شود فرد دچار بیماری واریکوسل خواهد شد.

این بیماری شاید به نظر ساده برسد. اما باعث کاهش تولید اسپرم در مردان شده و حتی در شرایط وخیم تر باعث تغییر سایز بیضه و ناباروری در آقایان می شود. پس افرادی که از بیماری های واریکوسل رنج می برند می توانند از معافیت های پزشکی استفاده کرده و کارت معافیت خود را بگیرند.

 

سوالات متداول

۱٫ بیماری واریکوسل در کدام بخش از فهرست بیماری های معافیت پزشکی قرار دارد؟

این بیماری مربوط به بخش بیماری های ادراری تناسلی است.

۲٫ آیا مشمولینی که نقص عضو دارند باید برای معاینه به بیمارستان بروند؟

خیر. مشمولین دارای نقص عضو واضح، نیازی به معاینه ندارند.

۳٫ بخش های مختلف در فهرست بیماری های معافیت پزشکی در چند گروه قرار دارند؟

این لیست بیماری ها دارای ۱۷ بخش مجزا می باشد، که هر یک از این بخش ها بیماری های مختلفی را در برمی گیرد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره معافیت پزشکی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

معافیت واریکوسل و شرایط دریافت آن

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه معافیت واریکوسل و شرایط دریافت آن

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 68 نظر:

 1. سلام سوال داشتم، متولد ۱۳۵۹ هستم تک پسروپدرومادرازکارافتاده وضمنا وضعیت تاهل(مجرداما سرپرستی دختر۱۲ساله ام بعلاوه پدرومادروخواهرمعلولم بامنه، واریکوسل گرید۳ دارم میخواستم بپرسم باتوجه به تاخیردراقدام برای معافیت ایاامکان پذیرهست‌‌‌؟ اگرهست ازچه طریقی بایداقدام کنم معافیت تکفرزندی وسرپرستی یامعافیت پزشکی که به نتیجه برسم؟! چون واقعاشرایط خدمت روندارم وسرپرستی ۴نفرکه شامل پدرومادرم میشن که باشرایط بستری وبیماری خاص بسرمیبرن بامنه لطفا راهنمایی کنین باتشکر

  1. سلام امید جان
   شما میتونید معافیت سربازی بگیرید. ما با مشاوره حرفه ای خود تا دریافت کارت معافیت سربازی در کنار شما هستیم

 2. سلام.
  من ۴سال پیش زمانی که دانشجو بودم برای معافیت واریکوسل گرید ۳ اقدام کردم . کمیته پزشکی معاف از رزم اعلام کرد و گفت اگه عمل بشه و برگرده معاف کامل میشی . الان درسم تموم شده و میخوام اقدام کنم دوباره . آیا باز همین جواب رو میدن ؟ یا معاف میشم ؟

  1. سلام فربد جان
   بله دوباره همین جواب رو بهتون میدن
   پیشنهاد میدم که عمل کنید بعد اقدام کنید

 3. سلام من درحین خدمت هستم آموزشی ام تموم شده الان یه هفته ای هست تو یگان اومدم.
  واریکوسل گرید۳ دارم آیا میتونم معافیت بگیرم؟

 4. نوع درجه ۳ : شدید ترین نوع واریکوسل گرید درجه ۳ آن می باشد . در این نوع گرید در حالت عادی و ایستاده وریدها به طور کامل قابل مشاده می باشد . در واقع مشمولین می توانند مطمئن باشند که معافیت واریکوسل درجه ۳ معافیت دائم پزشکی را به همراه خواهد داشت .

  این بند اشتباهه نظام وظیفه میگه باید عمل کنی
  بنده واریکوسل گرید ۳ دارم فقط ۶ ماه معافیت موقت برای عمل دادن

 5. سلام من واریکوسل داشتم
  و سال ۹۴ عمل کردم میخواستم بدونم و الان در حین خدمت هستم و دوباره عود کرده و گرید ۳ می باشد
  الان از داخل یگان میتونم اقدام کنم برای معافی کامل

  1. سلام دوست عزیز
   به قسمت مقالات مربوط به معافیت واریکوسل در حین خدمت مراجعه نمایید

 6. سلام من متولد ۸۰ هستم و دکتر تشخیص داد من واریکوسل گرید ۳ دارم معافیت میتونم بگیرم یا شرایط خاصی باید داشته باشم

 7. سلام من واریکوسل گرید ۳ داشتم عمل کردم…االانم کمی درد تو اون ناحیه دارم.نمیدونم دوباره عود کرده یا نه..میتونم معافیت بگیرم؟متولد بهمن ۷۸ هستم . در حال تحصیل هم هستم

 8. سلام و خسته نباشید
  من گرید ۳ بودم و حدود ۳ هفته پیش عمل داشتم و الان از لحاظ ظاهری برای خودم کاملا مشخص هست که دچار عود شده؛ چند تا سوال داشتم
  اول اینکه حتما باید عود آن هم گرید ۳ باشه تا معاف بشم یا فرقی نداره؟
  دوم اینکه فرض را بر این بگیریم که شامل معافیت شدم انشالا؛ حالا آیا دوباره بعد از عمل و با مدارک پزشکی مبنی بر تایید انجام دو عمل انجام شده برای معافیت اقدام کنم یا عمل نکنم و با ارایه مدرک پزشکی مبنی بر عمل اول و مراجعه به پزشک خود نظام وظیفه اقدام کنم؟؟؟

  1. سلام
   به طور کلی اگر بعد از عمل بیماری شما باز هم عود کند و این امر به تایید شورای پزشکی برسد به عنوان معاف دائم شناخته میشوید.

 9. سلام منم گرید ۳دارم الان دانشجو هستم و میخوام عمل کنم معافی داره و میخواستم بدونم در حین تحصیل میتونم اقدام کنم

 10. سلام خسته نباشید بنده دو سال پیش عمل واریکوسل گرید۳ انجام دادم الان محصل هستم می تونم معاف از رزم بگیرم و اگر بتونم می تونم همین الان از پلیس به علاوه ده اقدام کنم؟

 11. سلام خسته نباشید. من وقتی ۱۷ سال و خورده ای که بودم واریکوسل گرید ۳ داشتم و عمل کردم اما حالا که ۱۸ سال و چند ماه دارم دوباره برگشته و مدارک عمل و… رو دارم . آیا میتونم معافیت پزشکی بگیرم؟

 12. سلام من وقتی ۱۷ سالم بود واریکوسل گرید ۳ داشتم عمل کردم اما حالا که ۱۸ سال و خورده ای داری بازم برگشته حالا میتونم معافیت پزشکی بگیرم؟

 13. سلام
  بنده در حین خدمت هستم و معاف از رزم هستم به دلیل آتروفی بیضه راست و بیضه سمت چپ هم واریکوسل گرید ۱ داره به نظر شما میتونم معافیت دائم بگیرم ؟

  1. سلام
   تنها در صورتی میتوانید معافیت بگیرید که بیماری شما در حین خدمت تشدید شده باشد و این امر به تایید شورای پزشکی یگان خدمتی برسد.

  1. سلام فرزاد جان
   در ابتدا به شما معافیت موقت میخوره تا شش ماه فرصت دارید عمل کنید. همه چیز به نتیجه عمل واریکوسل برمیگرده.

 14. سلام بنده ۳ ماه قبل واریکوسل گرید ۳ داشتم عمل کردم الان خیلی درد دارم احتمالش هس معاف بشم؟

 15. سلام خسته نباشید من واریکسل درجه دو دارم آیا لازم هست عمل کنم یا نه اگر لازم باشد هزینه عمل آن چقدر میباشد با تشکر از سایت شما

  1. سلام محمد رضا جان
   گرید ۲ زیاد خطرناک نیست. و معافیت شما از نوع معاف از رزم می باشد.
   برای اطلاع بیشتر در مورد معاف از رزم کافی هست این کلیدواژه رو در سایت ما سرچ کنید.

 16. سلام خسته نباشید ببخشید اگر کسی هزینه عمل واریکسل رو نداشته باشد باید چه اقدامی بکند باید بره سربازی وبیاید و آخرش با ناباروری روبرو بشه خواهشا رسیدگی بشه من الان این بیماری رو دارم ولی از پس هزینه هاش بر نمیام رسیدگی لطفا

 17. سلام خسته نباشید با تشکر از سایت خوبتون
  بنده واریکوسل گرید ۱ داشتم و عمل کردم و خوب شد
  الان حس میکنم که دوباره برگشته ایا در صورت برگشت معاف میشوم؟
  و این که اگر بر نگشته باشه چون یک بار عمل داشتم معاف از رزم میشم؟

  1. سلام
   چنانچه واریکوسل شما بعد از عمل تشدید شود و گرید۳ باشد معافیت دائم میگیرید در غیر این صورت معاف از رزم میشوید.

 18. سلام خسته نباشید من واریکوسل گرید ۳ دارم و عمل کردم خواستم ببینم بازم میتونم معافیت دائم بگیرم یا خیر ؟

 19. سلام خسته نباشید بنده واریکوسل گرید ۱ داشتم و عمل کردم
  ولی الان حس میکنم برگشته
  میخواستم بدونم اگر برگشته باشه معاف میشم؟
  و اگر بر نگشته باشه به علت سابقه ی واریکوسل معاف از رزم میشم یا خیر؟
  با تشکر

  1. سلام
   چنانچه واریکوسل شما بعد از عمل تشدید شود و گرید۳ باشد معافیت دائم میگیرید در غیر این صورت معاف از رزم میشوید.

 20. سلام من قبلا بیضه سمت راستم رو عمل کرده بودم حالا هم بیضه سمت چپم گرید ۳ هستش آیا میتونم معافی بگیرم یا باید عمل کنم بعد ۶ ماه نتیجشو بفهمم؟

  1. سلام
   در صورت نیاز به عمل ۶ ماه معافیت موقت دریافت خواهید کرد چنانچه بعد از عمل نیز بیماری شما عود کند به طور دائم از خدمت معاف خواهید شد.

 21. سلام من جفت بیضه هام واریکوسل داره. سمت راست گرید ۲ هیت و سمت چپ گرید ۳. برای عمل کردم هم پیگیر شدم و چند تا دکتر رفتم ولی میگن که بعد از عمل هم کامل خوب نمیشه و باز جای عمل سوزش و …. داره من الان معافیت تحصیلیم تموم شده و میخوام برم پیگیر سربازیم بشم چند درصد احتمالش هست که معافیت از سربازی رفتن رو بگیرم

  1. با سلام
   شما به دلیل داشتن واریکوسل با گرید ۳ حتما معاف میشوید. در صورتی که عمل کنید ۶ ماه معافیت موقت به شما تعلق میگیرد. اگر بیماری شما مجدد عود کرد معافیت دائم میگیرید. در غیر این صورت فقط از انجام خدمات رزمی معاف میشوید.

 22. سلام. من قبل از خدمت واریکوسل. گرید ۳داشتم عمل کردم الان ۶ماه از خدمتم گذشته و دوباره عود کرده و قراره هفته دیگ عمل کنم میخاسم بدونم معاف میشم یا نه؟

 23. سلام خدا قوت
  واریکسل گرید ۳ داشتم ۵ سال پیش عمل کردم بعدم برگشت ب همون گرید ۳ شایدم شدیدتر.
  میخواسم بدونم میتونم معاف شم

 24. سلام من خدمت سربازیمو خریدم ولی نصف اقساطشوپرداخت کردم وتاپایان سال۹۸میتونم باقیمانده اقساطموبدم اما میخوام برای معافیت پزشکی اقدام کنم چون واریکوسل درجه۳دارم،اگه الان اقدام کنم میافته بعدازسال ۹۸وزمان پرداخت اقساطم نیزتموم میشه واگه بعدازعمل جراحی عودنکنه میتونم اون موقع بقیه اقساطموبدم یاخیر؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله شما میتوانید بعد از عمل جراحی و در صورت تایید نشدن معافیت دائم اقساط باقیمانده را پرداخت کنید.

 25. سلام خسته نباشید خواستم بپرسم که براس معافیت واریکوسل میشه همزمان با معافیت تحصیلی اقدام کرد؟؟

 26. من یک سال پیش عمل واریکوسل انجام دادم بعد از عمل چند ماهی خوب بودم اما کم کم در بیضه هایم احساس درد میکردم تا الان که هنوز در بیضه هایم احساس درد میکنم و این درد مرا اذیت میکند به پزشک مراجعه کردم و چند دارو نوشت اما هیچ اثری نداشت و هنوز درد دارم و وقتی وسایل سنگین بلند میکنم دردش بیشتر میشود ایا از سربازی معاف میشوم

  1. سلام
   چنانچه بیماری شما واریکوسل گرید سه باشد و تایید شود که بعد از عمل جراحی عود کرده است، امکان معافیت دائم وجود دارد. برای این امر باید معاینات مختلفی توسط شورای پزشکی نظام وظیفه و شورای پزشکی بیمارستان روی شما انجام گیرد تا نتیجه نهایی وضعیت معافیت شما اعلام شود.

 27. سلام من واریکوسل گریدسه توبیضه سمت چپ داشتم ودوسال پیش عمل کردم حالااگربی
  ضه راست هم واریکوسل گریدسه داشته باشه معاف دائم میشم؟

  1. سلام
   چنانچه بعد از عمل بیماری عود کند میتوانید از معافیت دائم استفاده کنید لذا باید دوباره عمل جراحی انجام دهید چنانچه بیماریتان عود کرد از معافیت دائم برخوردار خواهید بود در غیر این صورت به تشخیص شوراهای پزشکی پ معافیت از رزم یا موقت برایتان در نظر گرفته میشود.

 28. سلام وقت بخیر
  بنده سال ۹۵ اقدام کردم و ۶ ماه معافیت گرفتم و عمل کردم ولی پس از اون دکتری قبول شدم و ادامه تحصیل دادم الان در حین تحصیل هستم و دوباره عود کرده سال ۹۶ رفتم نظام وظیفه بپرسم قبل از اقدام توی لیست بیماریهای در حال تحصیل نگاه کردند و گفتند نیسته یا باید انصراف بدی یا صبر کنی درست تموم بشه. شما به چه استنادی می گید که در حین تحصیل امکانش هست؟

  1. سلام
   معافیت پزشکی حین تحصیل تنها برای موارد خاصی همچون نقص عضو و برخی بیماریهای مربوط به غدد درون ریز و بیماری های پوستی و زیرپوستی، بیماری های گوارشی، بیماری اعصاب و روان و… میباشد. اگر بیماری شما در این لت نباشد امکان معافیت پزشکی حین تحصیل وجود ندارد.

 29. سلام من سال ۹۵ اقدام کردم و ۶ ماه معافیت موقت گرفتم و عمل کردم و بعد از اون دکتری قبول شدم و در حین تحصیل هستم سال ۹۶ عود کرد دوباره و قبل از اقدام رفتم نظام وظیفه پرسیدم میشه در حین تحصیل توی لیست بیماریهای درحین تحصیل نگاه کردن و گفتن نمیشه یا باید انصراف بدی یا صبر کنی تموم بشه. شما به استناد چه چیزی میگید که در حین تحصین میشه؟؟
  ممنون میشم توضیح بدید.

  1. سلام
   معافیت پزشکی حین تحصیل تنها برای موارد خاصی همچون نقص عضو و برخی بیماریهای مربوط به غدد درون ریز و بیماری های پوستی و زیرپوستی، بیماری های گوارشی، بیماری اعصاب و روان و… میباشد. اگر بیماری شما در این لت نباشد امکان معافیت پزشکی حین تحصیل وجود ندارد.

 30. سلام خسته نباشید وقت بخیر
  من ۷ ماهه سربازم واریکسل گرید ۳ داشتم
  یک ماه پیش عمل کردم اما هنوز درد دارم
  اگه بازم ازمایش بدم و متوجه بشن که واریکسلم گرید ۳ باقی مونده،ایا با بردن مدارک پزشکی به نظام وظیفه و پادگانم،معافیت دائم پزشکی بهم تعلق میگیره؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام
   واریکوسل گرید سه یکی از مواردی است که مشمولان به دلیل ابتلا به آن از خدمت معاف میشوند. اما این معافیت در صورتی امکان پذیر است که بعد از عمل جراحی بیماری شما عود کرده باشد. شما با ارائه مدارک و تایید کمیسیون های پزشکی معاف دائم خواهید شد.

 31. با سلام و عرض ادب من چند سال پیش واریکوسل عمل کردم تو دوران دانشجویی الان تو ارتش هستم من گاهی اوقات مشکل درد بیصه میگیرم رفتم بهداری گفت واریکوسلت عود کرده دوباره اگه عمل کنم ایا معافیت میگیرم ؟

  1. سلام
   با توجه به عود مجدد بیماری و نیاز به عمل جراحی امکان معافیت شما وجود دارد البته این موضوع به تصمیم شوراهای پزشکی درباره بیماری شما نیز بستگی دارد.

  1. سلام
   بله این بیمارستان یکی از بیمارستان های مورد تایید سازمان وظیفه میباشد و شما میتوانید با ارائه مدارک لازم برای اخذ معافیت اقدام کنید.

  1. سلام
   بله افرادی که در حین خدمت مجبور به استفاده از معافیت موقت میشوند ، این زمان معافیت موقت که معمولا شش ماه است و برای گذراندن دوره درمان بوده است بخشی از خدمتشان به حساب میاید. مشمول باید بعد از دوره معافیت و کسب بهبودی ادامه خدمت خود را انجام دهد.

 32. سلام من واریکسل دارم ۵ سال دارم غیبت میخورم نرفتم سربازی ایا معفیت به من میخوره که غیبت دارم

  1. سلام وقت بخیر
   بله اگر بیماری شما به گونه ای باشد که شرایط لازم برای دریافت معافیت را داشته باشید غیبت مانعی برای اخذ معافیت پزشکی نمیباشد و میتوانید از این معافیت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068