قوانین معافیت سربازی چیست ؟

معافیت سربازی
به اشتراک بگذارید

ضرورت آشنایی با قوانین خدمت معافیت سربازی

دریافت کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت سربازی شرایط خاص و ویژه ای را می طلبد و برای دریافت کارت معافیت سربازی باید با قوانین معافیت سربازی آشنا شد . معافیت سربازی انواع مختلفی دارد که از جمله آن ها می توان به معافیت تحصیلی ، معافیت کفالت ، معافیت پزشکی، معافیت ایثارگران و موارد خاص اشاره کرد . برای دریافت انواع مختلف معافیت سربازی ضوابط و شرایط خاصی تعریف می شود و مشمولین خدمت سربازی باید قوانین معافیت خدمت سربازی و شرایط آن را خوب بشناسند . زمان اقدام برای دریافت معافیت خدمت سربازی نیز امر بسیار مهمی است . از این رو که حتی اگر شرایط لازم برای دریافت معافیت خدمت سربازی را داشته باشید و در زمان معین ، اقدام  نکنید ، شانش خود را برای دریافت معافیت از دست خواهید داد .


بیشتر بخوانید : مشاوره انواع معافیت سربازی


مراحل معافیت خدمت سربازی

با توجه به این که راه های مختلفی برای معاف شدن از خدمت سربازی وجود دارد ، از این رو قوانین معافیت خدمت سربازی مختلفی داریم و مراحل مختلفی نیز برای انواع معافیت های خدمت سربازی تعریف می شود .  البته دریافت دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی و مطالعه ی دقیق آن و تکمیل مدارک معافیت سربازی مطابق با هر نوع معافیت و با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک و دفاتر پلیس +۱۰ از مراحل مشترک برای تمامی معافیت ها تعریف می شوند که طبق آن مشمولین معافیت سربازی باید این مراحل را سپری کند .

آخرین اخبار و اطلاعات کامل از مراحل و چگونگی دریافت انواع معافیت سربازی را از مشاوران تخصصی مرکز مشاوره آویژه بخواهید و سوال های خود را با آن ها در میان گذارید .


بیشتر بخوانید : نحوه دریافت معافیت خدمت سربازی


قوانین معافیت سربازی,مدارک معافیت سربازی,مشمولین معافیت سربازی,انواع معافیت های سربازی,معافیت کفالت,معافیت پزشکی,معافیت موارد خاص,خدمت سربازی,نظام وظیفه,مشاوره نظام وظیفه تلفنی,مشمولین خدمت سربازی,نیرو های مسلح

دفترچه و قوانین معافیت خدمت سربازی

دریافت معافیت سربازی , تابع یک سری قوانین خدمت سربازی و نظام وظیفه می باشد . مدارک معافیت سربازی پس از باز بینی و تصویب در دفترچه معافیت خدمت سربازی درج می شوند . با توجه با انواع مختلف معافیت ما انواع قوانین معافیت سربازی را داریم که در اینجا به انواع آن ها می پردازیم .

معافیت از خدمت سربازی در واقع یک فرصت برای افرادی است که مطابق قوانین معافیت سربازی ، به دلیل برخی از محدودیت ها ، از رفتن به سربازی معاف می شوند . اما تمامی افراد به سادگی جزء مشمولین معافیت سربازی به حساب نمی آیند و تابع قوانین معافیت سربازی و ضوابط بسیاری است .


بیشتر بخوانید : معافیت خدمت سربازی شامل چه کسانی می شود ؟


قوانین معافیت خدمت سربازی ایثارگران

مطابق با قانون ۵ ساله ششم توسعه کشور ، ماده ۸۸ بند د ، هر ساله به اندازه بیست هزار نفر از فرزندان ایثارگران که بیشترین درصد آزادگی ، جانبازی و رزمندگی را دارا هستند ، مطابق برخی ضوابط و شرایط ، به آنها کسر خدمت و یا معافیت از خدمت سربازی تعلق می گیرد . که در صورت بالا بودن سابقه ی حضور در جبهه و یا درصد جانبازی پدر برای فرزندان معافیت از خدمت سربازی درنظر گرفته می شود .


بیشتر بخوانید : مشاوره معافیت ایثارگران


قوانین معافیت سربازی پزشکی

طبق قوانین معافیت سربازی ، اگر فرد دارای محدودیت ، نارسایی های جسمی و یا برخی شرایط اجتماعی خاص تعریف شده توسط قوانین معافیت سربازی پزشکی باشد ، از رفتن به خدمت سربازی معاف خواهد شد . از جمله بیماری هایی که جزء معافیت پزشکی به حساب می آیند می توان به چند مورد زیر اشاره کرد :

 1. فک ، دهان و دندان
 2. بیماری های عمومی
 3. خون و انکولوژی – بدخیمی
 4. قلب و عروق
 5. داخلی مغز و اعصاب
 6. پوست و بافت های زیر پوست
 7. روماتولوژی و بافت همبند
 8. اعصاب و روان
 9. عفونی
 10. استخوان- اسکلت
 11. ریه و قفسه صدری
 12. غدد مترشحه
 13. شکم، دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. گوش، حلق و بینی
 15. چشم و عوارض بینایی
 16. دستگاه تناسلی و ادراری
 17. جراحی مغز و اعصاب

بیماری هایی زیادی وجود دارد که می توانند جز موارد معافیت پزشکی قرار گیرند . برای اطلاع کامل از بیماری ها و قوانین معافیت پزشکی با مشاوران تخصصی ما در زمینه نظام وظیفه و معافیت های سربازی  در مرکز آویژه دانش تماس حاصل فرمایید .


بیشتر بخوانید : مشاوره معافیت پزشکی


قوانین معافیت سربازی,مدارک معافیت سربازی,مشمولین معافیت سربازی,انواع معافیت های سربازی,معافیت کفالت,معافیت پزشکی,معافیت موارد خاص,خدمت سربازی,نظام وظیفه,مشاوره نظام وظیفه تلفنی,مشمولین خدمت سربازی,نیرو های مسلح

قوانین معافیت سربازی تحصیلی

یکی از مهمترین قوانین معافیت سربازی در زمینه معافیت تحصیلی است، ماده ۲۶ قانون خدمت وظیفه عمومی است که مطابق آن تمامی دانش آموزان دوره آخر متوسطه و هنرستان ها ، دانشسرا ها و دانش آموزان آموزشگاه های فنی حرفه ای و دانشجویان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در صورت تحصیل و رسیدن به سن قانونی مشمولیت خدمت ، تا زمانیکه که به تحصیل خود ادامه می دهند ، از اعزام به خدمت سربازی معاف خواهند بود که جزء معافیت سربازی موقت محسوب می شود .


بیشتر بخوانید : مشاوره معافیت تحصیلی


متأهل بودن

طبق این قانون افراد از خدمت سربازی معاف نمی شوند  ولی می توانند در کاهش زمان خدمت سربازی از آن استفاده کنند . افراد متاهل و سرپرست خانوار با توجه به تعداد فرزندان و شرایط خانواده می توانند از بخشی از خدمت سربازی معاف شوند .


بیشتر بخوانید : مشاوره نظام وظیفه


 قوانین معافیت خدمت موارد خاص

افرادی که در این گروه قرار می گیرند باید شرایط خاص و ویژه خانوادگی داشته باشند و معیار های معافیت سربازی را داشته باشند .برای مثال می توان به یک مورد اشاره کرد : افرادی که والدین آن ها ناتوان و یا معلول جسمی بوده و یا حداقل دو فرزند آنان معلول و از نظر جسمی ناتوان باشند . این دسته از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می‌شوند . معافیت های این دسته انواع مختلفی داشته که افراد جهت اطلاعات کامل و دقیق می توانند با مشاوران ما در تماس باشند  .


بیشتر بخوانید : مشاوره معافیت موارد خاص خدمت سربازی


 


برای مشاوره در زمینه آشنایی با قوانین معافیت خدمت سربازی

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

https://www.anjammidam.com/uploads/order/delivery/file/3e2c2fcbc245d39fe834b29a362cc0fe.gif


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

قوانین معافیت سربازی چیست ؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه قوانین معافیت سربازی چیست ؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068