معافیت پزشکی برونشیت

معافیت پزشکی برونشیت

معافیت پزشکی بیماری های ریه و قفسه صدری انواع مختلفی دارد که یکی از آنها برونشیت می باشد.

🔘🔘مشمولان دارای بیماری برونشیت می توانند از معافیت های دائم پزشکی استفاده نموده و بدون حضور در محل خدمت، کارت پایان خدمت خود را دریافت نمایند.

🔘سربازان نظام وظیفه در صورتی که دچار مشکلات حاد ریوی باشند و با مراجعه به دکتر، بیماری آنها مورد تایید قرار گیرد، معافیت پزشکی برونشیت برای آنها لحاظ خواهد شد.

🔘یکی از انواع مشکلات ریوی بیماری برونشیت است که به دلیل التهاب در لوله های مجاری تنفسی، فرد بیمار دچار مشکلات حادی ریوی می شود.

🔘آن دسته از مشمولان که به بیماری برونشیت مزمن مبتلا هستند و بیماری آنها قابل درمان نمی باشد، می توانند معافیت پزشکی برونشیت را دریافت نمایند.

به دلیل اینکه مبتلایان به بیماری برونشیت نیازمند مراقبت های ویژه ای هستند و توان انجام خدمت سربازی را ندارند، دریافت معافیت سربازی برای آنها قابل اجرا می باشد.

ثبت معافیت پزشکی برونشیت برای مشمولان نیازمند بررسی و انجام اقدامات صحیح و اصولی می باشد بنابر این مشاوران مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه در این مقاله آنها به مشمولان ارائه می دهند.

مشمولانی که به دنبال دریافت معافیت پزشکی برونشیت هستند در این مقاله اطلاعات کاملی به آنها ارائه می دهیم تا با انجام روش اصولی معافیت پزشکی خود را دریافت نمایند.

معافیت پزشکی برونشیت و انواع آن

برونشیت یکی از انواع بیماری های تنفسی است که با ورود باکتری ها و عفونت ها به سیستم تنفس التهاباتی را در قسمت های شش ایجاد می کند.

🔘 مشمولانی که مبتلا به بیماری برونشیت هستند، مجاری تنفسی آنها دچار عفونت شده و آنها نمی توانند به خوبی نفس بکشند.

🔘 بیماری های تنفسی از جمله برونشیت نیاز به مراقب های ویژه ای دارد که فرد نباید در معرض آلودگی هوا یا محیط آلوده قرار بگیرند.

برونشیت به دو شکل فرد مشمولی که به این بیماری مبتلا شده است را درگیر می نماید :

برونشیت حاد:

گلو درد، تنگی نفس، بدن درد از علائم بیماری برونشیت حاد می باشد که این نوع از برونشیت قابل درمان بوده و مشمولان نظام وظیفه نمی توانند معافیت برونشیت را با نوع حاد آن دریافت کنند.

برونشیت مزمن:

برونشیت مزمن با علائمی همچون تنفس سطحی، سرفه های خلط آور، تنگی نفس و … همراه است.

چنانچه پس از مراجعه به پزشک متخصص ثابت شود که یکی از مشمولان به بیماری برونشیت مزمن مبتلا هستند، معافیت دائم سربازی برای آنها لحاظ خواهد شد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

منظور از معافیت دائم پزشکی برونشیت چیست؟

معافیت دائم، معافیتی است که در آن فرد هم از دوران آموزشی رزمی و هم دوران خدمت سربازی معاف می شود. به همین دلیل سوالی که برای بسیاری از مشمولان سربازی مطرح است این است که آیا می توانند از معافیت دائم بیماری های نظام وظیفه استفاده کنند یا خیر؟ طبق قوانین نظام وظیفه افرادی که به عنوان مشمولین معافیت دائم پزشکی در نظر گرفته می شوند بایستی دارای بیماری روانی و یا جسمی باشند که به سبب این بیماری توانایی های لازم برای انجام فعالیت های سنگین سربازی را از دست داده باشند. با توجه به نوع و درجه سختی بیماری برونشیت، در صورت تایید پزشکان سازمان وظیفه، افراد می توانند معافیت پزشکی برونشیت را دریافت کنند.

شرایط دریافت معافیت برونشیت چیست؟

شرایط دریافت معافیت برونشیت چیست؟

همانطور که اکثر مشمولان می دانند معافیت های پزشکی یکی از پر کاربردترین و رایج ترین نوع معافیت ها می باشد که از شرایط خاصی پیروی می کند.

✅یکی از بیماری هایی که در لیست بیماری های معافیت پزشکی نام برده شده است، معافیت پزشکی برونشیت می باشد.

✅صرف داشتن بیماری برونشیت باعث نمی شود تا مشمولان از خدمت سربازی خود معاف شوند و شرایط معافیت بیماری برونشیت شامل حال آنها گردد.

✅پس اگر مشمولان نظام وظیفه مبتلا به بیماری برونشیت مزمن باشند می توانند از رفتن به خدمت سربازی امتناع ورزند.

✅اگر عملکرد تنفسی مشمولان بیمار با اختلال روبرو شود و سطح FEV1 کمتر از 50%باشد آنها می توانند مراحل دریافت معافیت برونشیت را طی نمایند.

معافیت پزشکی بیماری برونشیت از جمله انواع معافیت پزشکی بیماری های ریه و قفسه صدری است. برای بیماری برونشیت با توجه به شرایط مشمول معافیت به صورت زیر است و مشمول می تواند با توجه به شرایطی که دارد، برای معافیت پزشکی برونشیت اقدام نماید.

دسته بیمارینام بیماریشرایط بیمارینوع معافیتامکان بررسی معافیت حین تحصیل
بیماری های ریه و قفسه صدریبرونشیتبرونشیت مزمن همراه با اختلال عملکرد تنفسی متوسط و یا بیشتر( FEV1 کمتر از 50درصد)معاف دائمبله

لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی

شما می توانید لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی را با کلیک بر روی لینک مشاهده نمایید. یکی از نکات مهمی که در مورد معافیت پزشکی باید به آن توجه داشته باشید این است که در زمان جنگ یا بسیج همگانی، افرادی که در زمان صلح به علل پزشکی یا تکفل از خدمت دوره ضرورت معاف شده اند نیز با توجه به نوع بیماری امکان اعزام دارند.

نام دسته بیمارینام دسته بیماری
معافیت پزشکی بیماری های استخوانمعافیت پزشکی کلیه
معافیت پزشکی روماتولوژیمعافیت پزشکی دستگاه اداری تناسلی
معافیت پزشکی اعصاب و روانمعافیت پزشکی دیسک کمر
معافیت پزشکی گوش، حلق و بینیمعافیت پزشکی پوست
معافیت پزشکی دستگاه گوارشمعافیت پزشکی چشم
معافیت پزشکی کم خونیمعافیت پزشکی ریه
معافیت پزشکی غدد مترشحه داخلیمعافیت پزشکی آسم و برونشیت
معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصابمعافیت پزشکی فک و دهان و دندان
معافیت پزشکی قلب و عروقمعافیت پزشکی افسردگی

آیا برای معافیت پزشکی برونشیت می توانیم حین تحصیل اقدام کنیم؟

به طور کلی اگر بخواهید برای دریافت معافیت پزشکی اقدام کنید، باید یا فارغ التحصیل شده باشید، یا اخراج شده باشید یا ترک تحصیل کرده باشید. اما این قانون برای برخی از بیماری ها صادق نیست. این بیماری ها شامل بیماری هایی می شود که شامل نقص عضو یا بیماری هایی هست که مقطع تحصیلی بر نوع معافیت آن تأثیر ندارد.

بیماری برونشیت از جمله بیماری های قابل بررسی معافیت پزشکی حین تحصیل است. در نتیجه، در صورتی که شما شرایط لازم را داشته باشید، می توانید برای دریافت معافیت پزشکی برونشیت اقدام نمایید. چرا که مقطع تحصیلی تأثیری در شرایط معافیت سربازی ندارد.

طبق قانون نظام وظیفه، رسیدگی به تقاضای معافیت پزشکی مشمولانی که برابر قانون و آیین نامه اجرایی مربوطه، به تحصیل اشتغال داشته و از معافیت تحصیلی استفاده می نمایند، پس از فراغت از تحصیل یا ترک تحصیل یا اخراج به عمل خواهد آمد. مگر در خصوص نقص عضو یا بیمارهایی که براساس ضوابط آیین نامه، مقطع تحصیلی در آن اثر نداشته باشد.

همچنین توجه داشته باشید که در صورتی که در سیر مراحل رسیدگی پزشکی قرار گرفته اید، چنانچه در دانشگاه / مؤسسات آموزش عالی یا حوزه های علمیه پذیرفته شوید و ثبت نام نمایید مجاز به ادامه رسیدگی بوده و در صورت نداشتن شرایط معافیت و دارا بودن سایر شرایط، می توانید از معافیت تحصیلی استفاده کنید.

برای دریافت معافیت پزشکی برونشیت از کجا شروع کنم؟

برای دریافت معافیت پزشکی، ابتدا باید بیماری های اعلام شده از طرف نظام وظیفه را یک مرور کلی نمایید. چه بسا شما برای دریافت معافیت پزشکی برونشیت اقدام نمایید و موفق نشوید ولی برای بیماری دیگری اقدام نمایید و بتوانید معاف از خدمت شوید. حال که امکان معافیت پزشکی برونشیت را می دهید، باید با طی کردن مراحل زیر گامهای لازم برای دریافت کارت معافیت پزشکی برونشیت را بپیمایید.

مراحل دریافت معافیت پزشکی برونشیت

یکی از سوالات اساسی افرادی که برای دریافت معافیت پزشکی اقدام می کنند این است که چه مراحلی را باید طی کنند. اینکه از کجا باید شروع کنند و به ترتیب به کجاها مراجعه کنند. در اینجا قصد داریم تا به صورت کاملاً مفصل درباره مراحل اقدام برای دریافت معافیت پزشکی برونشیت و قوانین معافیت پزشکی توضیح دهیم. پس با ما همراه باشید.

🟢 دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی را از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) به منظور تنظیم و تکمیل مدارک مورد نیاز دریافت نمایید.

🟢 قبل از مراجعه به پزشک معاینه کننده اولیه، باید ابتدا برگه خود اظهاری سوابق بیماری را که در پشت برگ معاینه اولیه قرار دارد، به دقت تکمیل نمایید تا در هنگام مراجعه به پزشک معاینه کننده آن را به او ارائه نمایند. توجه داشته باشید که مشمولانی که مشکلات پزشکی خود را به هنگام معاینه اولیه بیماری خود عنوان نکنند، چنانچه در دوران آموزش یا خدمت به دلیل اعلام نکردن مشکل پزشکی، دچار حادثه شوند مسئولیت آن بر عهده خود مشمول می باشد .

🟢 به یکی از پزشکان معاین اولیه مراجعه کنید و برگه معاینه اولیه توسط پزشک را تکمیل نمایید. (شما می توانید آدرس پزشکان معاینه کننده را از دفاتر پلیس +10 دریافت کنید.)

🟢 در این مرحله درخواست شما توسط کاربر پلیس +‌10 در سیستم ثبت می شود. شما باید کلیه مدارک را از کاربر پلیس +10 پس بگیرید. شما باید این مدارک را همراه داشته باشید و به شورای پزشکی ارائه دهید.

🟢 برگ معرفی به بیمارستان از طریق پست به آدرس شما ارسال می گردد. ذکر این نکته ضروری است که مشمولانی که دارای نقص عضو یا بیماریهای قابل مشاهده می باشند نیازی به مراجعه به بیمارستان نخواهند داشت.

🟢 جهت انجام معاینات تخصصی به بیمارستان مراجعه نمایید.

🟢 جوابیه بیمارستان (‌نظریه تخصصی) به حوزه رسیدگی کننده ارسال می گردد.

🟢 دعوتنامه به آدرس شما جهت حضور در شورای پزشکی ارسال می شود

🟢 جلسه شورای پزشکی برگزار می گردد.

مراحل دریافت معافیت پزشکی برونشیت

مراحل تایید بیماری جهت دریافت معافیت پزشکی برونشیت چیست؟

برای اینکه بیماری شما توسط نظام وظیفه تأیید شود، باید طی چند مرحله به پزشکان مورد تأیید نظام وظیفه مراجعه کنید و معاینات مورد نیاز برای دریافت معافیت برونشیت را انجام دهید. به طور خلاصه می توانیم مراحل تأیید بیماری جهت دریافت معافیت پزشکی برونشیت را به این صورت بیان کنیم:

مرحله اول: تایید بیماری برونشیت توسط پزشک اولیه

مرحله دوم: تایید بیماری برونشیت توسط شورای پزشکی بیمارستان

مرحله سوم: تایید بیماری برونشیت توسط شورای پزشکی وظیفه عمومی

توجه داشته باشید که به همراه داشتن اصل شناسنامه عکس دار و یا کارت ملی جهت شرکت در شورای پزشکی الزامی است و حتماً شناسنامه یا کارت ملی را به همراه داشته باشید.

طبق قوانین نظام وظیفه مشمولانی که در سیر رسیدگی پزشکی قرار دارند مجاز به انصراف از درخواست پزشکی نیستند و رأی شورای پزشکی در خصوص آنان ملاک عمل می باشد.

اظهار نظر در مورد معافیت پزشکی مشمولین توسط سه نفر پزشک نیروهای مسلح در هر شهرستان صورت می‌گیرد و رأی اکثریت این پزشکان معتبر است.

اگر زمانی که برای معاینات تخصصی به مراکز مجهز وزارت بهداشت یا بیمارستان های نیروهای مسلح معرفی می شوید ، ظرف مدت یک ماه به این مراکز مراجعه نکنید، پس از تعیین تکلیف به خدمت اعزام می شوید. پس حتماً سعی کنید با پیگیری مناسب سریعاً اقدام نمایید تا به علت کم کاری فرصت معافیت پزشکی برونشیت را از دست ندهید.

افراد مشمولی که غیبت ندارند و درخواست پزشکی خود را ثبت می نمایند و در سیر معافیت پزشکی قرار می گیرند، اگر در مدت رسیدگی به درخواست پزشکی عمداً باعث طولانی شدن مراحل رسیدگی شوند، (‌مانند عدم مراجعه به موقع به بیمارستان، عدم حضور در جلسات شورای پزشکی و … ) وارد غیبت می گردند.

پس از بررسی و تأیید کمیسیون پزشکی، در صورتی که معاف دائم شناخته شوید، از کارت معافیت برخوردار می شوید. در صورتی که طی بررسی معافیت پزشکی برونشیت، سرباز یا معاف از رزم شناخته شوید برگ آماده به خدمت برای شما صادر و ارسال می گردد. تعرفه صدور کارت معافیت پزشکی به صورت زیر است.

مقطع تحصیلیمبلغ
همه مقاطع۲۰۰۰۰۰ ريال

چگونه می توانم به رأی معافیت برونشیت اعتراض کنم؟

کن است از نظر شما رأیی که درباره معافیت پزشکی برونشیت صادر شده است اشتباه باشد. سازمان نظام وظیفه این امکان را در اختیار مشمولان قرار داده است که بتوانند نسبت به رأی های صادره اعتراض کنند. مراتب اعتراض به رأی کمیسیون های پزشکی، مختلف است. شما در هر مرحله می توانید اعتراض خود را اعلام کنید و در صورتی که از رأی صادر شده توسط این کمیسیون هم راضی نباشید می توانید اعتراض خود را اعلام کنید تا در کمیسیون استان بررسی شود. مراتب اعتراض به ترتیب عبارتند از اعتراض به کمیسیون شهرستان، اعتراض به کمیسیون استان، اعتراض به کمیسیون سازمان و اعتراض به شورای عالی. اعتراض به شورای عالی آخرین شانس شما برای اعتراض نسبت به معافیت برونشیت است و رأی آن قطعی و لازم الاجرا است.

بررسی پرونده در کمیسیون شهرستان

اولین مرحله از اعتراض، اعتراض به رأی کمیسیون شهرستان است. در صورتی که به رأی شورای شهرستان درباره رأی مربوط به معافیت پزشکی برونشیت اعتراض داشته باشید، باید اعتراض خود را کتباً اعلام نمایید تا مراحل زیر برای ادامه بررسی معافیت پزشکی برونشیت انجام شود. شورای شهرستان متشکل از سه نفر پزشک نیروهای مسلح است و رأی اکثریت آنان ملاک عمل است .

چنانچه پس از معاینه شما، در شورای شهرستان و قبل از اعزام به خدمت، تغییری در وضع جسمی یا روانی شما حاصل شود و بیماری جدیدی به وجود آید یا بیماری قبلی تشدید شود که به تشخیص سازمان و یا کسب نظر مشورتی پزشک معتمد، قادر به انجام خدمت نباشید، باید مجدداً در شورای شهرستان مربوط مورد معاینه قرار گیرید و نظر اخیر شورای یاد شده ملاک عمل می باشد.

اگر متقاضی معاینه تخصصی برای بیماری برونشیت باشید یا به آرای شورای شهرستان اعتراض داشته باشید، باید هزینه های مربوط به معاینات تخصصی، اعم از بالینی و تشخیصی را پرداخت نمایید. با توجه به شرایطتان میزان هزینه معاینه در جدول زیر آمده است.

نوع معاینهمبلغ
معاینات تخصصی پزشکی از مشمولان متقاضی معافیت از دوره خدمت (برای بار اول)۲۵۰۰۰۰ ریال
معاینات تخصصی پزشکی از مشمولان متقاضی معافیت (برای نوبت های بعدی)۳۰۰۰۰۰ ریال

اگر در شورای پزشکی شهرستان مربوطه با معاینه بالینی معاف از خدمت تشخیص داده نشوید و به تشخیص این شورا یا رئیس واحد وظیفه عمومی مربوطه یا اعتراض خودتان، نیاز به معاینه تخصصی برونشیت داشته باشید، رئیس حوزه موظف است شما را به نزدیکترین مرکز مجهز وزارت بهداشت، یا بیمارستان های نیروهای مسلح معرفی کند. بدین صورت شما جهت معافیت پزشکی برونشیت معاینه می شوید و نتیجه معاینه تخصصی برای تصمیم گیری به شورای پزشکی همان شهرستان ارسال می شود. در صورت اصرار بر اعتراض با تامین هزینه ها از سوی شما نتایج جهت تصمیم گیری به شورای عالی پزشکی متشکل از پزشکان متخصص استان ارسال می گردد.

مراکز مجهز وزرات بهداشت یا بیمارستان های نیروهای مسلح موظفند به وضعیت مشمولین معرفی شده مربوط، خارج از نوبت رسیدگی نمایند و آنان را حداکثر ظرف یک ماه مورد معاینه تخصصی قرار دهند.

بررسی پرونده در کمیسیون استان

در صورت اعتراض به رأی شورای شهرستان، می توانید دوباره برای اعتراض اقدام کنید و اعتراض شما در شورای استان ارجاع داده می شود. اما در صورتی که به رأی کمیسیون (شورای) استان نیز اعتراض داشته باشید، امکان اعتراض وجود دارد. مشمولانی که پرونده آنان به شورای استان یا شورای سازمان ارجاع داده می شود، موظفند ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ معرفی نامه، خود را جهت معاینه معرفی نمایند و در صورت عدم حضور، شورای مربوط با حذف مورد، براساس محتویات پرونده تصمیم گیری می نماید.

به منظور رسیدگی به اعتراض مشمول به رأی شورای شهرستان، پس از انجام معاینات تخصصی و تصمیم گیری نهایی، شورای استان، متشکل از سه نفر پزشک متخصص استان تشکیل می گردد. پس از بررسی پرونده، رأی این پزشکان در خصوص معافیت پزشکی برونشیت شما اعلام می گردد.

بررسی پرونده در شورای سازمان

به منظور رسیدگی به موارد عدم تطابق رأی شورای پزشکی، با قانون و این آیین نامه و پیوست آن، که بنا به تشخیص رئیس سازمان یا نماینده او تعیین می شود، شورای سازمان متشکل از سه نفر پزشک متخصص نیروهای مسلح تشکیل می گردد.

چنانچه رئیس سازمان یا نماینده او اطمینان حاصل نماید که رأی شورای پزشکی مطابق مقررات صادر نشده است، پرونده برای بررسی به شورای عالی پزشکی که از سه پزشک متخصص نیروهای مسلح تشکیل می گردد ارجاع می دهد. نظر این شورا قطعی و لازم الاجرا است.

بررسی پرونده در شورای عالی

اگر چنانچه در شورای پزشکی معاف از خدمت تشخیص داده نشوید، به خدمت اعزام می شوید. در صورتی که به رأی کمیسیون پزشکی اعتراض داشته باشید، پرونده شما در شورای عالی مطرح می شود و رأی کمیسیون عالی قطعی و لازم الاجراست و حق اعتراض ندارید. پس از اینکه رأی شورای عالی صادر شد دیگر به هیچ عنوان حق اعتراض ندارید و به پایان کار رسیده اید و به هر رأیی که صادر شده باشد باید عمل کنید.

آیا در حین انجام خدمت سربازی معافیت از خدمت امکان پذیر است؟

طبق قانون معافیت پزشکی حین خدمت ، در صورتی که مشمولان در حین خدمت دوره ضرورت مبتلا به نقص عضو یا بیماری‌هایی شوند که پس از اتمام مدت معالجه که کمتر از 6 ماه نباشد و طبق نظر شورای پزشکی بیمارستان‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی که مورد تأیید عقیدتی- سیاسی در نیروی مربوطه هستند قادر به انجام خدمت نباشند از انجام بقیه خدمت دوره ضرورت معاف خواهند بود. دوران معالجه مشمولان موضوع این ماده جزو خدمت دوره ضرورت آنان محسوب می‌گردد.

چنانچه شورای نیروی مربوط تشخیص دهد که نقص عضو یا بیماری تا پایان خدمت که کمتر از شش ماه نباشد، ترمیم نشده یا بهبود نخواهد یافت ، مراتب را مشروحاً در اوراق معاینه ذکر و با تنظیم صورت جلسه شورا ملصق به عکس مشمول به یگان خدمتی مربوط اعلام می نمایند تا نسبت ترخیص آنان و معرفی به سازمان اقدام شود.

مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی سربازی

مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی سربازی

توجه داشته باشید که برای دریافت معافیت پزشکی باید مدارکی را به همراه داشته باشید. به همراه داشتن این مدارک برای دریافت معافیت پزشکی برونشیت الزامیست و در صورتی که هر یک از مدارک ماده نباشد روند گرفتن معافیت با تأخیر مواجه خواهد شد. پس حتماً هنگام اقدام، مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی سربازی را چک کنید که موردی از قلم نیافتد و در هنگام ارائه مدارک با مشکل مواجه نشوید.

مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی :

⭐⭐ تکمیل برگ وضعیت مشمولان (برگه شماره1 ).

⭐⭐ تکمیل برگ معاینه اولیه مشمولان توسط پزشک معاین اولیه (برگه شماره2).

⭐⭐ تکمیل برگ واکسیناسیون ( برگه شماره 5).

⭐⭐ اصل و تصویر کارت ملی مشمول.

⭐⭐ اصل و تصویر کلیه صفحات شناسنامه عکسدار مشمول.

⭐⭐ اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی فراغت از تحصیل.

⭐⭐ افتتاح حساب عابر بانک سپه و درج شماره حساب در برگ شماره یک (ویژه متقاضیان اعزام، معافیت پزشکی و کفالت).

⭐⭐ یک قطعه عکس رنگی 4×3 تمام رخ زمینه سفید مشمول (علاوه بر عکس های الصاقی به برگه ها).

سخنی از مشاوران آویژه

به دلیل اینکه مشمولان مبتلا به بیماری برونشیت مزمن قادر به انجام وظایف خود نبوده و نمی توانند در محیط های نظامی حضور داتشه باشند معافیت پزشکی برونشیت برای آنها قابل اجرا خواهد بود.

معافیت های پزشکی دارای قوانین و جزئیاتی می باشد که لازم است مشمولان نظام وظیفه اطلاعات کافی در مورد آنها به دست بیاورند.

نوع بیماری برونشیت تعیین می کند که آیا ابتلا به بیماری برونشیت کافی است تا مشمولان از خدمت سربازی معاف شوند یا اینکه حاد و مزمن بودن این بیماری عامل اصلی در دریافت معافیت پزشکی برونشیت می باشد.

موضوعاتی که در این مقاله بیان نمودیم به مشمولان کمک می کند تا پس از بررسی وضعیت خود اقدامات لازم را جهت دریافت معافیت برونشیت انجام دهند.

سوالات متداول

آیا می توانم برای معافیت پزشکی برونشیت در حین تحصیل اقدام کنم؟

بله. شما با توجه به شرایط بیماری، طبق قانون نظام وظیفه می توانید حین تحصیل برای دریافت معافیت اقدام نمایید.

برای بیماری برونشیت چه معافیت هایی وجود دارد؟

برای بیماری برونشیت با توجه به شرایط بیماری، می توانید برای معافیت دائم، اقدام نمایید.

آیا امکان اعتراض به رأی کمیسیون پزشکی وجود دارد؟

بله. با توجه به مراحلی که توضیح داده شده، می توانید برای اعتراض به رأی کمیسیون پزشکی اقدام کنید.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معافیت پزشکی برونشیت

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 4 نظر:
 1. سلام‌خسته‌نباشید
  من‌۲ماه‌خدمتم رفتم مراجعه‌کردم‌واسه‌معافیت.
  پرونده‌دکتر‌که تحت‌نظرریه‌ازبچگی.هستم‌روهم
  همه‌روبردم‌بیمارستان‌خانواده‌ارتش‌‌شورا‌تشکیل‌شد
  بیماریم‌برونشیت‌قفسه‌صدری‌معاف‌نکرد‌فقط‌مهاف‌از‌رزم‌و‌رژه و نگهبانی‌کرد‌اخه‌من‌خودم‌معاف‌ازرزم‌بودم‌تویگان چراشورا معاف‌دائم‌نکرد؟ حالا‌باید‌چیکارکنم‌میتونم‌دوباره اقدام‌کرد؟

  1. سلام. میتوانید یکبار به رای کمسیون پزشکی اعتراض کنید ، دریافت معافیت دائم با توجه به شدت بیماری و تاثیر آن بر روی زندگی عادی فرد به مشمولین اعطا میشود.

   1. سلام.میگن.باید‌جواب‌صورت‌جلسه
    پزشکی‌قبل‌ارسال‌بشه‌پادگان‌بعد
    مراجعه‌کنی الان‌۲ماه‌گذشته
    هنوز‌نیومده‌منم‌بخاطرشرایطم
    پادگانم‌انتقالم‌دادن‌نردیک‌سکونت
    تویگان‌حالم‌بدشد‌باامبولانس‌بردنم
    بیمارستان من‌تحت‌درمان‌بیمارستان
    ریه مسیح‌دانشوری‌هستم
    دکترای‌خودم‌میگن‌باید‌معاف‌بشی
    بری‌حالت‌بدترمیشه‌وهمینم‌شد
    بخدا‌دکترا‌ارتش‌پیگری‌نیمکنن
    نمیزارن‌اصا‌صحبت‌کنم‌فقط‌دارومینوسین شوراهم‌معاف‌نگهبان‌و…کرد
    خودشون میگن‌میدونیم‌
    تست‌اسپیومتریت‌مشکل‌داره
    ائین‌نامه‌اینوزده‌توروخدا‌گه
    راه‌حلی‌هست‌کمکم‌کنید

    1. سلام ابتدا باید به دادگاه ارگان خدمتی خود مراجعه کنید، اگر پاسخگو نبودند باید به نظام وظیفه مراجعه کنید و در نهایت دیوان عدالت اداری

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1403/1/27

سه شنبه

1403/1/28

چهارشنبه

1403/1/29

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید