معافیت واریکوسل و شرایط دریافت آن در سال ۱۴۰۰

معافیت واریکوسل و شرایط دریافت آن

معافیت پزشکی واریکوسل چیست؟

معافیت پزشکی واریکوسل دارای چه شرایطی است؟ معافیت پزشکی واریکوسل شامل چه قوانینی است؟ آیا همه ی افراد می توانند از معافیت واریکوسل استفاده کنند؟

در یک تعریف کلی، معافیت ها از جمله قوانین مهمی هستند که از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا صادر شده و برای مشمولین به کار می رود. این قوانین مهم شرایطی را تعریف می کنند که بر اساس این شرایط همانطور که از اسمش نیز پیداست، مشمولین می توانند از رفتن به خدمت سربازی معاف شوند.

می دانید که خدمت سربازی یک دوره ی ۲ ساله است که برای همه افراد ذکور کشور ما در سن ۱۸ سالگی واجب می شود. ولی اگر این مشمولان شرایط گرفتن معافیت را داشته باشند با ارائه مدارک معتبر می توانند برای این امر اقدام کنند.

واریکوسل همانطور که می دانید به بخشی از بیماری های دستگاه ادراری تناسلی در آقایان مربوط می شود. معافیت پزشکی واریکوسل نیز یکی از معافیت هایی است که بسیاری از مشمولین از آن استفاده کرده و معافیت خدمت سربازی خود را از این طریق می گیرند.

شاید یکی از سوال های که برای اکثر مشمولین پیش می آید این باشد که مشمولین متقاضی معافیت پزشکی چگونه می توانند برای معافیت واریکوسل اقدام کنند؟ اقدامات اولیه برای این نوع معافیت سربازی چیست؟ معافیت واریکوسل مانند سایر بیماری ها دارای درجه بندی است؟

مشمولین با داشتن این نوع بیماری باید در چه شرایط قرار داشته باشند تا بتوانند از معافیت واریکوسل استفاده کرده و معافیت دائم پزشکی بگیرند؟ آیا مشکلات موجود در دستگاه ادراری تناسلی آقایون ممکن است منجر به دادن تنها معافیت از خدمات رزمی شود؟

واریکوسل چیست و چه علائم و نشانه هایی دارد؟

آیا برای گرفتن معافیت واریکوسل باید از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتطامی یا همان پلیس + ۱۰ باید اقدامات لازم را انجام داد؟ این سوالات ممکن است به ذهن شما نیز رسیده باشد.

ما در این مقاله سایت مرکز مشاوره آویژه سعی کردیم به تمامی سوالات پاسخ جامع و مفصلی دهیم تا مشمولین بتوانند با این مشاوره معافیت پزشکی به راحتی برای معافیت واریکوسل اقدام کرده و کارت معافیت پزشکی خود را بگیرند.

واریکوسل یک بیماری بسیار شایع در مردان است که به طور کلی در سن ۱۵ تا ۲۵ سالگی برای آقایان اتفاق می افتد. همانطور که می دانید کیسه بیضه علاوه بر نگه داشتن بیضه در درون خود دارای سرخرگ ها و سیاهرگ هایی است که عمل خون رسانی به غده های تناسلی را بر عهده دارد.

اگر عملکرد این سیاهرگ های درون بیضه دچار اختلال شود باعث ایجاد بیماری واریکوسل در آقایان می شود. یعنی سیاهرگ های درون بیضه ها گشاد شده که اصطلاحا به آن شبکه پیچکی نیز می گویند. نشانه های این بیماری شبیه به واریس پا می باشد که می تواند تولید اسپرم را کاهش داده و در مواردی نیز باعث ناباروری آقایان می شود.

واریکوسل چیست و چه علائم و نشانه هایی دارد؟

شرایط دریافت معافیت واریکوسل

شرایط معافیت واریکوسل از مواردی است که مشمولین باید با دقت آن را مطالعه کرده و بر اساس آن برای معافیت پزشکی واریکوسل اقدام نمایند. این نکته را باید به خاطر داشته باشید که بیماری واریکوسل دارای درجه بندی های مختلفی است.

بر اساس قوانین و مقررات بندهای موجود در بخش بیماری های مرتبط با دستگاه ادراری تناسلی آقایان در شرایط و ضوابط سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا شرایط معافیت پزشکی واریکوسل بر اساس درجه بندی متغیر خواهد بود.

در واقع کسانی که شدت بیماری واریکوسل آن ها خفیف تر باشد معافیت دائم پزشکی به آن ها تعلق نخواهد گرفت. در برخی موارد مشمولین فقط معاف از خدمات رزمی خواهند شد. مشمولین باید این نکته را نیز در نظر داشته باشند که انجام کارهای سنگین باعث تشدید بیماری واریکوسل خواهد شد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه معافیت واریکوسل و شرایط دریافت آن در سال ۱۴۰۰ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

افراد پس از جراحی بیضه و رفع مشکل واریکوسل باز هم می توانند از شرایط معافیت واریکوسل برخوردار شود؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم مشمولینی که مشکل واریکوسل آن ها با عمل جراحی رفع شده باشد نمی توانند از معافیت پزشکی واریکوسل استفاده کنند. این افراد تنها می توانند از از خدمات رزمی معاف شوند.

اما در برخی موارد مشمولینی که بیماری واریکوسل دارند و تحت عمل جراحی قرار می گیرند، بعد از مدتی بیماری آن ها عود می کند. در این مواقع باید بگوییم که این افراد می توانند از شرایط معافیت پزشکی واریکوسل استفاده کرده و معافیت دائم پزشکی حود را بگیرند.

برخی از مشمولین به دلیل استفاده از معافیت پزشکی واریکوسل جراحی خود را به تعویق می اندازند. حال این سوال پیش خواهد آمد که عوارض به تاخیر انداختن عمل واریکوسل چه خواهد بود؟ مشمولین باید در نظر داشته باشند که شدت گرفتن این نوع بیماری باعث کوچک شدن بیضه ها و اختلال در عملکرد اسپرم سازی شده و ممکن است باعث ناباروری در آقایان شود.

بنابراین به تعویق انداختن عمل جراحی ممکن است اثرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

جراحی بیضه و رفع مشکل واریکوسل شرایط معافیت واریکوسل

معافیت واریکوسل حین تحصیل

معافیت پزشکی واریکوسل حین تحصیل نیز امکان پذیر خواهد بود. یعنی مشمولینی که برای ادامه تحصیل از معافیت تحصیلی استفاده می کنند اگر به بیماری واریکوسل مبتلا شوند.

این افراد می توانند با ارائه پرونده و مدارک پزشکی مستند از معافیت پزشکی واریکوسل حین تحصیل بهره مند شوند. اما این نکته را نیز باید در نظر داشت که افراد مبتلا به واریکوسل درجه ۱ و ۲ فقط از انجام خدمات رزمی و کارهای سنگین معاف می شوند.

بر اساس ماده قوانین پزشکی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در بخش بیماری های دستگاه ادراری تناسلی آقایان در بند ۳۰ واریکوسل با گرید ۳ را جزو حادترین نوع واریکوسل اعلام کرده است. یعنی مشمولینی که دارای مشکل واریکوسل با گرید ۳ هستند می توانند معافیت پزشکی واریکوسل بگیرند.

البته این نکته را نیز باید در نظر داشت که مشمولینی که واریکوسل آنها درجه ۳ است و تحت عمل جراحی قرار می گیرند، بعد از انجام عمل شش ماه معافیت موقت دارند. اگر بیماری آن ها مجددا عود کند این مشمولین معافیت دائم خواهند داشت. در غیر این صورت این مشمولین فقط می توانند از انجام خدمات رزمی معاف شود.

قانون ۳۹ از مجموعه قوانین معافیت پزشکی

 1. معافیت دائمی برای افرادی که دارای بیماری و نقص عضو هستند.
 2. معافیت موقتی برای کسانی که دارای بیماری های کوتاه مدت بوده و پس از بهبود باید به خدمت سربازی بروند.
 3. معاف از خدمات رزمی برای کسانی که به دلیل بیماری و شرایط خود نمی توانند کارهای رزمی انجام دهند.
 4. گروه آخر کسانی هستند که از سلامت کامل بهره برده و باید به خدمت بروند.

معافیت واریکوسل حین تحصیل

معافیت های مربوط به بخش واریکوسل به صورت های مختلفی به مشمولین داده می شود

شرایط معافیت واریکوسل در افراد مختلف با هم متفاوت خواهد بود. به همین دلیل برای این بیماری نیز قوانین مختلفی صادر شده است. زیرا این نوع معافیت ها بر اساس شرایط مشمول در نظر گرفته شده و هم چنین میزان سلامت جسمی و روحی آن ها مد نظر خواهد بود.

قانون ۳۹ از مجموعه قوانین بیماری های معافیت پزشکی مشمولین را در چهار گروه قرار داده و معافیت های مختلفی را به هر یک از گروه ها اختصاص می دهد.

این چهار گروه به شرح ذیل است:

معافیت واریکوسل گرید ۳

معافیت واریکوسل گرید ۳ به آن نوع معافیتی گفته می شود که مشمول از بالاترین درجه این بیماری رنج می برد. در واقع اگر بخواهیم درجه بندی این بیماری را به طور مفصل توضیح دهیم باید بگوییم واریکوسل در سه درجه مختلف طبقه بندی می شود.

که در اینجا توضیحات کاملی راجع به هر درجه از آن خواهیم داد:

 • نوع درجه ۱: در این نوع گرید حالت گشادی رگ ها فقط در هنگام فشارهای وارده بر شکم و هنگام زور زدن توسط پزشک قابل تشخیص است.
 • نوع درجه ۲: در این نوع گرید بدون هیچ فشار و در حالت ایستاده سیاهرگ ها قابل لمس هستند.
 • نوع درجه ۳: شدید ترین نوع واریکوسل گرید درجه ۳ آن است. در این نوع گرید در حالت عادی و ایستاده وریدها به طور کامل قابل مشاهده است. در واقع مشمولین می توانند مطمئن باشند که معافیت واریکوسل درجه ۳ معافیت دائم پزشکی را به همراه خواهد داشت.
  اما در مورد واریکوسل نوع درجه ۱ و ۲ باید گفت که این بیماری در این دو درجه فقط معافیت از رزم را به دنبال خواهد داشت.

معافیت واریکوسل حین تحصیل

راه دریافت معافیت واریکوسل

راه دریافت معافیت واریکوسل باید قانونی و طبق ضوابط اعلام شده از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا صورت بگیرد. زیرا سازمان نظام وظیفه بسیار سختگیرانه نسبت به ارائه معافیت ها عمل می کند. به ویژه معافیت های پزشکی که در سال های گذشته نیز برخی از بیماری ها از این لیست گسترده حذف شده اند.

این مسئله به دلیل کم شدن سرباز صورت گرفته و قوانین هر از چند گاهی دستخوش تغییراتی می شوند. به همین منظور برای پیگیری قوانین جدید نظام وظیفه و هم چنین اخبار این سازمان باید بسیار پیگیرانه عمل کرد.

مراحل برای دریافت این معافیت بسیار ساده نخواهد بود. زیرا تایید نوع بیماری فرد بسیار مهم بوده و معاینات زیادی باید بر روی مشمولین متقاضی معافیت پزشکی صورت بگیرد. این مراحل اقدام برای شما به طور کامل توضیح داده شده است.

مراحل دریافت معافیت پزشکی برای مشمولین متقاضی بیماری واریکوسل:

 1. مرحله اول دریافت اطلاعات درباره معافیت های پزشکی به ویژه بیماری واریکوسل است.
 2. تکمیل پرونده پزشکی برای ارائه به پزشک اولیه.
 3. تکمیل مدارک مورد نیاز و انجام معاینات اولیه.
 4. تحویل مدارک به پلیس + ۱۰ در این مرحله صورت می گیرد.
 5. در این مرحله مشمول باید درخواست معافیت خود را در سامانه ثبت کند.
 6. پس از دادن درخواست مشمول باید منتظر بررسی درخواست خود از طرف سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا باشد.
 7. دریافت دعوت نامه برای حضور در بیمارستان برای انجام آزمایشات پزشکی و معاینات تخصصی تر.
 8. دریافت گواهی شرکت در کمیسیون پزشکی برای بازبینی و تایید بیماری مشمول.
 9. حضور در جلسه شورای پزشکی.
 10. صدور رأی اصلی شورا توسط پزشکان متخصص.
 11. دریافت کارت معافیت خدمت وظیفه سربازی عمومی.

مدارک لازم برای معافیت واریکوسل

مدارک معافیت واریکوسل مانند سایر بیماری های دیگر در بخش معافیت های پزشکی نیازمند پرونده ی پزشکی است. زیرا برخی بیماری ها در طول زمان شدت بیشتری گرفته و مشمولین برای چند سال با این بیماری ها درگیر بوده اند.

به همین منظور داشتن پرونده پزشکی می تواند کمک بزرگی به مشمولین بکند تا سریع تر مراحل معافیت خود را طی کنند. برخی از این مدارک شامل موارد زیر می باشد که در مرحله ی اول اقدام برای معافیت باید در نظر گرفته شده و نسبت به تکمیل آن ها دقت لازم را داشته باشید.

مدارک لازم برای معافیت واریکوسل

مدارک لازم جهت دریافت معافیت پزشکی واریکوسل

 1. یک قطعه عکس پرسنلی رنگی(۳*۴) با پس زمینه سفید از مشمولین به صورت تمام رخ.
 2. کارت ملی مشمول به همراه کپی از آن.
 3. شناسنامه ی مشمول با کپی از صفحات آن. ( شناسنامه مشمول باید عکس دار باشد)
 4. گواهی پایان تحصیلات به همراه کپی تایید شده آن.
 5. فرم واکسیناسیون مشمول. (فرم شماره ۵)
 6. فرم معاینه اولیه پزشکی. (فرم شماره ۲)
 7. باز کردن حساب بانکی.
 8. فرم وضعیت مشمولان وظیفه عمومی. (فرم شماره ۱)

مشمولین باید این مدارک را آماده کرده و در مراحل اقدام از آن ها استفاده کنند. این مدارک اصلی ترین مدارک مشمول است که باید در جمع آوری و تکمیل فرم های آن دقت لازم را به عمل آورید. زیرا هرگونه اشتباه ممکن است شما را به دردسر بیندازد.

مشاوره معافیت واریکوسل

مشاوره معافیت واریکوسل که یکی از مهم ترین معافیت های زیر گروه بخش پزشکی است، سالانه می تواند بسیاری از مشمولین را از رفتن به خدمت سربازی نجات بدهد. بخش معافیت های پزشکی یکی از پرکاربردترین گروه های معافیت است که هرساله بر اساس آن، درصد زیادی از مشمولان می توانند کارت معافیت خدمت سربازی خود را دریافت کنند.

زیرا تعداد بیماری ها در این گروه بسیار گسترده بوده و قوانین زیادی نیز برای هر یک از آن ها تعریف شده و به تصویب سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا رسیده است. واریکوسل و معافیت آن نیز در بین معافیت های پزشکی بسیار پرمخاطب است. زیرا این بیماری در بین جوانان بسیار شایع بوده و مشکلات زیادی را برای آن ها به وجود می آورد.

این بیماری مردانه در بخش دستگاه تناسلی مرد ایجاد شده و مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت. این بیماری بیضه ی مردان را درگیر کرده و انواع مختلفی نیز دارد. همانطور که می دانید بیضه ی مردان در کیسه ای پوستی نگهداری می شود و دارای سرخرگ ها و سیاهرگ های زیادی هستند که وظیفه یشان خون رسانی به تمام غدد تناسلی است.

زمانی که عملکرد این خون رسانی از طرف سیاهرگ های درون بیضه مختل شود فرد دچار بیماری واریکوسل خواهد شد.

این بیماری شاید به نظر ساده برسد. اما باعث کاهش تولید اسپرم در مردان شده و حتی در شرایط وخیم تر باعث تغییر سایز بیضه و ناباروری در آقایان می شود. پس افرادی که از بیماری های واریکوسل رنج می برند می توانند از معافیت های پزشکی استفاده کرده و کارت معافیت خود را بگیرند.

مشاوره معافیت واریکوسل

سوالات متداول

بیماری واریکوسل در کدام بخش از فهرست بیماری های معافیت پزشکی قرار دارد؟

این بیماری مربوط به بخش بیماری های ادراری تناسلی است.

آیا مشمولینی که نقص عضو دارند باید برای معاینه به بیمارستان بروند؟

خیر. مشمولین دارای نقص عضو واضح، نیازی به معاینه ندارند.

بخش های مختلف در فهرست بیماری های معافیت پزشکی در چند گروه قرار دارند؟

این لیست بیماری ها دارای ۱۷ بخش مجزا است که هر یک از این بخش ها بیماری های مختلفی را در برمی گیرد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره معافیت پزشکی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

معافیت واریکوسل و شرایط دریافت آن در سال ۱۴۰۰

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه معافیت واریکوسل و شرایط دریافت آن در سال ۱۴۰۰

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 369 نظر:
 1. سلام من سرباز هستم واریکوسل گرید ۳ عمل کردم و بهد ۲۰ روز باد فتق آیا از خدمت معاف داعم میشوم مدارک من دیپلم

 2. سلام خسته نباشید من عمل کردم واریکوسلم رو در حین معافیت موقت صادر شده از نظام وظیفه یک َرفه سمت چپ گرید سه بود اما الان بعد از عمل واریکوسل دو طرفه عود کرده که خود سونوگرافی بیمارستان ناجا و پزشک متخصص ناجا گفتن واریکوسل دوطرفه سمت چپ درجه ۳ و بالاتر و درجه خفیف سمت راست عود کرده آیا معافیت از سربازی در کمیسیون صادر می شود؟

  1. سلام. با تشخیص کمسیون پزشکی امکان معافیت وجود دارد در کمسیون شدت بیماری و درمان پذیر بودن یا طول درمان آن هم مورد بررسی قرار میگیرد

 3. با عرض سلام
  من ۶ ماه پیش فهمیدم واریکوسل گرید ۳ دارم..۴ماه پیش عمل کردم ولی الان دوباره عود کرده و گرید ۳
  هست دوباره… الان هم دانشجو هستم… میخاستم بدونم که میتونم حین تحصیل واسه معافیت اقدام کنم یا خیر؟ اصلا معافیت دائم تعلق میگیره یا نه؟
  درضمن توی خود سایت نظام وظیفه واریکوسل جزو معافیت های در حین تحصیل نیست… میخاستم نظر شمارو بدونم.. ممنون

 4. سلام خسته نباشید من الان حین خدمتم و یک بار واریکوسل گرید ۳ گرفتم عمل کردم دوباره عود کرد گرید ۳ هر دو بار سمت چپ دوباره عمل کردم ایا معاف دائم میشوم اقدام کنم ؟

 5. سلام.من سرباز هستم و واریکوسل گرید ۲ عود کرده دارم…خواستم بدونم اگر بعداز عمل بازهم واریکوسل بگیرم معافیت کامل شامل حالم میشه یا نه؟

   1. حتی در صورت برگشت واریکوسل؟عملم انجام شده و در ناحیه عمل همچنان بعد از گزشت ۱۰ روز بی حسی کامل دارم اما بیضه همچنان درد میکنه

    1. سلام. تا ۶ ماه معافیت موقت به شما داده میشود و در صورت عود کردن و عمل دوباره معافیت دائم داده می شود

 6. سلام من سال ۹۶در بیمارستان شهرمون واریکوسل درجه۳ عمل کردم و مدارکش موجوده.الان دوباره عود کرده و درجه۳ هستش..امروز خواستم برای گرفتن معافی اقدام کنم که یک پزشک گفت شما باید عمل اولتون رو حتما در حین خدمت انجام میدادید..لطفا راهنمایی کنید ممنون

 7. سلام من سال۹۶واریکوسل درجه۳ در بیمارستان شهرمون عمل کردم و مدارکش هم موجوده الان باز عود کرده و من وایکوسل درجه ۳دارم باز..امروز برای معافیت از یک دکتر سوال کردم و ایشون گفت که شما باید در حین خدمت عمل میکردید و چون در بیمارستان شهرتون و به صورت خصوصی اینکاررو کردید نمیتونید دنبال کارای معافی بشید خواستم بدونم من الان چیکار کنم ممنون؟

 8. سلام من سال ۹۶واریکوسل گرید ۳پیشرفته داشتم و جراحی کردم الانم دانشجو هستم که دوباره دکتر رفتم میگه گرید ۳ عود کرده نظر چندین دکتر همینه میخواستم‌ببینم الان حین تحصیل میتونم اقدام کنم برای معافیت ؟؟

 9. سلام خسته نباشید
  من واریکوسل گرید ۳ داشتم برج ۹ سال پیش رفتم خودمو معرفی کردم ۶ ماه معاف بهم دادن
  برج ۱ عمل کردم الان دوباره عود کرده گرید ۳
  مدرکم سیکل هست آیا معاف دائم میشوم؟

    1. سلام اگر گرید سه باشد عود کننده باشد وعمل داشته باشید بله معاف دائم میشوید

 10. سلام. من سال ۹۴ عمل جراحی واریکوسل گرید سه انجام دادم. الان بهبود پیدا کرده و عود نکرده دوباره.
  الان درسم تموم شده و میخوام برا سربازی اقدام کنم.
  آیا میتونم از رزم معاف بشم؟؟

  1. سلام آقا معذرت میخوام بنده هم واریکوسل دارم حقیقتا از هرکس پرسیدم گفتن ک واریکوسلشون بعد از عمل عود کرده از شما که الان فرمودید خدا رو شکر عود نکرده میشه بفرمایید چه نوع عملی کردید میکروسرجری یا میکروسکوپی منم واریکوسل دارم آقا ممنون میشم راهنماییم کنید واقعا🙏🙏

 11. سلام. من سال ۹۴ عمل جراحی واریکوسل گرید سه انجام دادم. الان بهبود پیدا کردم. آیا میتونم معاف از رزم بشم؟

 12. سلام من من سال ۹۷عمل کردم گرید سه بود بعد شیش ماه عود کرد رفتم بازم عمل کردم اونم گرید ۳بود بعد عمل خونریزی داخلی کرد الآنم ۱۴۰۰هست سرباز هستم می تونم برای معافیت دایم اقدام کنم ممنون

     1. سلام من الان سرباز هستم و گرید سه داشتم تو پرونده بیمارستان هم هست و ۹۷هم عمل کردم کردم گرید سه بود بعد شیش ماه عود کرد اونم گرید سه بود خونریزی هم کرد الانم سرباز هم و دیگه واریکوسل ندارم معافیت داعم میدن مدارک هم کامل هست

     2. سلام درصورتی که واریکوسل گرید سه دوبار عود کند وامکان بازگشت باشد میتوانید برای معافیت پزشکی اقدام نمایید.

 13. سلام خسته نباشید . من سال ۹۵ واریکوسل گرید ۳ عمل کردم . بعد از پنج سال عود کرده گرید۱ هست آیا معاف داعم میشم . درد در ناحیه کشاله دارم . ناباروری هم ایجاد شده .

 14. سلام خدمت شما وقت بخیر بخشید من قبلاً عمل واریکوسل گرید ۳ داشتم در اواخر سال ۹۷ عمل کردم و سال ۹۹ رفتم‌ سربازی الان هم مشکل واریکوسلم عود کرده و من مجبور شدم که باز عمل کنم آیا من میتونم از معافیت پزشکی کامل سربازی برخودار بشم ؟؟؟
  با تشکر فراوان

 15. سلام خسته نباشید بخشید من قبلاً آخر های سال ۹۷ عمل واریکوسل گرید ۳ جراحی کردم سال ۹۹ رفتم سربازی الان هم در حال خدمت سربازی هستم که بازی این مشکلم عود کرده با همون گرید ۳ من باز عمل کردم آیا میتونم از معافیت پزشکی کامل بر خوردار بشم یا نه باتشکر فراوان از شما

 16. سلام من واریکوسل گرید۳ دارم و درحال خدمت هستم وبه تازگی متوجه شدم وهمچنین دیکس کمر و کمی مشکل عصبی هم دارم ایاامکان معافیت من وجود دارد

  1. سلام باید دقیق تر بیماری های شما مورد بررسی قرار بگیرد اما معافیت از رزم برای شما قطعی هست

 17. سلام.من وارکوسل درجه دو دارم.اگه ابتدا جراحی کنم و بعد درخواست اعزام بدم فقط ۶ ماه مرخصی پزشکی میگیرم یا از رزم هم معاف میشم؟

  1. سلام در صورتی که واریکوسل درجه ۳ بعد از عمل و عود داشته باشید معافیت میگیرید.

 18. سلام وقت بخیر
  من واریکوسل گرید دارم
  مدرک کارشناسی پرستاری هم هستم
  آیا با این مشکل پزشکی میتونم معاف کامل بشم؟!

 19. سلام من الان سربازم و واریکوسل گرید ۳ دارم عمل هم نکردم پزشک معالجم گفته باید عمل کنم بیضه ام خیلی کوچیک شده الان باید از کجا شروع کنم دنبال کارای مافی برم ایا منو ماف دایم میکنن؟

 20. سلام
  من واریکسل گرید ۳ دارم هنوز عمل نکردم
  مدرک تحصلیمم کارشناسی پرستاریه
  آیا اگر اقدام کنم معاف داءم میشم؟!

 21. سلام وقت تون خوش
  من عمل واریکوسل گرید ۳ طرف چپ را داشتم و بعد دوسال عود کرده برخی از پزشکان میگن عود درجه دو هست و برخی میگن درجه ۳ هستش و همچنین بعد اون عمل بخاطر فشار کارم فتق اینگوئینال سمت راست هم دارم که پزشکان تائید کردند.

  من تازه فارغ التحصیل کارشناسی ارشد شدم با این شراسط بنده معاف دائم هستم طبق قانون یا خیر؟

 22. سلام من واریکوسل گرید۳داشتم بعدچندسال دکتر شناسایی کرده گرید۲شده و سربازم ایا برم شورا معافیت داعم مییگیرم؟!

  1. سلام اگر گرید دو باشد خیر. گرید سه همراه با عود معافیت دائم میگیرد.

  2. سلام وقتتون بخیر
   من بیضه سمت راستم به دلیل پیچش تخلیه شده.الانم بیضه سمت چپم دچار واریکوسل درجه سه شد و چند روزی میشه که عمل کردم.دچار ناباروری هم شدم،می خواستم ببینم با توجه به تک بیضه بودن معاف میشم یا خیر؟

     1. سلام نوع گریدرو اشتباه ذکر کردید میتوانید بامشاوران ما تماس بگیرید

 23. سلام من واریکوسل داشتم عمل کردم .الآن دوباره عود کرده و من دانش آموز هستم وهنوز دیپلم نگرفتم. میتونم اقدام کنم برای معافیت؟

 24. سلام من واریکوسل داشتم عمل کردم .الآن دوباره عود کرده و من دانش آموز هستم وهنوز دیپلم نگرفتم. میتونم اقدام کنم برای معافیت؟

 25. سلام ضمن خسته نباشید
  من در سال ۹۲ واریکوسل شدید در بیمارستان تامین اجتماعی عمل کردم
  الان ۲۳ سالم میباشد و برای معافی اقدام کردم
  مثل اینکه عود کرده و سونوگرافی واریکوسل گرید ۲ با ریفلاکس مختصر نشان داده است.
  ایا معاف دائم میشود یا معاف از رزم؟!؟
  بیمارستان مهم است؟!؟

 26. سلام ضمن خسته نباشید
  من در سال ۹۲ واریکسل گرید شدید عمل کردم در بیمارستان تامین اجتماعی
  الان برای معافیت واریکوسل اقدام کردم و بررسی دکتر نشان داد عود کرده با درجه گرید ۲ و ریفلاکس مختصر
  ایا معاف از رزم میشوم با دائم؟!
  بیمارستا مهم است کجا عمل کرده باشیم؟؟
  ممنونم از شما

 27. سلام وقت بخیر
  توی کامنت‌ها گفتید که بعد از عمل اگه عود کنه معاف میکنن ولی توی مطل نوشتید مشمولین می توانند مطمئن باشند که معافیت واریکوسل درجه ۳ معافیت دائم پزشکی را به همراه خواهد داشت. کدوم درسته؟

 28. آیا حین تحصیل میشه برای معافیت پزشکی بیماری واریکوسل اقدام کرد و مشکلی برای تحصیل پیش نیاد؟

 29. سلام ، من سال ۹۲ وقتی ۱۵ سالم بوده واریکوسل گرید ۳ داشتم، عمل واریکوسل تو بیمارستان خصوصی(بیمارستان تهران) انجام دادم الان دوباره عود کرده و گریدش هم ۳ میباشد و توسط پزشک های مختلف تایید شده گریدش، میخواستم ببینم نظام وظیفه قبول میکنه عمل جراحی رو یا حتما باید تو بیمارستان دولتی یا نظامی باشه؟و این که چون اون زمان مشمول نبودم این عمل قبول هست یانه ممنون میشم جواب بدین.

     1. سلام ، من سال ۹۲ وقتی ۱۵ سالم بوده واریکوسل گرید ۳ داشتم، عمل واریکوسل تو بیمارستان خصوصی(بیمارستان تهران) انجام دادم الان دوباره عود کرده و گریدش هم ۳ میباشد و توسط پزشک های مختلف تایید شده گریدش، میخواستم ببینم نظام وظیفه قبول میکنه عمل جراحی رو یا حتما باید تو بیمارستان دولتی یا نظامی باشه؟و این که چون اون زمان مشمول نبودم این عمل قبول هست یا نه سوالم اینه بیمارستانی که برای بار اول توش عمل کردم خصوصیه مورد تایید نظام وظیفه هست یا خیر و این که اون زمان مشمول سربازی نبودم ۱۵ سالم بوده الانم عود کرده گریدشم ۳ هست

     2. سام. اعطای معافیت پزشکی توسط تیم سازمان نظام وظیفه بررسی میشود و در صورت تایید بیماری معافیت صادر میشود.

 30. سلام بنده واریکوسل گرید ۳ دارم جراحی هم نکرده ام آیا مشمول معافیت دائم میشوم؟

 31. سلام بنده یکبار واریکوسل عمل کردم الان دوباره عود کرده گرید ۲ همچنین دوتا فتق کشاله ران هم دارم؟ آیا معافیت داره؟

  1. با سلام اگر عمل کردید لابد گرید سه بودید. گرید سه در صورت عود معافیت دائم میگیرد.

  2. سلام وقتتون بخیر ، من واریکوسل بسیار شدید دارم ( گرید ۳) و دکتر گفته سریع باید عمل شی آیا معافیت دائم تعلق می‌گیرد یا باید عمل شم بعد ۶ ماه شورای پزشکی نظر بده ( مدرکمم دیپلم )

 32. سلام.من واریکوسل درجه ۳ داشتم ۹ ماه پیش عمل کردم…اقدام به معافیت کردم…رفتم بیمارستان ناجا سونوگرافی گرفتن دوباره عود کرده شده درجه ۲
  ولی فقط معاف از رزم زدن واسم
  طبق قانونی که من موندم باید معاف شم درسته؟

  1. سلام
   گرید ۳ در صورت عود معافیت دائم به همراه دارد اما گرید ۲ معافیت از رزم میشود

 33. با سلام، بنده به تازگی برای دیسک کمر و واریکوسل اقدام کردم و دو هفته آینده شورای پزشکی تشکیل میشود. برای دیسک گفتن که از نوع شدیده و واریکوسل سمت چپ رو هم گفتن درجه ۳ هستش. سوالی که داشتم ازتون این بود که الان با توجه به واریکوسل درجه ۳ من رو معاف دائم میکنن؟ یا معاف موقت میدن برای عمل جراحی؟

   1. سلام
    من دانشجوی کارشناسی ارشدم
    سال ٩٧ به واریکسل گرید ٣ مبتلا شدم و عمل کردم ولی الان دوباره عود کرده ایا میتونم برای معافیت دائم تلاش کنم؟

 34. سلام ، کل روند انجام معافیت پزشکی دائم در شهرستان ها حدودا چند روز طول میکشه؟

 35. سلام من ۵ سال پیش عمل واریکوسل گرید سه انجام دادم . بعد از پنج سال دکتر بهم گفت عود کرده ولی خفیفه . اما مشکل ناباروری ایجاد شده . آیا معاف داعم میشم .

  1. با سلام ،امکانش خیلی کم است اما ناممکن هم نیست.
   هدف برای معافیت دائم عود شدید است.

 36. سلام خسته نباشید من واریکوسل گرید سه دارم ۵ سال پیش اقدام کردم جراحی شدم ولی الان عود کرده ولی خفیفه و ریفلاکس وجود داره اما مشکل ناباروری ایجاد شده . آیا معافیت داعم میگیرم .

  1. با سلام ،امکانش خیلی کم است اما ناممکن هم نیست.
   هدف برای معافیت دائم عود شدید است.

 37. سلام وقتتون بخیر
  من واریکوسل شدید سمت چپ گرید ۳ دارم
  و سمت راستمم گرید ۲
  و الانم سربازم امکان اینکه معاف بشم از خدمت هست یا ن؟

 38. با سلام
  بنده سال ۹۳برای معافیت پزشکی اقدام کردم چون گرید یک بود پروندم رو در کمیسیون رد کردن و الان گرید ۳ را دارم ولی دانشجو هستم سوالم این است که آیا الان که در حین تحصیل هستم میتونم برای معافیت پزشکی اقدام کنم ؟

  1. سلام با توجه به نوع بیماری شما پاسخ متفاوت خواهد بود. برای دریافت پاسخ دقیق با مشاورین آویژه در ارتباط باشید.

 39. سلام بنده واریکوسل گرید سه داشتم در بیمارستان میلاد تهران عمل کردم و بعد از پنج سال عود کرده ولی درد ندارم . میخواستم ببینم میتونم معاف داعم بگیرم یا حتما باید تو بیمارستان نظامی عمل میکردم تا مشمول معافیت بشم .

 40. سلام من همسرم گرید۳داشت وعمل کرد درسش تمام شده مدرک کارشناسیش هم چندماهه آمادست.اینکه بلافاصله بعد اتمام تحصیل اقدام به سربازی نکرد غیبت میشه؟آیامعافیت شاملش میشه؟اگه اره چطور باید اقدام کنه؟واگه معافیت شاملش نشد مجبورمیشه بره؟

  1. با سلام تا یکسال بعد تحصیل هم تایم ومعافیت دارد .از پلیس +۱۰ استعلام بگیرید اگر غیبت نداشت معافیت میگیرد.

 41. سلام آیا واریکوسل گرید ۳ از خدمت سربازی معاف میشوند هنوز عمل نکردم یه ماه پیش رفتم دکتر گفتن باید عمل بشی

 42. سلام من دیپلم دارم حدود ۶ ماهی ام هست ک از سن قانونی سربازیم گذشته واریکوسل ۲ داشتم الانا درد بیشتری دارم اگه ب پزشک مراجعه کنم و شماره ۳ باشه از خدمت معافم یا فقط معاف از رزمم؟

  1. سلام.در صورت داشتن حتی یک روز غیبت از هیچ معافیتی نمیتوانید استفاده کنید.برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 43. سلام روزتون بخیر؛
  من واریکوسل گرید ۳ داشتم بیمارستان میلاد جراحی کردم و عود کرد به درجه ۳، نظام وظیفه قبول نکرد ۶ ماه وقت داد باز جراحی کنم الان بیمارستان نظامی جراحی کردم و بازهم عود کرده واریکوسل سمت چپ گرید ۳ و سمت راست گرید ۱ دارم، میتونم معافیت دائم بگیرم؟

  1. سلام شرایط شما باید بیشتر بررسی شود احتمال زیاد بله میتوانید
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 44. سلام من در ایام طول خدمت واریکوسل گرید ۳
  داشتم و عمل کردم و برای معافیت کاری انجام ندادم در این تاریخ عمل ۹۹٫۹٫۲۵٫٫ ایا راهی هست برای معاف شدن

  1. سلام شرایط شما باید بیشتر بررسی شود برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید
   بطور کلی باید کمیسیون پزشکی تایید کند

 45. سلام و خسته نباشید
  ببخشید من واریکوسل دوطرفه گرید ۳ عمل کردم حدود ۳ سال پیش تو بیمارستان دولتی.الان به نظرتون معافیت تعلق میگیره یا باید مکان عمل رو نظام وظیفه تعیین کنه.

 46. سلام خسته نباشید
  من واریکوسل درجه ۳ دارم و تقریبا ۲ سال از درسم باقی مونده در کارشناسی ارشد.
  میتونم اقدام کنم برای معافیت در حالی که دانشجو هستم؟

 47. سلام من واریکوسل گرید سه عمل کردم و دانشجو ام. خاستم بپرسم اگه برای معافیت دائم اقدام کنم بعدا برای آزمون استخدامی دچار مشکل نمیشم؟؟!! اخه کسایی ‌ک معافیت پزشکی میگیرن در ثبت نام آزمون های استخدامی نمیتونن شرکت کنن و ب مشکل میخورن. میشه کامل راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   با سلام برای چه مدرکی میخواهید؟مجوز مطب خیر مجوز مهد بله

 48. سلام و خسته نباشید میشه بگید درچه صورتب نباید عمل واریکسل گرید۳ سمت چپ رو انجام داد؟یا بهتره بگم چه مشکلی اگه داشته باشیم اصلا نباید این عمل رو انجان داد و خطر ناکش میکنه؟!

  1. سلام دوست عزیز
   سوال شما پزشکی است ولی اگر از لحاظ نظام وظیفه میپرسید گرید ۳ واریکسل عمل شده ۸۰درصد به معافیت می انجامد .

 49. با سلام و خسته نباشید،میشه لطفا بگید در چه صورتی به هیچ عنوان نباید عمل واریکسل رو انجام داد یا بهتره بگم اگه چه مشکلی داشته باشیم این عمل رو خیلی خطر ناک میکنه و نباید انجامش بدیم؟

  1. سلام دوست عزیز
   سوال شما پزشکی است ولی اگر از لحاظ نظام وظیفه میپرسید گرید ۳ واریکسل عمل شده ۸۰درصد به معافیت می انجامد .

   1. سلام من واریکوسل سمت چپ گرید ۳داشتم الان ۹روزی میشه در بیمارستان الغدیر تبریز عمل کردم ودر استعلاجی هستم میخواستم بدونم می‌توانم معافیت داءم بگیرم ؟و اگر میشه چجوری اقدام کنم .ممنون

 50. سلام اگه کسی واریکوسل گرید سه داشته باشه و شیش ماه معاف موقت تعلق بگیره برای عمل، ولی طی شیش ماه عمل نکنه نتیجه چی میشه باید بره سربازی یا معاف داعم بهش میدند؟

  1. سلام باید خدمت سربازی را شروع کنند در غیر این صورت غیبت خواهند کرد.

 51. سلام من واریکوسل عمل کردم الان دوباره عود کرده وهنوز برای سربازی اقدام نکردم پزشک هم گفته دوباره حتما باید عمل شوی چی کار کنم

  1. سلام در رابطه با معافیت واریکوسل باید اطلاعات دقیق تری بیان میشد اما به صورت کلی با توجه به اینکه واریکوسل شما بعد از عمل عود کرده است معاف دائم خواهید شد.

 52. سلام خسته نباشید . من واریکوسل خیلی شدید گرید سه دارم .و هیچ اقدامی برای درمان نکردم حدود چهار پنج ساله ک این عارضه رو دارم . آیا میتونم معاف بشم بعد عمل کنم یا باید عمل کنم دوباره عود کنه بعد معافیت‌تعل بگیره ؟ اخه میخام اقدام به درمان کنم اگرمعافیت میدن بهم اول برم سراغ کارهای معافیت

  1. سلام. واریکوسل گرید ۳ شامل معافیت می شود اما تمام این شرایط شما و درمانتون باید بررسی شود.

 53. سلام وقت بخیر خسته نباشید
  بنده سال ۹۱ رفتم سربازی و ب علت مشکل‌های خانوادگی مجبور به ترک خدمت شدم.
  سال ۹۵جراحیه واریکوسل دو طرف انجام دادم.
  سال ۹۹جراحیه فتق اینگواینال و واریکوسل چپ انجام دادم.و سمت راستو جراحی نکردن فعلأ.میتونم برگردم نظام درخواست معافیت بدم؟؟؟ آیا معافیت میدن؟

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به اینکه واریکوسل شما عود کرده است معاف دائم خواهید شد.

 54. سلام من سال ۹۷ واریکوسل عمل کردم،یک ماه پیش در یگان مشخص شد که واریکوسلم با گرت ۳ دوباره عود کرده،آیا من معاف کامل میشوم اگر که میشوم میتونم قبل از معاف شدن در خود بیمارستان نظام عمل کنم؟؟؟
  مدرکم هم دیپلمه

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت تایید بیماری از بهداری تاییدیه گرفته و در حین خدمت اقدام کنید.احتمال معافیت دارید

 55. با سلام
  بیضه نزول نکرده سمت راست داشتم و در نوزادی عمل کردم، بیصه سوخته بود
  در سال ۹۶ واریکوسل گرید۳ عمل کردم ( در مرکز خصوصی) و الان عود کرده
  و در حالت ایستاده قابل مشاهده هست
  با توجه به این دو مورد آیا معافیت دائم دارم !؟

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به مدرک تحصیلی و شدت آن توسط پزشک متخصص تعیین میشود

 56. سلام
  من در سوم راهنمایی ترک تحصیل کردم
  و در طرف چپم واریکوسل در حد بزرگی دارم
  و چهار سال پیش معاینه کردم ولی گفتن خفیف هس
  ایا میتواند در طول چهار سال شدید شود تا به حال معاینه نکرده ام نمیدونم شدید هست یا نه شرایط را توصیف میکنید بی زحمت

 57. دکتر اگر تو خدمت سربازی هم عمل کند و استعلاجی بگیرد دوباره معافیت موقت میدهد
  یا برای معافیت دایم اقدام کند بهش میدن این من درجه ۳ بوده عمل کردم دوطرف و یکیش ۲

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به شدت آن و مدرک تحصیلی بررسی میشوید . برای بررسی دقیق با مشاورین تماپس بگیرید

 58. سلام من الان درحال خدمتم ۲ ماه ک رفتم
  عمل واریکوسل انجام دادم سمت چپ درجه ۳ بوده و راست درجه ۲ بوده دوطرف عمل کردم
  الان میخام اقدام ب معافیت دایم کنم چطوریه راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به شدت آن و مدرک تحصیلی بررسی میشوید . برای بررسی دقیق با مشاورین تماپس بگیرید

  2. معافیت پزشکی سلام‌ من واریکوسل گرید ۳ داشتم عمل کردم الان عود کرده گرید ۳ هس مدرکم سیکل هس آیا معافیت دائم میگیرم

  3. سلام من واریکوسل گرید ۳ داشتم ۶ ماه معاف دادن عمل کردم الان عود کرده گرید ۳ هس مدرکم ام سیکل هس آیا معافیت دائم میگیرم

 59. سلام من عمل واریگسل درجه ۳ انجام دادم الان ۵ ماه هس ک از عملم گذشته ایا میتونم دارو نیروهای مسلح بشم اگ جواب بدین ممنون میشم

 60. سلام وقت بخیر
  من سال ۹۷ واریکوسل گرید۳ داشتم وعمل کردم الانم عود کرده شده ۲/۸۸ درجه آیا معافیت دائم میگیرم

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت عود کردن مجدد با توجه به مدرک تحصیلی امکان دارد

   1. سلام.من واریکوسل گرید ۳ داشتم عمل کردم.الان دوباره عود کرد.
    برای معافیت باید هردو بیضه مشکل داشته باشه ؟؟

 61. سلام وقت بخیر تقریبا دو سال پیش تو مدرسه سال ۹۷ واریکوسل گرید ۳ داشتم و عمل کردم والان عود کرده تقربیا ۲/۸۸درجه رسیده چون درس میخوندم زیاد دنبالش نرفتم والان میخوام برم خدمت …..آیا معافیت دائم میتوانم بگیرم …..

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت عود کردن احتمال معافیت بالاست .با توجه به مدروک تحصیلی شما بررسی میشود

 62. سلام وقتتون بخیر من بیماری واریکسل شدید دارم درخواست دادم بهم شش ماه معافیت دادن رفتم توی یک بیمارستان دولتی‌ عمل کردم ولی متاسفانه بیماریم دوباره عود کرده. آیا معاف میشم یا دوباره باید عمل کنم چون دکتر هم گفتن عمل دیگه اگه انجام بدم احتمال ناباروریتون وجود داده و دیگه قبل از ازدواج عمل نکنید. خواهشا راهنمایی کنید که چه مدارکی دیگه لازم دارم که من رو معاف کنن

 63. سلام من از کودکی واریکوسل دارم یک سال پیش رفتم دکتر گفت واریکوسل درجه ۳ داری
  من عمل کردم الان بیش از یکسال گذشته نمیدونم واریکوسلم خوب شده یا برگشته
  حالا دوتا سوال دارم
  ۱ اگه برگشته باشه معاف دائم میشم یا میگن دوباره باید عمل کنی (در بیمارستان تامین اجتماعی عمل کردم مورد تایید هست؟)
  ۲ باید قبل از رفتن به کمیسیون پزشکی باید دوباره سونوگرافی بدم یا خودشون میفرستن؟؟
  ممنون میشم اگه منو از ابهام خارج کنید🙏

  1. سلام دوست عزیز
   با پرونده پزشکی خود اقدام کنید بستگی به شدت و مدرک تحصیلی دارد

 64. سلام
  من واریکوسل گرید سه دارم بعد از عمل در صورت بهبودی بهم معارف از رزم تعلق میگیره ؟

 65. سلام خواستم یه سوال بپرسم خدمتتون من الان ۴ ماهه که سربازم رفتم بیمارستان بهم گفتن واریکوسل درجه ۳ داری نیاز به عمل داری خواستم بپرسم چقدر استعلاجی بهم تعلق میگیره؟

  1. سلام دوست عزیز
   یک ماه .سپس معاف از رزم میشوید. استعلاجی باید به تایید یگان برسد

 66. سلام بنده دو سال پیش عمل وریکوسل انجام دادم الان عود کرده و تبدیل به واریکوسل درجه ۳ شده در حال حاضر دانشجو هستم می خواستم بدونم اگر انصراف از تحصیل بدم و برای سربازی اقدام کنم برام معافیت دائم صادر میشه یا نه؟

 67. سلام من ۲۵ سالمه. ۴ سال پیش بیضه ام درد شدید گرفت رفتم سونوگرافی گفت واریکوسل داری بعد از چند روز دردش ساکت شد دیگه هیچ اقدامی نکردم برای درمان. الان دوماه خدمتم دوباره درد گرفته ، اگه اقدام کنم میتونم معافیت دائم بگیرم ؟
  اگه نابارور شده باشم معاف دائم میشم ؟
  آیا میشه عمل نکنم تا معافیت دائم بگیرم بعد عمل کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت مشکل و صدور رای از نظام وظیفه باید برای درمان اقدام کنید و در صورت مقاومت به درمان معافیت در بر دارد

 68. سلام خسته نباشید.من عمل واریکوسل انجام دادم میخواستم بدونم بعد از بهبودی کامل میتونم استخدام بشم؟؟و اینکه آیا مانعی ندارد؟؟

  1. سلام عمل جراحی واریکوسل منع استخدام داره داداش و همچنین اگه جراحی هم نکنی باز هم منع استخدام داره کلا اگه واریکوسل داری نمیتونی جای عملیاتی استخدام بشی و خیلی راحت میفهمن این مشکل رو من خودم داغ این مشکل رو دیدم

 69. سلام خسته نباشید من واریکوسل گرید سه داشتم بیمارستان عمل جراحی انجام دادم الان باز عود کرده شده گرید سه میتونم برای معافیت اقدام کنم یا باید بیمارستان مدنظر نظام وظیفه باشه؟

  1. سلام آیا شما میتونید بچه دار بشید ؟ منم مبتلا هستم و چهار ساله که دارم ولی تازه متوجه شدم که بیماری هست و خیلی نگرانم

 70. سلام
  من واریکوسل گرید۲ داشتم که عمل کردم و مشکلم حل شد اما الان به پیرونی هم مبتلا شدم.
  با این ۲تا مشکل میتونم معافیت دائم بگیرم؟؟؟،

 71. سلام
  یه سوال متفاوتی که نسبت به سوالات دوستان دارم اینه که بنده واریکوسل گرید ۳ داشتم و چند سال پیش عمل جراحی انجام دادم،و خداروشکر تا الان عود نکرده و چون موقع عمل دانشجو بودم و معافیت تحصیلی داشتم تا به حال هیچ اقدامی برای نظام وظیفه نکردم،در آخر اینکه الان که میخوام برم خدمت میدونم که معاف دائم نیستم و اما حالا برای معاف از رزم گرفتن باید چه اقداماتی لازمه که انجام بدم؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 72. سلام
  من برای واریکوسل اقدام کردم ۶ ماه معافیت موقت بهم دادن تا عمل کنم اول این که اگر من الان عمل کنم و مثلا تا یک ماه دیگه عود کنه همون موقع باید اقدام کنم یا باید صبر کنم تا ۶ ماهم تموم بشه ؟
  دوما من از تهران اقدام کردم ولی میخوام اصفهان عمل کنم اگه تو بیمارستان مظامی اصفهان عمل کنم نظام وظیفه تایید میکنه ؟
  سوما آیا میتونم بلافاصله بعد از نظر شورا اقدام کنم یا باید صبر کنم نامه برام بیاد ؟

  1. سلام
   باید در بیمارستان مشخص شده از سوی نظام وظیفه تحت درمان قرار بگیرید و پیگیر درمان در مدت مشخص باشید

 73. سلام من واریکوسل گرید ۳ داشتم ک سال ۹۷ عمل کردم در بیمارستانی ک مورد تایید نظام وظیفه بوده .بعد اینکه الان ۲ سالی ازش میگزره ..بخوام کاری سنگین انجام بدم یا زیاد رانندگی کنم درد میگیره و مجبور میشم مسکن بخورم .بعد این من سمت چپ رو عمل کردم و الانم سمت راست هم واریکوسل خفیف دارم.کمیسیون پزشکی رفتم گفتن ک یک ماه دیگ نظام وظیفه باهام تماس میگیره..بنظرتون معافیت دائم میتونم بگیرم یا ن؟؟؟بعد این ک خلاصه پرونده عملم رو از بیمارستان گرفتم و بهشون ارائه دادم..

  1. سلام
   در صورت تشخیص کمیسیون به بازگشت مجدد در طول خدمت معافیت داِم در غیر اینصورت معاف رزم.

 74. سلام ببخشید بنده وارکوسل درجه ۳ دارم و دکتر ارولوژی و دکتر جراحی عمومی تایید به عمل کرده و دارای ازمایش و سنو گرافی که واریکوسل نوع ۳ را تایید میکند ایا بنده معاف داعم میشوم

 75. با سلام
  وریکوسل گرید ۲ در صورت عود دوباره بعد از عمل منجر به معافیت دائم میشه؟

  1. سلام بستگی به شدتش داره ولی شما می توانید مدارک معتبر را جهت بررسی به سازمان نظام وظیفه تحویل دهید

 76. با سلام
  وریکوسل گرید ۲ درصورتی که عمل بشه و دوباره عود کنه میتونه منجر به معافیت دائم بشه؟

  1. سلام بستگی به شدتش داره ولی شما می توانید مدارک معتبر را جهت بررسی به سازمان نظام وظیفه تحویل دهید

 77. سلام من واریکوسل گرید ۳ دارم و تازه برای سربازی اقدام کردم. ۵ سال پیش عمل کردم و دوباره عود کرده و دوباره گرید ۳ هست. میخواستم بدونم این عملی که انجام شده اگر توی بیمارستان خصوصی انجام شده باشه معتبره؟ و الان که عود کرده معافیت دائم شامل من میشه؟ (با توجه به اینکه برای ۵ سال پیش بوده عملم و اینکه در بیمارستان خصوصی عمل شدم) ممنون

  1. سلام معافیت موقت تعلق میگیرد به احتمال زیاد شما باید مدارک معتبر ارائه دهید

 78. با سلام خدمت کاربر محترم و تمامی دوستان:
  بنده ۲۲ سال سن دارم و سال ۹۷ بود که برای مشکل واریکوسلم برای معافیت سربازی اقدام کردم دی ماه سال ۹۷ بود که کارت معافیتم رسید دستم و از اون به بعد یه سری مشکل برام پیش اومد که مدتی رو درگیر اون مساعل بودم خلاصه زیاد پیگیر و متوجه کم و کیف کارت پایان خدمتم نبودم……
  مدتی از جریان صدور کارت معافیت سربازی من گذشت تا تصمیم به ثبت نام گواهینامه رانندگی دنده اتومات گرفتم….
  منتها زمانی که برای ثبت نام گواهینامه رفتم منو نپذیرفتن و گفتن چون معافیت پزشکی داری باید بری به مرکز نظام وظیفه(ساکن مشهدم)….
  رفتم اونجا و پیگیر شدم بعد بهم گفتن شمارو اصلا بخاطر مشکل واریکوسلت معاف نکردن بلکه بخاطر تشنج معاف شدی!
  این در حالی است که من اصلا و ابدا در طول ۲۲ سال زندگیم هیچ تشنجی نداشتم و به غیر از مشکل واریکوسلم مشکل دیگه ای ندارم…
  میخواستم برم نظام وظیفه کمی باهاشون صحبت و سر و صدا کنم ولی گفتم اول از راهنمایی دوستانه شما خوبان هم بهره ببرم…
  الان بخاطر سهل انگاری سازمان پزشکی نظام وظیفه که به اشتباه برام مشکل تشنج رد کردن دوتا موقعیت شغلی دولتی و اخذ گواهینامه رانندگی حداقل برای مسافرکشی یا تفریح و… رو از دست دادم!
  چیکار کنم با این اوضاع؟!
  ناگفته نمونه که همچنان مشکل واریکوسلم پابرجاست و شدید تر هم شده.

  1. سلام شما باید ابتدا درخواست کمیسیون پزشکی کنید و همراه با مدارک معتبر پزشکی مراجعه کنید. بعد از آن باید توسط کمیسیون نظام ادعا شما تایید شود.

 79. با سلام خدمت شما
  ببخشید بنده در حال خدمت هستم و من دارای واریکوسل گرید ۴ چپ عود شده می باشم که سال ۸۹ در یک بیمارستان عمومی عمل کرده بودم و در آموزشی عود کرده و به این درجه رسیده، و من در تبریز توسط دکتر اورولوژی معاینه و به کمیسیون معرفی شدم که در کمیسیون تشکیل شده در تبریز نظر شورا بر این شد که بنده برای تعیین تکلیف خدمتی به بیمارستان خانواده تهران اعزام گردم
  تمام اعضای شورا برگه را امضاء کردند ولی رییس بیمارستان در تبریز مخالفت کرده و بنده را معاف از رزم کرد
  من یک بار اعتراض دادم و پروسه به همین ترتیب طی شد و باز هم رییس بیمارستان امضاء نکردند و نظر قبلی را داشتند.
  چه کاری میتونم انجام بدم؟ در حالی که بنا به آیین نامه معافیت به من تعلق میگیرد؟

 80. سلام وقت بخیر
  واریکوسل خوش خیم دارم و بیضه چپم رو درگیر کرده
  اگر دکتر بگه عمل لازمه و عمل کنم معافیت از رزم میتونم بگیرم؟ محصلم در حال حاظر در مقطع کارشناسی

 81. سلام
  من تازه فارغ التحصیل شدم و یکسال معافیت از نظام دارم، واریکوسل گرید ۲ دارم، میخوام اقدام کنم واسه خدمت سربازی…میخواستم ببینم به نظرتون بهتره که قبل سربازی اقدام به عمل کنم و یا در حین خدمت سربازی عمل کنم؟ شامل ۶ماه معافیت موقت میشه؟ و در اینصورت ۶ماه جزو خدمت حساب میشه؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز اگر حین خدمت اقدام کنین جزو خدمتتون محسوب نمیشه.

 82. سلام من یک ماه پیش واریکوسل گرید ۳ سمت چپ رو عمل کردم ، الان اگه عود کنه میتونم معاف دائم شم ؟
  تو سایت نظام وظیفه نوشته قبل از عمل باید به تایید شورای پزشکی برسه ؛ آیا درسته؟ و اگه انجام نداده باشیم؟

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز اگر عود بکنه و گرید سه بشه بله دائم داره

 83. سلام من واریکوسل درجه ۴ دارم و رگ ها کاملا از دور مشخصه آیا میتوانم معافیت تمام بگیرم

  1. باسلام اگر قبلا عمل کردید و الان عود کرده بله. در غیر اینصورت فقط معاف از رزم میشین

   1. سلام من ۵ ساله واریکوسل بیضه سمت چپ دارم نوع قوی ترینش هست کار سنگین یا پیاده روی زیاد میکنم درد میگیره الانم میخوام اقدام کنم برایه خدمت سربازی معافیت تعلق میگره یا نه.

 84. سلام
  ببخشید من از معافیت تحصیلی استفاده می کنم
  اگر الان حین تحصیل واسه مافیا واریکوسل اقدام کنم و تشخیص شورا عمل جراحی باشه ،شش ماه معافیت موقت انجام عمل برای من نیز اعمال میشه یا فقط واسه سربازان حین خدمت هستش؟یعنی این شش ماه از مدت سربازی من کم میشه یا نه؟؟؟
  خیلی ممنون

  1. باسلام معافیت موقت قبل از خدمت ارتباطی به این مساله ندارد که تایم خدمت را کم کند. فقط تاریخ اعزام به تعویق میافتد. ضمنا اگر کسی حین خدمت عمل کند ققط دو هفته از خدمتش کسر میشود نه ۶ ماه

 85. سلام ، ببخشید من بیضه سمت چپم گرید ۳ هست و سمت راست گرید ۲ الان چقدر امکان داره معاف دائمی بگیرم
  با تشکر

  1. سلام وقت بخیر
   افرادی که واریکوسل گرید سه دارند و بیماری آنها بعد از جراحی عود میکند از معافیت دائم برخوردار خواهند شد.

   1. سلام ببخشید خیلیا میگن عود کنه و خیلیای دیگه میگن اگر عود کنه و گرید ۳ باشه ؟؟‌کدومش درسته عزیز؟؟؟ گفت:

    واریکوسل

    1. سلام دوست عزیز
     گرید ۳ به شرط تشخیص پزشک عمل شود و در صورت برگشت این مورد یا تشخیص به برگشتن نوع معافیت مشخص میشود

 86. سلام علیکم.
  اگر کسی واریکوسل گرید ۳ داشته باشه، برای رفتن به سربازی حتماً باید عمل جراحی انجام بده و یا اینکه میتونه بدن انجام عمل جراحی به سربازی بره؟

  1. سلام
   باید عمل جراحی انجام شوداگر بیماری مشمول بعد از جراحی عود کرد از خدمت معاف میشود.

 87. سلام علیکم.
  اگر کسی واریکوسل گرید ۳ داشته باشه، برای رفتن به سربازی حتماً باید عمل جراحی انجام بده و یا اینکه میتونه بدن انجام عمل جراحی به سربازی بره؟

  1. سلام
   باید عمل جراحی انجام شوداگر بیماری مشمول بعد از جراحی عود کرد از خدمت معاف میشود.

     1. سلام
      من عمل کنم الان عود کرده باز ۵ماه از خدمتم میگذره احتمال معافیتم چقده؟؟

     2. سلام دوست عزیز
      بستگی به شدت آن و مدرک تحصیلی شما دارد

 88. سلام وقت بخیر،
  من واریکوسل گرید ۳ داشتم جراحی کردم عود کرد و از درجه ۲ شروع شد و الان درجه ۳ هستش پروسه معافیتم داره پیگیری میشه به نظرتون چند درصد احتمال معافیت دائم دارم؟

  1. سلام
   برای افرادی که بیماری بعد از عمل جراحی عود میکند معافیت دائم در نظر گرفته شده است.

   1. من امروز جلسه کمیسیونم برگزار شد برخلاف همه دکترا، شورا گفت ۶ ماه برات مینویسم جراحی کن قبول نداشت جراحیمو الان چیکار باید بکنم؟

 89. منظورم قبل از قبل از عمل کردن میشه برای گرید ۳ معافیت دائم گرفت و بعدش رفت عمل کرد؟

  1. سلام
   اخذ معافیت واریکوسل گرید سه تنها برای افرادی امکان پذیر است که بعد از انجام جراحی بیماریشان عود میکند.

 90. سلام من ۲۰ سالمه و دچار واریکوسل گرید ۳ در بیضه چپم هستم و معافیت تحصیلی دارم طبق متن الان ینی میتونم دیگه برای دریافت کارت معافیت سربازی اقدام کنم؟

  1. سلام
   اخذ معافیت واریکوسل گرید سه تنها برای افرادی امکان پذیر است که بعد از انجام جراحی بیماریشان عود میکند.

 91. سلام
  سوالم اینه که شش ماه معافیت موقت بعد از عمل شروع میشه یا به ما شش ماه فرصت داده میشه و تووی این شش ماه بنا به نظر خودمون میتونیم هر وقت خواستیم عمل کنیم؟

  1. سلام
   شش ماه معافیت موقت به منظور انجام عمل جراحی و طی کردن پروسه درمان است. مشمولان باید بعد از این شش ماه خود را معرفی کنند تا وضعیت سلامتشان دوباره مورد بررسی قرار گیرد.

 92. سلام من سال ۹۵ عمل واریکوسل دوطرفه انجام دادم که بیضه سمت چپ شدید تر بود حالا باگذشت چند سال از عمل بیضه سمت چپم دوباره عود کرده . حالا معرفیم کردن به کمسیون پزشکی بیمارستان دکتر هم بعد معاینه ازم مدارک عمل خواستن و معرفیم کردن به سونوگرافی میخواستم ببینم چقدر احتمال معافیت دایم برام وجود داره

  1. سلام
   در افراد مبتلا به واریکوسل گرید سه چنانچه بیماری بعد از انجام عمل جراحی هم عود کند، امکان معافیت وجود دارد.

 93. با سلام
  اینجانب به دلیل بیماری واریکوسل گرید۳
  با وجود سابقه ی جراحی در دوران اشتغال به تحصیل در بیمارستانی خصوصی عدم بهبودی و عود مجدد و تائید کلیه ی مدارک پزشکی اینجانب توسط پزشکان معتمد معرفی شده توسط سازمان نظام وظیفه مبنی بر جراحی و عود بیماری به درجه۳ جراحی انجام شده را به علت تاریخ انجام آن، که مربوط به قبل از درخواست معافیت بوده را رد کرده و معافیت موقت ۶ ماهه برای جراحی مجدد به اینجانب دادند.
  که در این مدت در بیمارستان کسری مجداً تحت جراحی واریکوسل گرید ۳ قرار گرفتم. پس از اتمام مهلت۶ ماهه کلیه ی مراحل بررسی مدارک پزشکی، جراحی و معاینات سونوگرافی طبق دستور سازمان نظام وظیفه در بیمارستان امام سجاد (ع) توسط انجام گرفت. نظر شفاهی و کتبی پزشکان محترم و سونوگرافی تایید کننده ی عود مجدد واریکوسل گرید۳ شدید اینجانب شد که متاسفانه در جلسه شورای پزشکی تشکیل شده در سازمان نظام وظیفه عضو محترم شورای پزشکی به اینجانب اعلام کردند که چرا جراحی در بیمارستان نظامی انجام نشده؟!! و جراحی انجام شده در بیمارستان کسری را بدون دلیل و قانون مشخصی رد کرده و مجدداً
  معافیت ۶ ماهه برای من صادر شد.که در این حین به سازمان مراجعه و عود مجدد را رد کردند
  درصورتی که
  طبق نظر تمامی دکترهای معتمد نظام وظیفه واریکوسل گرید ۳ اینجانب به وضوح مشخص است و جای هیچ شکی نیست.
  حال چاره چیست؟ از این موضوع ٣سال تقریبا میگذرد آیا مجددا میتوان اعتراض کرد؟
  اقدام مجدد برای آن صورت نگرفت که نکند با این شرایط فقط معاف از رزم اعلام کنند
  نظرتان چیست؟
  

  

  1. سلام
   مراحل پزشکی و جراحی باید در بیمارستانهای مورد تایید نظام وظیفه انجام شود. تصمیم نهایی درباره معافیت یا عدم معافیت شما توسط شواری پزشکی اتخاذ میشود.

 94. سلام ببخشید من واریکوسل گرید۳دارم بعد بیماری هایی هم داشتم که بر اثر فشار های عصبی یهم وارد شده فلج بلز و کلا سیستم اعصاب درستی ندارم من میتونم معاف بشم؟

  1. سلام
   معافیت واریکوسل گرید سه تنها درصورتی امکان پذیر است که بیماری فرد بعد از انجام عمل جراحی عود کند. معافیت برای بیماریهای دیگر نیز به نوع و شدت انها و نظر شوراهای پزشکی بستگی دارد.

 95. سلام وقت بخیر
  من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم واریکوسل گرید۳دارم ولی هنوز جراحی نکردم
  برادر بزرگترم برای پدرم کفالت گرفته(ناتوانی حرکتی پدر) پدر بالای ۷۰سال هستند و ۳ خواهر دارم که یکی متاهل و دارای یک فرزند پسر میباشد و تحت پوشش کمیته امداد هستیم آیا راهی برای معافیت وجود دارد؟

  1. سلام
   اگر شما عمل واریکوسل انجام دهید و بعد از انجام عمل بیماری شما عود کند، آن زمان میتوانید معافیت دائم بگیرید.

  1. سلام
   اگر قبل از ۶ ماه معافیت به خدمت برگردید، این مدت به عنوان خدمت شما تلقی میشود اما در صورت طولانی شدن این دوره، به عنوان سربازی شما حساب نمیشود.

 96. با سلام من الان ۱۶ ماه خدمت کردم
  سونگرافی داردم واریکوسل ۳.۲دارم با ریفلاکس در حالت ایستاده
  بنظرتون معاف میشم
  یا معافیت موقت جزو خدمتم حساب میشه

  1. سلام
   شما میتوانید معافیت موقت شش ماهه بگیرید تا دوره درمان را طی کنید اگر قبل از این شش ماه معافیت به خدمت برگردید، این دوره به عنوان دوره خدمت حساب میشود.

 97. سلام.خسته نباشید.

  من واریکوسل گرید ۳ دوطرفه دارم که سمت چپش خیلی شدیده.
  میخوام ببینم اگه من قبل از ثبت‌نام برای سربازی عمل کنم،بهم معافیت از رزم میدن؟
  و اینکه واقعاً به قوانین معاف از رزم اهمیت میدن؟چون برام مهمه که بیماریم برنگرده حتی اگر معاف کامل بشم

  1. سلام
   اگر بعد از عمل جراحی بیماری شما عود کند میتوانید معافیت دائم بگیرید در غیر این صورت از خدمات رزمی معاف خواهید شد که طی آن فعالیت هایی که باعث تشدید بیماریتان شود به شما واگذار نمیشود.

 98. سلام عزیز ببخشید من پیچ خوردگی بیضہ سمت راست داشتم الان چن روزی ھست عمل کردم و اینکہ الانم ھم درسمت راست واریکسول گرید۳ دارم و در سمت بیضہ چپ گرید ۲ و محصلم و خدمتم اومدہ ایا میتونم معافیت بگیرم یا نہ لطف کنین راھنماییم کنین خیلی ممنونم ازتون

  1. سلام
   اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل برای بیماریهایی امکان پذیر است که در بازه زمانی مشخصی درمان نشوند لذا گر عمل جراحی انجام دهید اما بیماری واریکوسل شما بعد از جراحی نیز عود کند میتوانید از معافیت حین تحصیل استفاده کنید.

 99. سلام من ۲۳سالمه واریکوسل گرید۲ داشتم عمل کردم الان دوباره عود کرده ایا میتونم معافیت دائم بگیرم

 100. سلام من هفت ماه ازسربازیم گذشته الان داریوش گریددوگرفتم اگر به عمل بدم چندماه معاف میشم

  1. سلام
   معافیت های موقت که برای گذراندن دوره درمان برای مشمولان در نظر گرفته شده است به مدت ۶ ماه میباشند.

 101. سلام وقتتون به نیکی
  نامزدمن بیماری واریکوسل گرید۳داره چهارروزدیگه نوبت کمیسیون پزشکیشه آیا معاف کامل میشه یا معاف ازرزم؟
  واینکه به شدت دردداره و ورم میکنه و تحت درمانه

  1. سلام
   معافیت دائم برای واریکوسل گرید ۳ در صورتی است که بیمار عمل کرده باشد و بیماری بعد از عمل جراحی نیز عود کند.

 102. با عرض سلام و ادب
  بنده چند سال پیش هر دو تا بیضمو به دلیل واریکوسل جراحی کردم. موقع جراحی در حال تحصیل بودم. الان درسم تموم شده. هم واریکوسلم برگشته و هم بیضه هام آب اورده. دریچه میترال قلبمم گشاد شده. واسه معافیت باید الان اقدام کنم یا بزارم وقتی خواستم برم خدمت.
  با تسکر

  1. سلام وقت بخیر
   اگر شرایط معافیت تون و مدارک کامل هست الان می توانید اقدام نمایید.

 103. سلام وقت بخیر من واریکوسل گرید ۳ داشتم عمل کردم ۲۳ روز ازش گذشت دوباره گرید دو اود کرد الان من معاف دائم هستم یا حتما باید گرید ۳ باشه؟؟؟

  1. سلام
   مشمولان با بیماری واریکوسل گرید ۳ که بعد از عمل جراحی بیماریشان عود میکند، میتوانند معافیت دائم بگیرند البته نظر شورای پزشکی نظام وظیفه در این مورد شرط است.

 104. من واریکوسل گرید ۲ دارم و میخوام عمل کنم اون موقع می تونم برم نیروی انتظامی و ایا عمل کنم معاف از رزم که نمیشم درسته

  1. سلام
   برای انجام عمل جراحی شش ماه معافیت موقت برایتان در نظر گرفته میشود و اگر بعد از انجام عمل جراحی هیچگونه عارضه ای نداشته باشید؛ باید به خدمت بروید و معاف از رزم نیز نمیشوید.

 105. ببخشید من واریکوسل داشتم چند سال قبل تو بیمارستان دولتی (آموزشی درمانی) عمل کردم اما الان پرونده هاشو گم کردم . با توجه به اینکه الان عود کرده میخواستم بدونم من چطوری میتونم ثابت کنم که قبلا عمل کردم؟ از طریق معاینه میشه فهمید که قبلا عمل شده؟

  1. سلام
   بله شما میتوانید درخواست خود را به سازمان وظیفه ارائه دهید و بعد از بررسی ها و معاینات تصمیم نهایی توسط کمیسیون پزشکی اتخاذ میشود.

 106. سلام وقتتون بخیر من فارغ التحصیل رشته شنوایی ۹۸ هستم امروز توسط پز‌شک معتمد کمیسیون پزشکی معاینه و تشخیص واریکوسیل درجه ۳ رو دادند میخاستم بدونم اگه عمل رو به تاخیر بندازم پیش از عمل شامل معافیت داعم میشوم؟

  1. سلام
   خیر؛ معافیت پزشکی واریکوسل گرید سه بعد از عمل جراحی و برای افرادی است که بیماریشان عود میکند.

 107. سلام و تشکر از اطلاع رسانی خوبتون.
  من واریکوسل گرید ۳ داشتم و عمل کردم.احتمال میدم که از اول داره برمیگرده.اما دکتری که منو عمل کرد بهم گفت که شما حتما باید توی بیمارستان ارتش یا نیروانتظامی عمل کنی تا به تایید نظام وظیفه برسه.اما من به خاطر حساسیتی که داشتم توی بیمارستان خصوصی شهرمون عمل کردم.آیا حین ارائه مدارک برای عود مجدد واریکوسل به نظام وظیفه،تقاضا من رد نمیشه چون توی بیمارستان معتمد خودشون عمل نکردم؟ مدارک پزشکی قبل و بعد عمل رو هم کامل دارم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام. وقت بخیر
   طبق قوانین نظام وظیفه جراحی و معایناتی که برای معافیت پزشکی باید انجام شود باید در مراکز درمانی معتبر مثلا در مراکز درمانی آموزشی و یا مراکز درمانی نیروهای مسلح انجام شود بنابراین تصمیم گیری در مورد اعتبار یا عدم اعتبار مدارک پزشکی شما بر عهده شورای پزشکی میباشد و به نظر این شورا بستگی دارد.

   1. سلام من یک ساله عمل گرید۲ کردم الان منو به کمیسیون نوشتند میتونم معافیت بگیرم

    1. سلام
     معافیت دائم واریکوسل تنها برای افرادی است که به واریکوسل گرید سه مبتلا هستند و بعد از انجام عمل جراحی، بیماریشان عود میکند.

 108. سلام خسته نباشید من خارجی بلد نیستم اینگلیسی بخونم moderate to severeاین چی نوشته بعد معافیت میگیره یانه یا معافیت ۶ ماهه میگیره بعد این ۶ ماه از خدمت حساب میشه یا نه بعد از این کسری خدمت شاملم میشه بعد این بانه مرسی

  1. سلام
   اعطای معافیت پزشکی با در نظر گرفتن شرایط مختلفی اعطا میشود یکی از این موارد نوع و شدت بیماری است. این واژه نیز به شدت بیماری شما اشاره کرده که طبق آن وضعیت بیماری شما متوسط تا شدید میباشد. اما موافقت یا عدم موافقت با معافیت شما به نظر و تشخیص شورای پزشکی بستگی دارد. معافیت موقت نیز از خدمت کسر نخواهد شد بلکه بعد از پایان این دوره معافیت موقت و اعزام، مدت سربازی محاسبه میشود.

 109. سلام خسته نباشید من خارجی بلد نیستم اینگلیسی بخونم moderate to severeاین چی نوشته بعد معافیت میگیره یانه یا معافیت ۶ ماهه میگیره بعد این ۶ ماه از خدمت حساب میشه یا نه بعد از این کسری خدمت شاملم میشه بعد این بانه مرسی

  1. سلام
   اعطای معافیت پزشکی با در نظر گرفتن شرایط مختلفی اعطا میشود یکی از این موارد نوع و شدت بیماری است. این واژه نیز به شدت بیماری شما اشاره کرده که طبق آن وضعیت بیماری شما متوسط تا شدید میباشد. اما موافقت یا عدم موافقت با معافیت شما به نظر و تشخیص شورای پزشکی بستگی دارد. معافیت موقت نیز از خدمت کسر نخواهد شد بلکه بعد از پایان این دوره معافیت موقت و اعزام، مدت سربازی محاسبه میشود.

 110. سلام خسته نباشید من خارجی بلد نیستم اینگلیسی بخونم moderate to severeاین چی نوشته بعد معافیت میگیره یانه

  1. سلام
   اعطای معافیت پزشکی با در نظر گرفتن شرایط مختلفی اعطا میشود یکی از این موارد نوع و شدت بیماری است. این واژه نیز به شدت بیماری شما اشاره کرده که طبق آن وضعیت بیماری شما متوسط تا شدید میباشد. اما موافقت یا عدم موافقت با معافیت شما به نظر و تشخیص شورای پزشکی بستگی دارد. معافیت موقت نیز از خدمت کسر نخواهد شد بلکه بعد از پایان این دوره معافیت موقت و اعزام، مدت سربازی محاسبه میشود.

 111. سلام من واریکسل دارم ۵ سال دارم غیبت میخورم نرفتم سربازی ایا معفیت به من میخوره که غیبت دارم

  1. سلام وقت بخیر
   بله اگر بیماری شما به گونه ای باشد که شرایط لازم برای دریافت معافیت را داشته باشید غیبت مانعی برای اخذ معافیت پزشکی نمیباشد و میتوانید از این معافیت استفاده کنید.

  1. سلام
   بله افرادی که در حین خدمت مجبور به استفاده از معافیت موقت میشوند ، این زمان معافیت موقت که معمولا شش ماه است و برای گذراندن دوره درمان بوده است بخشی از خدمتشان به حساب میاید. مشمول باید بعد از دوره معافیت و کسب بهبودی ادامه خدمت خود را انجام دهد.

  1. سلام
   بله این بیمارستان یکی از بیمارستان های مورد تایید سازمان وظیفه میباشد و شما میتوانید با ارائه مدارک لازم برای اخذ معافیت اقدام کنید.

  2. سلام من میخواستم با گرید ۳ معافیت بگریم بهم گفتن عمل کن بعد موقت میگری الان عمل کردم میگن معاف از رزم میشی لطفا راهنمایی کنید

   1. سلام
    معافیت دائم برای واریکوسل گرید سه در صورتی اعطا میشود که بیماری بعد از انجام جراحی عود کند و عوارضی را به دنبال داشته باشد.

 112. با سلام و عرض ادب من چند سال پیش واریکوسل عمل کردم تو دوران دانشجویی الان تو ارتش هستم من گاهی اوقات مشکل درد بیصه میگیرم رفتم بهداری گفت واریکوسلت عود کرده دوباره اگه عمل کنم ایا معافیت میگیرم ؟

  1. سلام
   با توجه به عود مجدد بیماری و نیاز به عمل جراحی امکان معافیت شما وجود دارد البته این موضوع به تصمیم شوراهای پزشکی درباره بیماری شما نیز بستگی دارد.

 113. سلام خسته نباشید وقت بخیر
  من ۷ ماهه سربازم واریکسل گرید ۳ داشتم
  یک ماه پیش عمل کردم اما هنوز درد دارم
  اگه بازم ازمایش بدم و متوجه بشن که واریکسلم گرید ۳ باقی مونده،ایا با بردن مدارک پزشکی به نظام وظیفه و پادگانم،معافیت دائم پزشکی بهم تعلق میگیره؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام
   واریکوسل گرید سه یکی از مواردی است که مشمولان به دلیل ابتلا به آن از خدمت معاف میشوند. اما این معافیت در صورتی امکان پذیر است که بعد از عمل جراحی بیماری شما عود کرده باشد. شما با ارائه مدارک و تایید کمیسیون های پزشکی معاف دائم خواهید شد.

 114. سلام من سال ۹۵ اقدام کردم و ۶ ماه معافیت موقت گرفتم و عمل کردم و بعد از اون دکتری قبول شدم و در حین تحصیل هستم سال ۹۶ عود کرد دوباره و قبل از اقدام رفتم نظام وظیفه پرسیدم میشه در حین تحصیل توی لیست بیماریهای درحین تحصیل نگاه کردن و گفتن نمیشه یا باید انصراف بدی یا صبر کنی تموم بشه. شما به استناد چه چیزی میگید که در حین تحصین میشه؟؟
  ممنون میشم توضیح بدید.

  1. سلام
   معافیت پزشکی حین تحصیل تنها برای موارد خاصی همچون نقص عضو و برخی بیماریهای مربوط به غدد درون ریز و بیماری های پوستی و زیرپوستی، بیماری های گوارشی، بیماری اعصاب و روان و… میباشد. اگر بیماری شما در این لت نباشد امکان معافیت پزشکی حین تحصیل وجود ندارد.

 115. سلام وقت بخیر
  بنده سال ۹۵ اقدام کردم و ۶ ماه معافیت گرفتم و عمل کردم ولی پس از اون دکتری قبول شدم و ادامه تحصیل دادم الان در حین تحصیل هستم و دوباره عود کرده سال ۹۶ رفتم نظام وظیفه بپرسم قبل از اقدام توی لیست بیماریهای در حال تحصیل نگاه کردند و گفتند نیسته یا باید انصراف بدی یا صبر کنی درست تموم بشه. شما به چه استنادی می گید که در حین تحصیل امکانش هست؟

  1. سلام
   معافیت پزشکی حین تحصیل تنها برای موارد خاصی همچون نقص عضو و برخی بیماریهای مربوط به غدد درون ریز و بیماری های پوستی و زیرپوستی، بیماری های گوارشی، بیماری اعصاب و روان و… میباشد. اگر بیماری شما در این لت نباشد امکان معافیت پزشکی حین تحصیل وجود ندارد.

 116. سلام من واریکوسل گریدسه توبیضه سمت چپ داشتم ودوسال پیش عمل کردم حالااگربی
  ضه راست هم واریکوسل گریدسه داشته باشه معاف دائم میشم؟

  1. سلام
   چنانچه بعد از عمل بیماری عود کند میتوانید از معافیت دائم استفاده کنید لذا باید دوباره عمل جراحی انجام دهید چنانچه بیماریتان عود کرد از معافیت دائم برخوردار خواهید بود در غیر این صورت به تشخیص شوراهای پزشکی پ معافیت از رزم یا موقت برایتان در نظر گرفته میشود.

 117. من یک سال پیش عمل واریکوسل انجام دادم بعد از عمل چند ماهی خوب بودم اما کم کم در بیضه هایم احساس درد میکردم تا الان که هنوز در بیضه هایم احساس درد میکنم و این درد مرا اذیت میکند به پزشک مراجعه کردم و چند دارو نوشت اما هیچ اثری نداشت و هنوز درد دارم و وقتی وسایل سنگین بلند میکنم دردش بیشتر میشود ایا از سربازی معاف میشوم

  1. سلام
   چنانچه بیماری شما واریکوسل گرید سه باشد و تایید شود که بعد از عمل جراحی عود کرده است، امکان معافیت دائم وجود دارد. برای این امر باید معاینات مختلفی توسط شورای پزشکی نظام وظیفه و شورای پزشکی بیمارستان روی شما انجام گیرد تا نتیجه نهایی وضعیت معافیت شما اعلام شود.

 118. سلام خسته نباشید خواستم بپرسم که براس معافیت واریکوسل میشه همزمان با معافیت تحصیلی اقدام کرد؟؟

 119. سلام من خدمت سربازیمو خریدم ولی نصف اقساطشوپرداخت کردم وتاپایان سال۹۸میتونم باقیمانده اقساطموبدم اما میخوام برای معافیت پزشکی اقدام کنم چون واریکوسل درجه۳دارم،اگه الان اقدام کنم میافته بعدازسال ۹۸وزمان پرداخت اقساطم نیزتموم میشه واگه بعدازعمل جراحی عودنکنه میتونم اون موقع بقیه اقساطموبدم یاخیر؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله شما میتوانید بعد از عمل جراحی و در صورت تایید نشدن معافیت دائم اقساط باقیمانده را پرداخت کنید.

 120. سلام خدا قوت
  واریکسل گرید ۳ داشتم ۵ سال پیش عمل کردم بعدم برگشت ب همون گرید ۳ شایدم شدیدتر.
  میخواسم بدونم میتونم معاف شم

 121. سلام. من قبل از خدمت واریکوسل. گرید ۳داشتم عمل کردم الان ۶ماه از خدمتم گذشته و دوباره عود کرده و قراره هفته دیگ عمل کنم میخاسم بدونم معاف میشم یا نه؟

 122. سلام من جفت بیضه هام واریکوسل داره. سمت راست گرید ۲ هیت و سمت چپ گرید ۳. برای عمل کردم هم پیگیر شدم و چند تا دکتر رفتم ولی میگن که بعد از عمل هم کامل خوب نمیشه و باز جای عمل سوزش و …. داره من الان معافیت تحصیلیم تموم شده و میخوام برم پیگیر سربازیم بشم چند درصد احتمالش هست که معافیت از سربازی رفتن رو بگیرم

  1. با سلام
   شما به دلیل داشتن واریکوسل با گرید ۳ حتما معاف میشوید. در صورتی که عمل کنید ۶ ماه معافیت موقت به شما تعلق میگیرد. اگر بیماری شما مجدد عود کرد معافیت دائم میگیرید. در غیر این صورت فقط از انجام خدمات رزمی معاف میشوید.

   1. سلام ؛ اگر کسی چند سال پیش از خدمت سربازی فرار کرده باشه و الان براش تشخیص واریکوسل دادن ؛ ازدواج هم کرده ۳۹ سالشه آیا میتونه با این شرایطی که گفتم برای معافیتش اقدام کنه ؟

    1. سلام
     اخذ معافیت معمولا برای کسانی است که غیبت نکرده باشند اما سربازان فراری که تونایی لازم برای انجام دوره خدمت را نداشته باشند نیز میتوانند از معافیت پزشکی ستفاده کنند.

 123. سلام من قبلا بیضه سمت راستم رو عمل کرده بودم حالا هم بیضه سمت چپم گرید ۳ هستش آیا میتونم معافی بگیرم یا باید عمل کنم بعد ۶ ماه نتیجشو بفهمم؟

  1. سلام
   در صورت نیاز به عمل ۶ ماه معافیت موقت دریافت خواهید کرد چنانچه بعد از عمل نیز بیماری شما عود کند به طور دائم از خدمت معاف خواهید شد.

 124. سلام خسته نباشید بنده واریکوسل گرید ۱ داشتم و عمل کردم
  ولی الان حس میکنم برگشته
  میخواستم بدونم اگر برگشته باشه معاف میشم؟
  و اگر بر نگشته باشه به علت سابقه ی واریکوسل معاف از رزم میشم یا خیر؟
  با تشکر

  1. سلام
   چنانچه واریکوسل شما بعد از عمل تشدید شود و گرید۳ باشد معافیت دائم میگیرید در غیر این صورت معاف از رزم میشوید.

 125. سلام خسته نباشید من واریکوسل گرید ۳ دارم و عمل کردم خواستم ببینم بازم میتونم معافیت دائم بگیرم یا خیر ؟

 126. سلام خسته نباشید با تشکر از سایت خوبتون
  بنده واریکوسل گرید ۱ داشتم و عمل کردم و خوب شد
  الان حس میکنم که دوباره برگشته ایا در صورت برگشت معاف میشوم؟
  و این که اگر بر نگشته باشه چون یک بار عمل داشتم معاف از رزم میشم؟

  1. سلام
   چنانچه واریکوسل شما بعد از عمل تشدید شود و گرید۳ باشد معافیت دائم میگیرید در غیر این صورت معاف از رزم میشوید.

   1. سلام من تورشن بیضه سمت راست رو پارسال عمل کردم والان واریکوسل سمت چپ دارم که عمل نکردم هنوز میخوام بدونم که معاف داعم میشم یا نه عمل نکرده باشم معاف داعم میشم یا عمل کرده باشم

 127. سلام خسته نباشید ببخشید اگر کسی هزینه عمل واریکسل رو نداشته باشد باید چه اقدامی بکند باید بره سربازی وبیاید و آخرش با ناباروری روبرو بشه خواهشا رسیدگی بشه من الان این بیماری رو دارم ولی از پس هزینه هاش بر نمیام رسیدگی لطفا

 128. سلام خسته نباشید من واریکسل درجه دو دارم آیا لازم هست عمل کنم یا نه اگر لازم باشد هزینه عمل آن چقدر میباشد با تشکر از سایت شما

  1. سلام محمد رضا جان
   گرید ۲ زیاد خطرناک نیست. و معافیت شما از نوع معاف از رزم می باشد.
   برای اطلاع بیشتر در مورد معاف از رزم کافی هست این کلیدواژه رو در سایت ما سرچ کنید.

 129. سلام بنده ۳ ماه قبل واریکوسل گرید ۳ داشتم عمل کردم الان خیلی درد دارم احتمالش هس معاف بشم؟

  1. سلام فرزاد جان
   در ابتدا به شما معافیت موقت میخوره تا شش ماه فرصت دارید عمل کنید. همه چیز به نتیجه عمل واریکوسل برمیگرده.

 130. سلام
  بنده در حین خدمت هستم و معاف از رزم هستم به دلیل آتروفی بیضه راست و بیضه سمت چپ هم واریکوسل گرید ۱ داره به نظر شما میتونم معافیت دائم بگیرم ؟

  1. سلام
   تنها در صورتی میتوانید معافیت بگیرید که بیماری شما در حین خدمت تشدید شده باشد و این امر به تایید شورای پزشکی یگان خدمتی برسد.

   1. با سلام من دانشجوم درحین تحصیل واریکوسل گرید ۳ داشتم عمل کردم خوب شده،چهار پنج سال پیشم آپاندیس داشتم عمل کردم آیا این دو عمل باعث میشه که معافیت سربازی بگیرم

    1. سلام
     واریکوسل گرید ۳ چنانچه بعد از عمل جراحی عود کند منجر به معافیت دائم مشمول میشود در مواردی که بعد از عمل با عارضه همراه نیست منجر به معافیت از رزم میشود. همچنین برداشتن آپاندیس ممکن است با معافیت از رزم همراه باشد البته توجه کنید که تمام این موارد به نظر و رای شورای پزشکی نظام وظیفه بستگی دارد.

 131. سلام من وقتی ۱۷ سالم بود واریکوسل گرید ۳ داشتم عمل کردم اما حالا که ۱۸ سال و خورده ای داری بازم برگشته حالا میتونم معافیت پزشکی بگیرم؟

 132. سلام خسته نباشید. من وقتی ۱۷ سال و خورده ای که بودم واریکوسل گرید ۳ داشتم و عمل کردم اما حالا که ۱۸ سال و چند ماه دارم دوباره برگشته و مدارک عمل و… رو دارم . آیا میتونم معافیت پزشکی بگیرم؟

 133. سلام خسته نباشید بنده دو سال پیش عمل واریکوسل گرید۳ انجام دادم الان محصل هستم می تونم معاف از رزم بگیرم و اگر بتونم می تونم همین الان از پلیس به علاوه ده اقدام کنم؟

 134. سلام منم گرید ۳دارم الان دانشجو هستم و میخوام عمل کنم معافی داره و میخواستم بدونم در حین تحصیل میتونم اقدام کنم

 135. سلام و خسته نباشید
  من گرید ۳ بودم و حدود ۳ هفته پیش عمل داشتم و الان از لحاظ ظاهری برای خودم کاملا مشخص هست که دچار عود شده؛ چند تا سوال داشتم
  اول اینکه حتما باید عود آن هم گرید ۳ باشه تا معاف بشم یا فرقی نداره؟
  دوم اینکه فرض را بر این بگیریم که شامل معافیت شدم انشالا؛ حالا آیا دوباره بعد از عمل و با مدارک پزشکی مبنی بر تایید انجام دو عمل انجام شده برای معافیت اقدام کنم یا عمل نکنم و با ارایه مدرک پزشکی مبنی بر عمل اول و مراجعه به پزشک خود نظام وظیفه اقدام کنم؟؟؟

  1. سلام
   به طور کلی اگر بعد از عمل بیماری شما باز هم عود کند و این امر به تایید شورای پزشکی برسد به عنوان معاف دائم شناخته میشوید.

  2. سلام من واریکوسل گرید ۳دارم برای معافی اقدام کردم منو ۶ماه معاف موقت کردن چرا معاف داعم نکردن چکار کنم معاف داعم شم

 136. سلام من واریکوسل گرید ۳ داشتم عمل کردم…االانم کمی درد تو اون ناحیه دارم.نمیدونم دوباره عود کرده یا نه..میتونم معافیت بگیرم؟متولد بهمن ۷۸ هستم . در حال تحصیل هم هستم

 137. سلام من متولد ۸۰ هستم و دکتر تشخیص داد من واریکوسل گرید ۳ دارم معافیت میتونم بگیرم یا شرایط خاصی باید داشته باشم

   1. سلام من هم واریکوسل گرید سه دارم خیلی شدید عمل هم کردم ولی بعد از گذشت سه سال با کوچک ترین حرکتی درد میگیرد و به شدت ظاهر بدی دارد ممکن هست بتونم معافیت دایم بگیرم

    1. سلام
     واریکوسل گرید سه یکی از بیماریهایی است که اغلب معافیت دائم را به همراه دارد. این معافیت در صورتی به مشمول تعلق میگیرد که بیماری وی بعد از انجام عمل جراحی عود کند. تشخیص این امر بر عهده شوراهای پزشکی نظام وظیفه است.

 138. سلام من واریکوسل داشتم
  و سال ۹۴ عمل کردم میخواستم بدونم و الان در حین خدمت هستم و دوباره عود کرده و گرید ۳ می باشد
  الان از داخل یگان میتونم اقدام کنم برای معافی کامل

  1. سلام دوست عزیز
   به قسمت مقالات مربوط به معافیت واریکوسل در حین خدمت مراجعه نمایید

 139. نوع درجه ۳ : شدید ترین نوع واریکوسل گرید درجه ۳ آن می باشد . در این نوع گرید در حالت عادی و ایستاده وریدها به طور کامل قابل مشاده می باشد . در واقع مشمولین می توانند مطمئن باشند که معافیت واریکوسل درجه ۳ معافیت دائم پزشکی را به همراه خواهد داشت .

  این بند اشتباهه نظام وظیفه میگه باید عمل کنی
  بنده واریکوسل گرید ۳ دارم فقط ۶ ماه معافیت موقت برای عمل دادن

 140. سلام من درحین خدمت هستم آموزشی ام تموم شده الان یه هفته ای هست تو یگان اومدم.
  واریکوسل گرید۳ دارم آیا میتونم معافیت بگیرم؟

 141. سلام.
  من ۴سال پیش زمانی که دانشجو بودم برای معافیت واریکوسل گرید ۳ اقدام کردم . کمیته پزشکی معاف از رزم اعلام کرد و گفت اگه عمل بشه و برگرده معاف کامل میشی . الان درسم تموم شده و میخوام اقدام کنم دوباره . آیا باز همین جواب رو میدن ؟ یا معاف میشم ؟

  1. سلام فربد جان
   بله دوباره همین جواب رو بهتون میدن
   پیشنهاد میدم که عمل کنید بعد اقدام کنید

 142. سلام سوال داشتم، متولد ۱۳۵۹ هستم تک پسروپدرومادرازکارافتاده وضمنا وضعیت تاهل(مجرداما سرپرستی دختر۱۲ساله ام بعلاوه پدرومادروخواهرمعلولم بامنه، واریکوسل گرید۳ دارم میخواستم بپرسم باتوجه به تاخیردراقدام برای معافیت ایاامکان پذیرهست‌‌‌؟ اگرهست ازچه طریقی بایداقدام کنم معافیت تکفرزندی وسرپرستی یامعافیت پزشکی که به نتیجه برسم؟! چون واقعاشرایط خدمت روندارم وسرپرستی ۴نفرکه شامل پدرومادرم میشن که باشرایط بستری وبیماری خاص بسرمیبرن بامنه لطفا راهنمایی کنین باتشکر

  1. سلام امید جان
   شما میتونید معافیت سربازی بگیرید. ما با مشاوره حرفه ای خود تا دریافت کارت معافیت سربازی در کنار شما هستیم

   1. سلام بنده واریکوسل دوطرفه گرید و گرید دو دارم ازمایش اسپرم هم دادم مشکلی نبود ایا میتونم معاف از رزم بشم؟

    1. سلام
     خیر معافیت دائم تنها برای افرادی است که واریکوسل گرید سه دارند که این افراد برای گذراندن دوره درمان از معافیت موقت برخوردار میشوند.

     1. سلام من متهلم دو تا دختر دارم واریکوسل گرید سه رم عمل کردم باز از پارسال عود کرد شرایط معافیت کامل میشه برم دنبالش اصلا شرایط خدمت ندارم

     2. سلام
      برای اطلاعات در خصوص سوال خود با مشاورین تماس بگیرید.

     3. دکتر اگر تو خدمت سربازی هم عمل کند و استعلاجی بگیرد دوباره معافیت موقت میدهد
      یا برای معافیت دایم اقدام کند بهش میدن این من درجه ۳ بوده عمل کردم دوطرف و یکیش ۲

     4. سلام دوست عزیز
      با توجه به شدت آن و مدرک تحصیلی بررسی میشوید . برای بررسی دقیق با مشاورین تماپس بگیرید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1400/8/1

یکشنبه

1400/8/2

دوشنبه

1400/8/3

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید