چگونه معافیت سربازی بگیریم؟

شرایط دریافت معافیت سربازی چیست؟

آیا می دانید برای معافیت سربازی چه باید کرد ؟!

این سوال که ” چطور معافیت سربازی بگیرم ؟! ” ، پرسشی است که حداقل یک بار برای تمامی مشمولان خدمت نظام وظیفه عمومی پیش آمده است و افراد بسیاری بدنبال پاسخ آن هستند . چرا که گذراندن دو سال در پادگان ها نظامی و زیر نظر مقامات انتظامی ، کار سختی بوده و با روحیه ی هر کسی سازگار نیست . چگونه معافیت سربازی بگیریم

به همین دلیل ، در این مقاله قصد داریم که علاوه بر معرفی هر یک از روش های چگونه از خدمت سربازی معاف شویم ، توضیحاتی مختصر را درباره هر یک از آن ها به شما همراهان ارائه کنیم . به یاد داشته باشید که همواره می توانید با همفکری با متخصصین مرکز مشاوره آویژه، اطلاعات جامع درباره شرایط معافیت خدمت سربازی را دریافت کنید .

یکی از درگیری‌های بزرگ فکری جوانان و نوجوانان از سن هجده سالگی به بعد، سربازی است. به همین دلیل آن‌ها به هر جایی دست می‌اندازند تا از این مرحله زندگی فرار کنند یا دیرتر آن را بگذرانند. اما لازم است بدانید که اولین قدم برای معافیت از سربازی، مشورت با مشاوران و داشتن علم و دانش مربوط  است. در این قسمت از سایت آویژه قصد داریم؛ تمام سوالات ذهنی شما درباب مراحل معافیت سربازی، شرایط معافیت سربازی و راه‌های آن را پاسخ دهیم.

برای معافیت سربازی چه باید کرد؟

یکی از سوالات مهم اکثر خانواده‌هایی که نگران استرس‌های فرزندشان هستند این است که از چه راه هایی و چگونه از خدمت سربازی معاف شویم؟ قبل از بررسی این سوال پرتکرار خوب است بدانید که همه‌ی قوانین نظامی شرط‌های خاصی دارند که باید آن‌هارا بررسی کنید. توصیه آویژه به شما این است که پیش از اینکه برای معافیت اقدام کنید، از تمامی شرط‌ها و قانون‌های معافیت اطلاعات کسب کنید.

خوب است قبل از اقدام به معافیت، بدانید که معافیت پزشکی، معافیت کفالت، معافیت ایثارگران، معافیت بنیاد ملی نخبگان و معافیت عفو رهبری(بخشودگی سنی) از راه‌های گرفتن معافیت هستند.

به‌علت تعداد زیاد روش‌های معافیت ممکن است شما یکی از این شرایط را داشته‌باشید؛ اما با نداشتن آگاهی‌های لازم معافیت خود را از دست بدهید. بنابراین اولین قدم برای گرفتن معافیت سر زدن به یک مشاوره خوب است تا شما را از آخرین قوانین و ضوابط در حال تغییر آگاه کند و بهترین راه را برای معافیت شما در نظر بگیرد. بعد از این‎که مشاور مناسب خود را پیدا کردید آن‌‎وقت در خودتان به دنیال بهترین راه برای معافیت می‌گرید.

مراحل دریافت معافیت سربازی

 

قوانین معافیت سربازی در سال جدید چیست؟

همانطور که می‌دانید نظام هرساله قوانین معافیت سربازی را پایه گذاری می‌کند و قوانین قبلی دوباره بررسی می‌شوند و این قوانین به دستور مجلس و با صلاحدید آن‌ها درگیر تغییرات می‌شود. بهتر است قبل از اینکه قوانین جدیدی که امسال برای معافیت از سربازی وضع شده را بررسی کنیم به این نکته اشاره کنیم که لازم است همیشه به یاد داشته باشید  قوانین جدید که وضع می‌شود؛ مخصوص عوام سربازان نیست و هرکس باید برای پیدا کردن شرایط معافیت خدمت سربازی ، تحقیقات کافی را انجام دهد.

طبق گفته بزرگان مجلس، امروزه خدمت برای دولتی‌ها بیست و چهارماه، برای مسلح‌ها در مناطق عادی بیست و یک ماه ، برای مسلح‌های مناطق محروم نوزده ماه و برای مناطق امنیتی که درگیر هستند؛ هجده ماه می‌باشد. همچنین با توجه به تعداد زیاد دانشگاه‌ها، زیاد شدن کسری خدمت‌ها و کم شدن موالید تعداد سربازان کم شده است؛ اما با وجود این تعداد کم، ستاد انتخاب خاصی برای زیاد کردن زمان خدمت نگرفته‌است.و خبر خوب دیگری که لازم است بدانید این است که ستاد تصمیم دارد حقوق سربازها را زیاد کند و این امر مایه خوشحالی فراوان بسیاری از سربازان می‌شود.

موارد معافیت سربازی شامل کدام است؟

در بخش قبلی نام راه‌هایی که می‌توان از طریق آن‌ها معافیت گرفت را بیان کردیم و در این قسمت به بررسی تک تک این موارد می‌پردازیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه چگونه معافیت سربازی بگیریم؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط معافیت پزشکی سربازی

در پاسخ به این سوال که ” چگونه معافیت پزشکی بگیریم ؟! ” ، باید گفت که یک قاعده ی کلی در این نوع از معافیت ها وجود دارد . بر اساس این قاعده نانوشته ، تنها افرادی به دلیل مشکلات پزشکی معاف می شوند ، که برای انجام فعالیت در ارگان های نظامی ، توان کافی را نداشته باشند . پس اگر عارضه ی جسمانی و روانی مشمول یا ناتوانی او در حدی باشد که نتوان برای او هیچ کاری در ارگان های نظامی پیدا کرد ، فرد معاف می شود . چرا که دردسر های نگهداری چنین فردی در پادگان ، از منفعت های آن بیشتر است ! ( دقیقا به همین دلیل است که افرادی با تحصیلات دانشگاهی ، سخت تر می توانند معافیت پزشکی بگیرند ! ) چگونه معافیت سربازی بگیریم

در یک تقسیم بندی کلی از نظر قواعد پزشکی ، مشمولان به ۴ دسته تقسیم می شوند : چگونه معافیت سربازی بگیریم

 1. افراد سالم
 2. افراد ناتوان در انجام خدمات رزمی 
 3. افراد نیازمند به گذراندن دوره درمانی به منظور آمادگی برای خدمت نظام وظیفه
 4. افراد به کلی ناتوان از انجام هر گونه خدمت در پادگان ها و ارگان های نظامی

بنا بر این تقسیم بندی ، افراد مختلف ، با توجه به شرایط جسمی ، روحی و توانمندی هایشان ، مشمول احکام متفاوتی می شوند . برای اطلاع از جزئیات هر کدام از این دسته های ۴ گانه و اطلاع از شرایط خودتان ، می توانید مقاله شرایط معافیت پزشکی سربازی-آیین نامه معافیت پزشکی را مطالعه کنید !

نظام وظیفه

شرایط معافیت کفالت سربازی

برای پاسخ به این سوال که ” شرایط معافیت سربازی کفالت برای خدمت سربازی چیست ؟! ” باید به قوانین و مقررات این موضوع توجه کنیم . بر اساس قوانین معافیت کفالت ، عده ای از مشمولین که شرایط مورد نظر برای استفاده از این نوع معافیت ها را داشته باشند ، می توانند کارت معافیت از خدمت نظام وظیفه عمومی را دریافت کنند . لیست این مشمولین به شرح زیر است : چگونه معافیت سربازی بگیریم

 1. یگانه فرزند ذکور مراقب یا نگهدارنده پدر نیازمند مراقبت
 2. یگانه مراقب یا نگهدارنده مادر فاقد شوهر
 3. تنها برادر تنی سرپرست خواهر فاقد پدر ، همسر و فرزند ذکور
 4. یگانه نوه ذکور نگهدارنده جد فاقد فرزند یا جده فاقد شوهر و فرزند
 5. یگانه سرپرست برادر کمتر از ۱۸ سال تمام
 6. و … چگونه معافیت سربازی بگیریم

بدلیل طولانی بودن لیست افراد مشمول دریافت این نوع از معافیت که بر اساس آیین نامه های معافیت کفالت ، تهیه و تنظیم شده است ، امکان نام بردن از تمام افراد این لیست ، امکان پذیر نیست . شما از عزیزان می توانید به منظور اطلاع از جزییات کامل این فهرست و بررسی وضعیت مشمولیت خود با توجه به آیین نامه های معافیت کفالت ، مقاله چگونه معافیت کفالت سربازی بگیریم؟ مطلعه فرمایید . چگونه معافیت

شرایط معافیت ایثارگری سربازی

راه های معافیت سربازی ایثارگری: این معافیت مخصوص افرادی است که فرزند شهدا و جاویدالاثر، ایثارگران هستند. همچنین مخصوص افرادی است که جانبازی ده درصد و بالاتر دارند. فرزند خوانده قانونی جانبازان و مشمولانی که با بانوان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر ازدواج کنند نیز شامل این معافیت می‌باشند.

پس از کش و قوس های فراوان مجلس و مسئولان ستاد کل نیرو های مسلح ، قوانین جدید در حوزه ی معافیت ها و کسری خدمت ایثارگری ، تصویب و ابلاغ شد . به همین دلیل ، برای اینکه بدانیم چگونه می توانیم معافیت ایثارگری خدمت سربازی بگیریم ، باید به این قوانین توجه کنیم . بر اساس مقررات جدید معافیت ایثارگری ، به مشمولانی که از امتیاز ایثارگری پدرشان استفاده می کنند ، به ازای هر امتیاز ، ۱۲ روز کسری خدمت می گیرند . نحوه محاسبه امتیازات بدین صورت است : چگونه معافیت سربازی بگیریم

 1. هر یک ماه حضور در جبهه : ۱ امتیاز چگونه معافیت سربازی بگیریم
 2. هر یک درصد جانبازی : ۱ امتیاز چگونه معافیت سربازی بگیریم
 3. هر یک ماه اسارت : ۱ امتیاز چگونه معافیت سربازی بگیریم

بدین ترتیب ، میزان کسری تعلق گرفته به شما ، کاملا وابسته به میزان امتیاز شما دارد . بعلاوه ، بر اساس گفته های سردار ابراهیم کریمی ، جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ، ۳ گروه از افراد می توانند به جای کسری خدمت ، مستقیما معافیت بگیرند . این افراد عبارتند از :

 1. افرادی که پدرشان حداقل ۳۰ ماه سابقه رزمندگی داشته باشد
 2. افرادی که پدرشان حداقل ۲۵ درصد جانبازی داشته باشد چگونه معافیت سربازی بگیریم
 3. افرادی که پدرشان خداقل ۲۴ ماه سابقه اسارت داشته باشد

شما عزیزان می توانید برای اطلاع از میزان دقیق کسری خدمت تعلق گرفته و یا بررسی شرایط معافیت خود ، با متخصصان ما در دپارتمان نظام وظیفه مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید.

چگونه معافیت سربازی بگیریم؟

 

شرایط معافیت بهزیستی سربازی 

یکی از انواع راه‌ها برای گرفتن معافیت، معافیت از طریق بهزیستی است. تعداد بسیاری از افرادی که شامل خدمت سربازی هستند؛ خانواده یا خود آن‌ها مددجوهایی هستند که سازمان بهزیستی آن‌ها را پوشش می‎دهد. این معافیت مخصوص خانواده‌هایی است که بهزیستی یک یا دو نفر ازآن‌ها را تحت پوشش خود قرار داده‌است. در این صورت فرد می‌تواند از معافیت بهزیستی استفاده کند. این معافیت مخصوص افرادی است که:

 1. فرزند فرد تحت پوشش بهزیستی باشد.
 2. مادر فرد زنده باشد و تحت پوشش بهزیستی باشد و پدر او فوت شده باشد.
 3. پدر یا مادر فرد به‌دلیل معلولیت تحت پوشش بهزیستی باشد.
 4. همسر فرد به‌دلیل معلولیت تحت پوشش بهزیستی باشد.

با داشتن این شرایط، فرد می‌تواند برای معافیت اقدام کند.

بسیاری از افراد این معافیت را با معافیت کفالت اشتباه می‌گیرند اما باید بدانید که این معافیت با اینکه بسیار شبیه هستند؛ اما تفاوت‌های جزئی کمی باهم دارند. اگر بخواهیم تعدادی از این تفاوت‌ها را نام ببریم باید بگوییم که:

 • از شرط‌های اصلی معافیت کفالت این است که فرد مشمول به سن ۱۸ سال رسیده باشد؛ اما در معافیت بهزیستی محدودیت سنی وجود ندارد.
 • یکی دیگر از شروطی که در معافیت کفالت دست و پای فرد مشمول را می‌بندد این است که فردی که مادر و پدرش زنده باشند؛ به‌عنوان قیم خواهر حساب نمی‌آید و معافیت به او تعلق نمی‌گیرد. درصورتیکه در معافیت بهزیستی چنین شرطی وجود ندارد.

شرایط معافیت تحصیلی سربازی 

معافیت تحصیلی: این معافیت مخصوص افرادی است که قصد دارند؛ تحصیل در دانشگاه را ادامه دهند. این معافیت دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب حوزه علمیه را دربر می‌گیرد. به‌طور کلی دانش‌آموزان وقتی سن ۱۸ را تمام ‌می‌کنند براساس قوانین نظام وظیفه برای گرفتن مدرک پیش‌دانشگاهی تا ۲۴ سال و برای گرفتن مدرک کار و دانش فنی حرفه‌ای تا ۲۲ سال مجاز هستند درسشان را ادامه دهند.

شرایط معافیت بخشودگی سنی سربازی 

معافیت بخشودگی سنی: به افرادی که متولد سال‌های ۵۴ و ماقبل ۵۴ هستند؛ متناسب مدرک تحصیلی‌شان، معافیت بخشودگی سن تعلق می‌گیرد.

شرایط معافیت معافیت موارد خاص

یکی از پاسخ های احتمالی به این پرسش که ” چگونه معافیت سربازی بگیریم ؟! ” ، معافیت موارد خاص است . با توجه به آخرین اخباری که توسط سازمان نظام وظیفه عمومی منتشر شده ، موارد زیر ، در دسته ی معافیت موارد خاص ، طبقه بندی می شوند :

 1. فرزندان اولیای معلول چگونه معافیت سربازی بگیریم
 2. کسانی که برادر یا خواهر معلول دارند ( در صورت دارا بودن سایر شرایط )
 3. فرزندان شهداء
 4. فرندان جاوید الاثران
 5. یکی از فرندان جانبازان بالای ۲۵ درصد
 6. یکی از فرزندان آزادگان با سابقه ۳۰ ماه اسارت
 7. یکی از فرزندان رزمندگان با سابقه ۳۰ ماه حضور در جبهه
 8. مشمولی که با بانوان جانباز ۲۵ درصد به بالا ازدواج می کند
 9. یک فرزند مادر فاقد شوهر تحت پوشش کمیته امداد
 10. مشمول دارای فرزند معلول
 11. تنها پسر خانواده ای با سه فرزند دختر
 12. مشمولانی که با بانوان دارای معلولیت جسمی و حرکتی ازدواج کنند
 13. مشمولینی که از معافیت عفو رهبری استفاده می کنند

نحوه دریافت معافیت سربازی چگونه است؟

مراحل معافیت سربازی چیست؟

اولین قدم برای فردی که برای سربازی قدم برمی‌دارد، معاینه شدن به‌وسیله پزشک است. عده خاصی از فراد به دلیل ناتوانی و مشکلات جنسی از سربازی رد می‌شوند که اصطلاحا به این نوع معافیت، معافیت پزشکی می‌گوییم. بیماری‌های شکمی و گوارشی، بیماری‌های غدد مترشحه و داخلی بیماری‌های تناسلی و ادراری، بیماری‌های چشمی و بینی و … بیماری‌هایی هستند که با احتمال ۹۰ درصد به بالا باعث معاف شدن شما خواهند شد.

برای گرفتن این نوع معافیت سربازان باید موارد زیر را حتما تهیه کرده باشند:

 • برگه واکسن تکمیل‌شده توسط مرکز بهداشت
 • تصویر پشت و روی کارت ملی
 • تصویر تمامی صفحات شناسنامه
 • برگه وضعیت مشمولان که توسط خود مشمول تکمیل شده
 • برگه معاینه اولیه که توسط پزشک تکمیل می‌شود

به‌طورکلی معافیت کفالت، معافیت پزشکی، معافیت ایثارگری، معافیت تحصیلی، معافیت بخشیدگی سنی و معافیت مددجوبی راه‌هایی هستند که برای رسیدن به معافیت باید یکی از این شرایط را داشته‌باشید.

امیدواریم با خواند این مطالب از سایت آویژه جواب سوالات خود را به بهترین نحو گرفته باشید و پیشنهاد می‌کنیم برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر، مطالب مفید دیگر آویژه را مطالعه کنید و از مشاوران ما کمک بگیرید تا بهترین انتخاب در دست شما باشد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره معافیت سربازی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:  شرایط دریافت معافیت سربازی

چگونه معافیت سربازی بگیریم؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه چگونه معافیت سربازی بگیریم؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

نظرات
- 36 نظر:
 1. سلام خسته نباشید
  ببخشید سوالی داشتم
  من لیسانس هستم
  دربچگی عمل فتق بیضه انجام دادم و وقتی رفتم رشته تربیت بدنی واریکوسل بیضه هم بهم زدم کف و دست و پاهم به شدت از بچگی عرق میکنه و دکتر گفته مال هورمون هات هست
  حالا من میخوام اگر بشه از معافیت کفالت استفاده کنم
  پدر من جانباز ۳۰ درصد اعصاب و روان و ۶ ماه حضور در جبهه هست که با ۲۵ درصد جانبازی برادر بزرگترم معاف شده است.
  پدرم ۸ سال هست که خونه رو ترک کرده و نمیدونیم کجا سکونت داره اصلا نمیدونیم ایران هست یا خارج از کشور هست
  برادر بزرگم هم همسر داره و با ما زندگی نمیکنه کلا
  خودم هستم و یک خواهر و یک مادر که دارم خرج خونه و خانواده رو میدم

  ایا میخواستم بدونم ایا کفالت شامل من میشه یانه؟

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز به صورت طبیعی کفالت شامل حال شما نمیشود ولی تبصره هایی وجود دارد که شما را به نتیجه نزدیک کند. توصیه میکنم با مرکز مشاوره تماس بگیرین تا در این زمینه دقیق تر راهنمایی شوید.

 2. سلام من میخوام معافیت دائم سربازی بگیرم یکی از چشمام تنبلی چشم داره و نمرش۱۵ تقریبا کوره وبا عینک هم نمی بینم ویکی از چشم هام نمرش چهار آیا معاف دائم میشم؟

 3. سلام بنده ۱۹ سالمه و شماره چشمم حدودا ۶ به بالا است، میخواستم بدونم من میتوانم معافیت بگیرم؟ با تشکر

 4. سلام خسته نباشید
  پدر بزرگ پدری من یکساله که فوت کرده ایا امکان گرفتن کفالت مادر بزرگم وجود داره ؟ولی به غیر از من دو تا پسر عمه دارم که اونا هم سن من هستند ایا امکانش هست؟؟؟؟؟

  1. سلام فرهاد جان
   باید یکی از شرایط لازم برای اخذ معافیت را داشته باشید در غیر این صورت قبل از غیبت برای اعزام به خدمت اقدام کنید.

 5. سلام من تازه کنکور دادم و پدرم تقریبا یک ماه هست فوت کرده من ۱۸ سال دارم وبرادرم۱۳ساله هست
  خواستم ببینم میتونم معافیت بگیرم و به کجا باید مراجعه کنم؟

  1. سلام وقت بخیر
   لطفا برای ادامه مراحل با کارشناسان و مشاوران ما تماس بگیرید

 6. سلام من متولد ۱/۸۰ هستم هنوز اقدامی برای سربازی نکردم پدرم مشکل قلبی داره هم عمل باز کرده هم قلبش ضعیفه اما خودش هم کارمنده آیا میشه معافیت کفالت بگیرم

  1. سلام
   اگر بیماری و ناتوانی پدر تایید شود و شما هم تنها فرزند پسر خانواده باشید امکان معافیت کفالت وجود دارد.

 7. سلام خوب هستین خسته نباشید
  من پدرم از کار افتاده هست و ۶۰ سالش هست و یک خاهر مریض معلول هم دارم و ۳ تا داداشیم و من آخری هستم و اون دو تا داداشم خدمت رفتن میخاستم بدونم من میتونم از طریق بابام یا خاهرم معاف بشم
  یا کسری یا مزایا نداره؟!!!

  1. سلام
   معافیت کفالت برای افرادی است که تنها فرزند پسر خانواده هستند و پدر بیمار است یا بالای ۷۰ سال سن دارد. معافیت بهزیستی نیز برای کسانی است که پدر، مادر، یا دو نفر از خواهر و برادران معلول باشند.

 8. سلام ۲۷ سال سن دارم،پدر کارمندم به تازگی فوت کردند برادرم ۲۰ ساله و دانشجوی شهر دیگریست و مادرم هم خانه دار از چه طریقی میتوان معافیت بگیرم؟؟

  1. سلام
   با توجه به غیبت اخذ معافیت کار سختی است اما اگر غیبت خود را توجیه کنید امکان اخذ معافیت کفالت مادر وجود دارد.

 9. سلام
  می خواستم بدون که من پدرم ۱۵ درصد جانبازی داره و دوسال جنبه بوده من ۱۷ سالمه و از همین الان نگران سربازیم چون که من الان تو یک شرکت برنامه نویسی استخدام هستم و با رفتن به سربازی کارم را از دست می دم راهی نیست برا معاف شدن و در ضمن رشته تحصیلیم کامپیوتر هست و می خواستم بدونم روی پستی که می گیرم تاثیر می زاره یا نه چون که میگن به دلیل رشته ی که دارم پست اسون تری بهم می دن
  ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط تون می توانید از مزایا و کسری جانبازی استفاده کنید
   محل قرار گیری شما در سربازی هم در آسون بودن شما مرتبط است.

 10. سلام بنده ۲۲سال سن دارم پدرم از کار افتاده و همچنین مادرم .خواهر معلول دارم تحت بهزیسیتی و داداشم۲۷سال داره و معاف شده و معلولیت داره.بنده میتونم با توجه به غیبتی که دارم معاف شم؟؟

 11. سلام .من ۱۵ سالمه و قراره به المان مهاجرت کنم . رشته تجربی هستم میخوام بعد کنکور برم المان سربازی چطور میشه؟ یکی از اشناخامون در شرکت BMW مدیر بخشی هستن میخواد دعوت نامه بفسته بفرمایید سربازی چه میشه؟

  1. سلام
   اگر قبل از رسیدن به سن مشمولیت از کشور خارج شوید و تابعیت کشور دیگری را بگیرید، میتوانیدبه کشور رفت و آمد کنید. اما بعد از سن مشمولیت تنها با ارائه وثیقه و… امکان خارج شدن از کشور وجود دارد.

 12. سلام ببخشید شوهر من چشاش خیلی ضفیفه و توپاش پلاتین هستش مادرشم طلاق گرفتع ولی بعد ازدواج مجدد کردن آیا امکان معاف هس

 13. سلام بنده تک فرزند هستم و دانشجوی پرستاری سراسری و سال ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم ایشالا
  و قصد شرکت در ازمون لیسانس به پزشکی رو دارم و از شرایط ازمون داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم هست
  چیکار باید انجام بدم ممنون میشم راهنمایی کنین
  ورودی ۹۷ دانشگاه سراسری
  و متولد ۱۳۷۸

  1. سلام
   اگر شرایط لازم برای اخذ یکی از انواع معافیت های دائم را داری برای گرفتن معافیت اقدام کنید مثلا اگر پدر فوت شده یا بیمار است میتوانید برای اخذ معافیت کفالت مادر اقدام کنید.

 14. سلام من تاندون پام پاره شده و پدرم ۲۴ ماه سابقه حضور در جبهه دارد امکان معاف شدنم هست؟؟؟

 15. سلام، یه فردی که سی پنج سال سن داره و قدش ۱۶۳هست با وزن ۵۰ کیلو ایا از خدمت میتونه معاف شه، متاهل م هست وضعیت مالی آنچنان خوبی نداره، بیسواده وشغلشم کارگری

 16. سلام من یک خواهر فلج شدیددارم نیاز خیلی زیادی ب دکتر داره وپنج سال است که من ایشونو میبرم دکتر میارم به همین خاطر هزینه زیادی درپی داره مجبورم کار هم بکنم وبه زور کار گیر میارم پدرم ومادرم هم شرایط کار کردن ندارن شرایط مالی خوبی هم نداریم وبه همین خاطر نتونستم برم خدمت سربازی ونمی توانم هم برم ایا میشه بااین شرایط معاف بشم

  1. سلام وقت بخیر
   بله اگر پدر و مادر شما از کار افتاده باشند می توانید از کفالت خواهر استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1399/8/7

پنجشنبه

1399/8/8

جمعه

1399/8/9

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید